bugün

güneşe " ya doğ, ya doğayım" diyen bir güzeldi o.

(bkz: aşkname)
(bkz: iskender pala)
her cinayet bayağı değildir, ama her bayağılık bir cinayettir.
Şuan aptal olmaya muhtacım ve ondan bile mahrumum.
Ali Şeriati- yalnızlık Sözleri
''iŞ Bitti''
Jack London'ın Martin Eden Adlı kitabındaki cümlesi...
aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır. akıl temkinlidir. korka korka atar adımlarını. aman sakın kendini diye tembihler. halbuki aşk öyle mi? onun tek dediği: bırak kendini, ko gitsi. akıl kolay kolay yıkılmaz. aşk ise yıpratır, harap düşer. halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. ne varsa harap kalpte var.

elif şafak - aşk.
"Güzel bedenler için zevk, güzel ruhlar için de ızdırap gerektir." Oscar Wilde
Bir zamanlar iki kuş avcısı varmıs. Daga cıkıp aglarını yaymıslar. Ertesi gün geldiklerinde ne görmüşler istersiniz? Agları tahtalı guvercinlerle doluymuş. Zavallı hayvanlar kacıp kurtulabilmek icin umutsuzca cırpınıyorlarmış, ama agın delikleri cok kucukmuş. Nasıl gecsinler? Kahrolası kuşlar bir deri bir kemik nerdeyse, bunları pazarda nasıl satarız? demiş avcılardan biri. "Birkac gun bekleyelim biraz yerler şişmanlarlar" demiş öteki. Böylece onlara yem vermişler, su icirmişler. Guvercinler de olanca gucleriyle yiyip icmeye başlamış. Iclerinden biri, yalnızca biri hicbir şey yememiş. Guvercinler her gecen gun biraz daha şişmanlıyormus. Yalnızca biri giderek zayıflıyor ve inatla agdan cıkmak icin ugraşıyormuş. Bu durum avcıların onları pazara göturdukleri gune kadar surmuş. Hicbir şey yememiş olan guvercin o denli zayıflamış ki son bir cabayla agın o ufak aralıklarından gecmeyi başarmış ve ucup gitmis. Artık özgürmüs.

Nikos Kazancakis- Yeniden Carmıha Geriliş

(bkz: haklısın biraz abarttım)
"hayat seni oyle bir noktaya getirir ki kendini sevdiklerinle savasirken ve nefret ettiklerinle sevisirken bulursun. uzulursun,pisman olursun. sonra biraz zaman gecer ve tersinin bu dunyada islemedigini anlarsin"

hakan günday - piç

not:piç derken kitap ismi olan piç,heyecana mahal yok
bu başlığı görünce hemen kitaplığımdan osman pamukoğlunun kara tohum kitabını çıkarttım.

barış sonsuz bir rüyadır.

dünyadan güneşi kaldırmak ne anlama gelıyorsa,sürekli barış da aynı manaya gelir.barış bir idealdir ve insanların böyle hayellere ihtiyacı vardır.
masumiyet müzesi-orhan pamuk

hayatımın en mutlu anıymış bilmiyordum.
facebook ziyaretimde iz bırakan kitap cümlelerine gözüm takıldı ve okumaya başladığımda bir şahsın yazdıkları dikkatimi çok çekti direk kopyalama ihtiyacı hissettim:

her türlü boka girdim cıktımda pacamdaki kaldı bi seni atamadım.(anonim)
"bu kitapta anlatılanlar tümüyle gerçektir...adı geçenler gerçek kişilerdir...olaylar, tanıkların ağzından aktarılmıştır... işte mit'in gayri resmi tarihi..."
(bkz: bay pipo)
...insan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.gerçeğin mayası gözle görülmez.--Küçük Prens/Antoine De Saint-Exupéry.
Elbet alışırım,
Biraz alıştım,
Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar.

(bkz: can yücel)
gözlerim bağlı, önümde 5 farklı penis. sahiplerini tanımıyorum.
melissa p. -yatmadan önce 100 fırça darbesi.
cesaret, terk etmeyi bilme sanatıdır.
sık aralıklarla belleğimi yitirsem, sonra da her yitirişin ardından seni yeniden tanıyıp yeniden sevsem...

burhan günel- kar düşleri
gittikten bir müddet sonra hiç varolmamış gibi olacağım.
yeni ay/stephine meyer
cabuk saklan baba geliyor.

siyah kan/jean christophe grange
bir gulumsemenin 6 milyon dolar degerinde oldugunu biliyormuydunuz.*

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı - dale carnegie
öksüz herkese hısımdır.

dostoyevski - karamazov kardeşler
ölürüm, kahrımdan ölürüm ama inlemem. *
yaşanmış ya da yaşanacak olan hayatın aynası değil, ta kendisidir rock.

başlangıcından bugüne heavy metal-can atacan
Kraliçe Soruyor: Aşk mı, Taht mı?

(bkz: Philippa Gregory)
-herkes bilsin çok güzel bir hayat yaşadım..
masumiyet müzesi

-kaybetmek için erken,sevmek için çok geç..
yüregim seni çok sevdi

-neden sen hiç siyah zeytin yemiyorsun Deniz?
-yiyemem aşkım.çürümüş zeytin o.
en son yürekler ölür