bugün

siyah kan romanının psikopat, sapık, katil ana karakteridir. korka korka okursunuz adamın psikopatlığını.
eski dalis sampiyonu.
jean christophe grangé'nin siyah kan kitabındaki psikopat katildir. ilginçtir. uçmak isterse uçabilir resmen. ama o ölüm ona yakışmamıştır. ben daha gösterişli birşeyler beklerdim.
gelmiş geçmiş en karizmatik roman karakteridir kanımca.
jean-shristophe grange 'siyah kan' isimli romanının ana karakterlerinden biri olan, sapık seri katil, eski dalış şampiyonudur. kurbanlarını önce tamamen havasız bir ortamda kendisi bir oksijen tüpünden solurken oksijensiz bırakır ve yaraları kanatmak için üzerlerine özel bir cins bal sürer, kurban son nefesini verirken de bir mum ile balları eritip kanın vücutlarından şelaleler gibi boşalmasını sağlar. bu adam sapıktır,aynı zamanda sadisttir.Bir dipnot geçmek gerekirse de ; son derece karizmatik, zeki ve tehlikelidir.
(bkz: Eskilerin testeresi)
nickimin esin kaynağı,jean-christophe grange'in siyah kan romanındaki psikopat katil.bildiğim tüm roman karakterleri arasında en karizma olanıdır,en zekisidir ve en garibidir.cinayet tekniği bambaşkadır.suda yenilmez olur.kitap filme uyarlansa en azından kitapta tarif edilen dış görünüş sebebiyle rolü vin diesel ya da jason statham oynamalı derim,okurken kafama o tip geliyor, yoksa bu aktörleri çok sevdiğimden falan değil yani.
hoşgelmiştir.
jean christophe grange'in siyah kan adlı romanının baş kahramanıdır. eski bir dalgıçtır ve kadınları öldüren bir katildir. yalnız grange, reverdi'yi öyle bir betimlemiştir ki, ona hayran kalmamak elde değildir. hayalimdeki en karizmatik kitap kahramanıdır. işlediği cinayetlere sinirlendirse de, kitabın sonundaki çocukluk anıları, onun cinayetleri neden işlediği, nasıl büyüdüğü insanı etkiler. aynı zamanda üzülürsünüz.
"Hiçbir şeyden pişmanlık duymamalısın:ASLA!(avukatının kirli çamaşırlarını ortaya döktüğü zaman)"
"Gizlenen bir yara insanı güçsüz kılar."
"Benim yaram ne bir zayıflık ne de bir kusur.Bu bir güç işareti,herkes bunu görecek ve kabul edecek.Hataların senin bu dünyaya vurduğun damgandır.(konuşmamasına kızan ve kendisini hapisten çıkarmasını sağlayacak sözler etmesini isteyen avukatına söylediği söz)"
"Ben deli değilim"
"Canlıyken dikilmektense oldukten sonra dikilmek daha iyidir." ( gardiyanın bağırsaklarını boşaltıp tekrar diktiği zaman "hala hayattayken")
Ultra psiko manyak Aman aman düşman gotune düşman gotune.
Baslayıpta bir çırpıda okuduğum, gözlerimi mahfettıgım, tek kitabın ana karakteridir. Daha da böyle bir kitaba rast gelmedim, hep yarıda kalmıştır kitaplarım. Siyah Kan şiddetle tavsiye ederim.