bugün

Bunu marketten bir hevesle almıştım, hazırı da gelmiş diye sevinmiştim, kutusunu açıp baktığımda rengi bembeyaz görünce ve paketin üzerindeki yazıyı okumamla jeton düştü. Meğersem bunun fırında pişmesi gerekiyormuş. Kim uğraşacak dört parça lokma için diyerek başladım çiğ çiğ yemeye. Dışı sert, içinin çikolatası sert, kolay yenmiyor. Hem sertliği hem de aşırı şekerli olmasından dolayı Üçüncü lokmada ancak bitirebildim, dördüncüsünü de atmak zorunda kaldım.
iki tane ağzıma attım bak oğlum dokunur dediler. Yok be bilader nolcak dedim. iki dakika geçti Konak meydanı etrafımda dönüyordu. Bir sıcaklık bastı beni kadife kaleye tırmanacaktım o derece. Yani demem o ki Gerek yok böyle işlere Mike.
Gayet güzel fakat fiyatı 15 lira olduğu için pahalı.
Bir gün, tatmak istediğim ve leziz olduğunu düşündüğüm tatlı.
Çakma biskrem.
Abartı. Saçma sapan bir ürün.
Daha bugün bim'den hazır halde aldığım tatlıdır. Mixim marka olarak satılmakta ama bildiğin eti tutku resmen
hiç sevmediğim, bomboş tatlıdır. kurabiyeye de benzemiyor hiç. incecik hamura basmışlar çikolatayı. intagörller bayılıyor buna.
izmir sever birisi olarak benim bile sevemediğim kurabiyemsi, şeker topu.

Tatlıyla zaten pek aram yok birde böyle ağır şeyler mahvediyor. Çok merak ederseniz, eti tutku yiyebilirsiniz bence aynı şey.
Bizzat yerinde yedim ama beğenmedim .
izmirde biskreme bomba tatlısı derler.
Sevmediğim tatlıdır.
bu kadar ünlü olmasını anlamlandıramadığım gereksiz bir tatlı çeşidi.
Kıbrıs şehitler caddesi'nde olması lazımdı Çelebi diye bir mekan var, bomba'nın başkenti olabilir, zaten izmir bomba desek sokakta görülen herkes o mekanı söyler. Metrelerce sıra olurdu ama sıra çabuk geçerdi, sıcak olarak servis edilirdi. 2'den fazla önermiyorum kaldı ki birinciyi yerken bile tıkanabiliyorsunuz.
öyle uzun yıllardır izmir'de yenilen ve izmir'e özgü bir şey değildir. alsancakta bir fırıncının müthiş zekası sonucunda marka olmuştur.
herhangi bir özelliği olmayan tatlı.

içindeki çikolata kaliteli değilse direk zaten çöp. içindeki çikolata kaliteli ise tadı güzel ama sıradan olan, herhangi bir özelliği olmayan tatlı. ilk lokmadan sonra yanında çay gibi hafifletici bir içecek yoksa anında tıkayan tatlı. ağzınızda çeviriyorsunuz yutamıyorsunuz.
çikolatası kaliteliyse kendisi de lezzetli olur.
yıllardır ismi duyulup hiç yenmemiş tatlıdır. 15 sene falan olmuştur icat edileli. bizim istanbula gelmesi son 5 seneye falan tekabül ediyor. görünüşü riskli ( kalp krizi vs ) bir şeye benziyor ama du bakalım.
efsane güzel tatlı.
Ağır bir tatlı, kıvamı oldukça yoğun. En fazla 2-3 adet yiyebiliyorsunuz.
karamellisi ve beyaz çikolatalısı da çıkmış olan çikolata dolgulu ince hamur.
Gayet güzel görünüyor. Daha önce hiç yemedim ama. Umarım yakın zamanda yerim.
Bomba gibi seviştikten sonra yenebilecek yegane tatlı. Enerjisi hissedilir, gelsin 2ler, 3ler.
biskreme benzese de pek biskrem değil. biskrem yanında çok küçük. ince kurabiye hamurunun içinde yoğun bi çikolata kreması olduğunu düşünün öyle bir şey. çok tatlı ve çok ağır. para verip almam, birisi ikram edince yiyordum artık edilince bile yemiyorum. yenecek bir şey değil.
açıkçası bir esprisi olmayan tatlıdır.

ekmegin üstüne sürülen çikolatadan hallicedir.