bugün

(bkz: içki içmeyeni müslüman sanmak)
tayyip erdoğanı müslümanlık sanmak gibidir.
Türkiye sınırları içerisinde görülen olaydır. Ben bunu gördüm.

Ayrıca, bir de bunun "içmeyeni yobaz, geri kafalı saymak" versiyonu vardır ki, bu çok daha komiktir. Gerçi bunlar toptan komik. Gerçekten bak, ben çok gülüyorum...
(bkz: çalar çalar gider)
(bkz: içki içmeyi çağdaşlık sanılıyor sanmak)
üçüncü dünya ülkelerinde yaşayan maddi manevi anlamda sonradan görme insanlar için geçerlidir.
hayatında hiç içmemiş gen atıklarının söylemidir.
çagdaş olmak için içki içildigini sanmakdan daha az aciz bir durum.
içki çağdaş olmak için değil, keyif için içilir. her içki içen aydın olmayacağı gibi, her içmeyen de yobaz değildir.

(bkz: ölü taklidi yapın gider)
(bkz: namaz kılmayı dindarlık sanmak)
türban takmayı çağdaşlık sanmak kadar aptalcadır. içki içen adam bunu çağdaşlık için değil alkolik olduğu için veya biraz keyiflenmek için içer. hiçbir içki içenin orta çağdan yakın çağa atladığını henüz görmedik.
içki içemeyen zırtapozların sanrılarıdır. bu kafaya ulaşmak için size veriyorlar?
herhangi bir eylemle, herhangi bir sosyolojik payeyi birbiriyle ilintilendirmek, aptallıktır. içki içmeyen adamın çağdaş olduğunu iddia edemeyiz. yani....alkolik, yani hani gerçek alkolik günde bi şişe scotch içen bir adam (churchill) bizi hitler´den kurtaranlardan birisidir. ve bu adam....hz. peygamber gibi, ya da beethoven gibi...ya da edison gibi, tolstoy gibi, ya da dostoyevski gibi (dostoyevski çok sağlam bir votkacıdır)...hiçbir zaman unutulmayacaktır. churchill çağdaş bir adam mıdır?...çagdaşlık içkiyle mi ölçülür?...ya da içmemekle mi ölçülür?...yani öyle kısa düşünmeyiniz...içki içmemek ya da içmek sosyolojik bir konudur, çağdaşlık konusuyla - ki çagdaşlıktan neyin kastedildiği de ayrıca bir tartışma konusudur- pek bir ilgisi yoktur.
içki içmek çağdaşlık değil, özgürlüğünü dilediği gibi kullanmaktır. bunu söyleyenler alkol tüketmiyor yada alkol alanları çağdaş olarak görüyor olabilir.
içkiyi, çağdaş olarak nitelendirilmek için içenlerden bahsetmiyorum tabi. onlar ağzıyla içenler değildir rzaten belli ederler kendilerini. aslına bakarsanız insanın kafasını kapatması, kuran okuması, hovardalık yapması ve alkol alması özgürlüğünü dilediği yönde kullandığını gösterir bize. bizde çağdaş bir toplum olarak hepsine saygı duyup, alkol alırken çağdaş insanlar olabiliriz. buda demek oluyor ki, evet alkol alanlar çağdaştır.
bara gidip meyve suyu içenler kadar çağdaştır hemde.
içki içmeyi çağdaşlık sanmıyoruz. istediğimiz zaman istediğimiz dostlarla muhabbet ederek içki içmeyi çağdaşlık sanıyoruz. yanılıyor muyuz ?
vücuda zarar vermeyi bir şey sanmaktır.
Aynı çağdaşlar yılbaşı kutlamayana da çomar derler, aşağılarlar.

Not: yerine göre yılbaşını da kutlarım, içki de içerim.
zemzem suyu ile rakı içersen, günah olurmu acaba ?
adam gibi içildiğinde doğrudur. elbette bu durum fani dünya için geçerlidir. fakat bunu cennet'de kevser şarabı içip, karı kızlarla alem yapmak isteyen kasık bitlerine anlatamazsınız.
içki içmek Çağdaşlık değildir.

Insanlık yerleşik hayata geçti geceli alkol tüketiyor. Baya mağara adamlığına yakın yani.
üstüne saç açılsa etek boyu da kısalsa tam bir ilerici çağdaş aydın kimse oluyorsunuz.ee yobazmısınız olum fransada bu işler böyle. canımız ciğerimiz fransada halk bu şkilde yaşıyor. fransa fransa her şey bu kadar basit.
komiktir.
sanki icki yeni icat oldu. en az 3 bin yıldır var. misal osmanlı ecdadımız da içki içerdi.
(bkz: dedem ikinci abdülhamit rom içerdi)
içki içmenin çağdaşlık olduğunu savunanlar, arap müslümanlığı kisvesi altında, osmanlı müslümanlığını unutturmak isteyen arap emperyalistlerin buradaki borazancılarıdır. osmanlı müslümanlığı içkiyi etnik gruplara bırakmıştır.
namaz kılmayı müslümanlık sananlar ile kapışırlar ölümüne.
çağdaşlığı çok yanlış anlamış kişilerin komik sanrısıdır.