1. 1.
  kişinin içeri adım attığı ilk andan itibaren kapışıldığı, içindeki çoğu yazhane sahibinin ve çoğu lokanta sahibinin kanlı bıçaklı olduğu bomba otogar.

  cuma günü kartepe'de kayak yaptıktan sonra artık yeter verdiğim para deyip zonguldak'taki ailemi ziyaret etmeye karar vermiştirm. dağdan inmek için atladım personel servisine ve masukiye'de aldım soluğu. maşukiye'den de izmit minibüsüne atlayıp doğru izmit otogari'na geçtim.

  yanımda iki koca valiz, biri tekerlekli biri normal olmak üzere. yazhanelerin bulunduğu mekana varmak için lokantaların ve marketlerin bulunduğu bir alandan geçmek zorundaydım. o alana adımımı atar atmaz 3 pişmaniyeci ve 2 lokanta sahibi 'abi buyur...hooşşşgeldiniz efenim...ne alırsınız...' nidalarıyla üzerime çullandı. valizlerimin ağırlığı ve adamların çok koordineli saldırması nedeniyle çabuk kurtulamadım. neyse bu canlıları ekarte etmeyi başardıktan sonra yazhanelerin çevrelediği merkezin yolunu tuttum. lakin bilmiyordum ki asıl mücadeleyi orda verecekmişim...

  adımımı atar atmaz yaklaşık 10 yazhane sahibi adam aralarına aldılar beni. 'abi burdan...neresiydi sizin...hocam buyur..' sesleriyle yine. ne yapacağımı şaşırtmıştım. bir adam geldi 'abi elazığ mı?' dedi. 'hayır kardeşim' deyince kızdı ve söylenerek yerine döndü. 'allah allah elazığ'a gitmek zorunda mıyım?!' diye çıkıştım, pis pis baktı korkup devam ettim. zonguldak bölümüne varana kadar bu tarz sürtüşmeler yaşadım. sonuda aldım biletimi vurdum kendimi yollara.

  kopup gelen edit: yazdıklarımda elbette biraz abartı mevcuttur. bu abartı otogardaki havayı esprili bir dille betimlemek içindir sadece.
  1 -3 ... eskisevgili
 2. 2.
  yahyakaptana çok yakın olan otogar.
  1 ... artam
 3. 3.
  çalışanlarının çoğunun sabıkalı olduğunu düşündüğüm otogar. kimseyle takışmayınız...
  ... eskisevgili
 4. 4.
  otobandan çıkmak zorunda kaldıkları için uzun yoldan gelip istanbula giden şöforlerin sevmedikleri otogar.
  ... cnnturk
 5. 5.
  bana efe turu hatırlata terminal. (bkz: efe tur)
  -1 ... buss
 6. 6.
  yanında çok gerekliymiş gibi halı saha ve snoopy pizza bulunan otogar.
  ... peyderpey
 7. 7.
  (bkz: izotaş)
  ... ranger65
 8. 8.
  sanıldığının aksine daha büyük şehirlerdeki gibi yolcu kapmak için insanın üstüne çullanmazlar. yapanlar vardır elbet lakin bunlar yardım amaçlıdırlar(!)
  geceleri içindeki banklarda uyuyan daimi 3-5 kişi görebilirsiniz; zararsızdırlar, kibardırlar, ürkmeye gerek yoktur.
  1 -1 ... dunyayategetgecenadam
 9. 9.
  elektriki projelerinin uygulamaya geçişinde sıkıntı yaşatan otogar.
  ... cmoslogic
 10. 10.
  güzel yurdumun en güzel otogar mimarilerinden biridir ama içindeki insanı sakattır, psikopattır takılmayınız fazla.
  ... vakatanka