bugün

Bayram tatiline cuma gecesi itibarıyla başlayıp bayram sonuna kadar başka türlü bir yerde bünyeyi yayacak olan kişinin erken dileyen yol alır şeklindeki temennisi. (bkz: iyi bayramlar sözlük)
insanların bayram günlerini bahane ederek sevdiklerine söyledikleri içten söz. herkese iyi bayramlar.
soner olgun sloganıdır.
bayram tebrik etme ifadesidir.
yarın milli bayramını kutlayacak yunanlılara kapak eşliğinde hediyemizdir.
(bkz: bayramın mübarek olsun)
nefes almak bayramdır mesela, günün birinde nefessiz kaldığında anlar insan... görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir, sevmeninkini yalnızlık... sevdiklerinle geçen her gün bayramdır, yoğun bakımda sancılı geceyi ya da kangren olmuş bir ilişkiyi bitirmek de öyle, sevdiğine ağız dolusu "seni çok seviyorum" diyebilmek bayram, sevilmek de... vuslat da bayramdır öte yandan endişe içinde beklediğinden mektup almak öyle... telefonda ansızın sesini duymak, deli gibi burnunda tütenin boynuna sarılmak bayramdır.
en acıktığın anda dumanı tüten bir somunun köşesini bölüşmek, korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek bayramdır. "ona güvenmiştim, yanılmamışım" sözü bayramdır. hiç aldatmamış, aldanmamış olmak bayram...
alnı açık yaşlanmak bayramdır, ulu bir çınar gibi ayakta ölebilmek bayram..."iyi bayramlar canım sözlüğüm."
her bayrama bir sevdiğinden yoksun giren bir insan için hiçbir işe yaramayan temenni.
şu sıralar msn ve facebook iletilerinde sık sık rastlanılan temenni.
27 kasım cuma günü söylenecek olan temenni, dilek sözüdür.

(bkz: iyi bayramlar sözlük).
(bkz: kanlı bayram)

http://webtv.hurriyet.com...-gunu-boyle-gecirdik.aspx
yarın söylenecek olan sözdür.. şimdiden söyleyip gıcık etmek lazım. iyi bayramlar sizlere de.
bugünün modası cümle.

iyi bayramlar sözlük ahalisi.
(bkz: have a good bayram)
bayram nedir ki dedim kendi kendime: bayram bir ömürdür ben gibi bir deliye... iyi bayramlar...
sevmediğin bi insana söylenen bir cümledir. çünki onu sevmiyorsundur * ve onun bayramını kutlamak istemiyorsundur.
bayram namazından dönüp evde kimseyi bulamamaktansa kendini yatakta bulmak daha iyidir. ben yatar.
iyi bayramlar türkiye, iyi bayramlar fenerbahçe, iyi bayramlar sözlük.
insanların bayramını KUTLAMAK amacıyla söylenen söz.
Bende tüm sözlüğün bayramını kutlarım da 400 küsür kişi ne işiniz var olum söZLÜKTE.
ramazan bayramınız mubarek olsun. en kötü gününüzün bayram havasında olması dilekleri ile.
yarından itibaren ramazan bayramı olduğu için hemen hemen herkesten duyabileceğiniz bir sözdür.

şimdiden bayramınız kutlu olsun, kalbiniz neşeyle dolsun.
cem yılmaz fundamentals'tan bir kesitle kutlanabilecek olandır.

bayram gelir ellere,
sevgi verir dillere,
ver öpeyim elini,
elim girsin g*tüne.

iyi bayramlar.
destansı manilerle kutlama mesajları gönderenlerin de yer alacağı ritüel.

sözlük yazarı değerli arkadaşlarım, can modlarım, canan zallım * bu vesileyle hepinizin bayramını kutlar, büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden, ortancaların yanaklarından öperim.

bu bayram yaşadığınız en güzel bayram olsun.
Hicri takvimdeki mübarek aylardan bir tanesi olan hatta,söylendiği üzere 11 Ayın Sultanı Ramazan'ın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz gün bu yılın son orucunu tuttuk(Ramazan Ayı içerisinde). Allah (C.C) tuttuğunuz oruçları kabul eder umarım. Neyse lafı kısa tutup,hepinizin Ramazan Bayramı'nı kutlarım. *
iyi bayramlar.
Bu güzel bayram günleri içim güzel bir paylaşım cümlesidir . Bayramınız mübarek olsun!