1. 1.
    Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin gibi unlulerin basrollerinde oldugu izlenesi bir film.
    https://video.uludagsozluk.com/v/no-country-for-old-men-2490/

6 -1 ... kabardinka
  2. 2.
    2007 nin en iyi filmi olmaya aday. imdb de top 250 arasında şimdiden 15. sırada. hj split leri hazırladık bekliyoruz.
    1 ... sonrabirgun
  3. 3.
    izlediğimde yarım kaldı bu duygusu yaşatan ama üzerine düşünülünce çok hoş birçok sahne barındırdığı farkedilen güzel film. Ama senenin en iyisi olamsı garip geldi bana. Bir de şu ana kadarki en iyi coen kardeşler filmi olarak görülmesi. Nice daha güzellerini seyrettik yani.

(bkz: orada olmayan adam)
    (bkz: barton fink)
    3 ... japon balikcisi
  4. 4.
    uzun zamandır böyle sürükleyici ve etkileyici bir film izlememişti bu bünye. kalıplarından sıyrılmış çok özgün bir yapım.
    javier bardem öyle oynamış ki.. karakterle bütünleşmiş adeta.
    bundan sonra izleyeceğim tüm bardem filmlerinde bu karakterle aklımda kalacak; işte oyuncu bunu başarabilmişse gerçekten rolünün hakkını da vermiş demektir.
    oscardan boş dönmeyeceğini umuyorum. coen kardeşlere de buradan selam ediyorum. adamlar yapmış arkadaş.
    görüntü yönetmenliği hat safhada.
    filmde müzik yok, genel olarak sessiz bir film. gerçekten geri gerim geriliyorsunuz.
    atmosfer çok iyi aktarılmış.
    tommy lee jones de filmin bonusu olmuş. her şey var; kan, ölüm, entrika, para, cinayet, psikopat katil ve ekstra olarak t.lee jones.

ne diyelim efendim kısa kısa yazmayla bitmez bu harikulade film. izleyin izlettirin.

--spoiler--
    filmin sonunda bardem'in kaza sahnesinde yeminle söylüyorum yerimden fırladım.
    --spoiler--
    9 -5 ... kratostol
  5. 5.
    coen kardeşlerin en iyi filmi yaftası hiç oturmamıştır bence. güzel bir filmdir, özellikle sugar karakteri inanılmazdır. ama coen kardeşler'in en iyi filmi ya da yılın en iyi filmi yorumlarının çok uzağındadır kanımca.
    1 -1 ... yalnis
  6. 6.
    filmde, kısa süreliğine de olsa, kocaman şapkası ve ukala tavırları ile natural born killerstan tanıdığımız woody harrelsonı da görüyoruz!
    3 ... zarth vader
  7. 7.
    --spoiler--
    coen kardeşlerin kötülerin de kazanabileceğini uyarladığı güzel bir film. filmin son beş dakikasına kadar muhteşem bir macera.. ama en son sahnede ed tom bell in bir rüyasını anlatıp bitirmesi macerayı değişik bir şekilde sonlandırıyor. kendi kendine sorguluyorsun "ee niye bitti şimdi bu? ne demek istedi orda" diye. tüm bu sorgulamalar filmin güzelliğini ortaya çıkarıyor aslında.. parayı kim aldı? şerif neden Anton Chigurh ı öldürmedi otel odasında? falan falan.. filmin başında tommy lee jones'ın anlattığı hikaye aslında filmin sonu. d

filmde hiç müzik olmaması güzeldi. daha akıcı bir hale getirdi filmi. Javier Bardem e gelince, Kesinlikle En iyi erkek oyuncu ödülüne aday olması gerekliydi. O ne muhteşem bir karakterdir öyle. hayran kalmamak elde değil.

There will be blood nasıldır izlemedim ama bu film oscar'ı haketmiş gibi sanki.
    --spoiler--
    2 ... vincent vega
  8. 8.
    bu film imdb'nin top 250'nin içine girer demiştim. çoktan girmiş. şu an 30. sırada.

bakınız: http://www.imdb.com/chart/top
    ... borris becker samimiyeti
  9. 9.
    oldukça başarılı bir oyunculuğa sahip, ancak filmin sonu beklentileri karşılayamıyor. izliyorsun izliyorsun büyük bir heycanla; sonunda ise " ee aq noldu şimdi" diye kalıyorsun. ama yiğini öldür hakkını yeme, sonunu düşünmessek izlenesi güzel film.
    1 -2 ... fightordie die
  10. 10.
    javier bardem'e en iyi erkek oyuncu oscarını kazandırabilecek, bitmemiş, kaliteli, bozuk film.
    1 -1 ... thor