bugün

entry'ler (875)

ateist türk mü müslüman kürt mü

ateist olan Kürt, müslüman olan Türkse ozaman tercihin nedir diye sorularak bir sağlama ile bu iş çözülür.

vahdettin

Giderken yanında tüm sülalesine asırlar boyunca yetecek olan (bkz: kaşıkçı elması)nı almayan "vatan haini" son sultan.

kürt gencin kemalistleri kitleyen cevabı

kemalistler solcu mu milliyetçi mi sorunsalını akla getiren manasız ve anlamsız bir yazı.

sözlüğe üç ayda bir girip yazmak

'aaaa uludağ diye bir sözlük vardı değil mi? hatta benim orada hesabımda vardı! ben en iyisi bir girip bakayım, ne var ne yok' diye kendi kendine konuşurken, üç ay aralıklar ile sözlüğe girip bir kaç yorum yazmanın farkındalığına erişmek.

sözlüğün en kolpa yazarları

(bkz: sözlüğe üç ayda bir girip yazmak)

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

yorumlayabileceği bir başlığın olmaması.

sanal alemde huzur arayan müslüman

(bkz: sanal alemde evrim geçirmeyi bekleyen ateist)

müslümanlığı müslümanların bitirmesi

Kur'an Müslümanlığından uzaklaşıp kendine göre Müslüman olma hususudur. Müslümanlığı Müslümanlar bitiremez lakin müslüman olacak bir çok gayri müslim'in müslaman olmasını erteleyecek hal ve hareketlerde bulunmaları bir gerçeklik payıdır.

göt kılı olmak için yapılması gerekenler

- senden farklı olana 'koyun' demelisin, 'yobaz' demelisin, 'gerici' demelisin, 'sen düşünemezsin' demelisin, 'ben senin yerine karar verdim' demelisin.
- sürekli olarak siyasi alanda yenilmenin sebebini 'kömür ve makarna' olarak tespit ederek, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getirmelisin.

- eleştiriye uğradığında şakirt ya da akp li diye saldırarak görevi tamamlamalısın.

işte bir de buradan yak bu da var şimdi .

dincilerin cehenneme gitme sebepleri

dizsizlerin yolunu takip ettikleri taktirde olması muhtemel bir gerçekliktir.

Forlina, canım benim anlaman gereken husus; islam ile müslüman aynı şey değil. "bu mu sizin öve öve bitiremediğiniz hoşgörü dininiz?" diyeceğine "bu mu sizin müslümanlığınız" diye giriş yaparsan daha isabetli bir atış yapmış olur, hedefi tam ortasından vurmuş olursun.

tüm dünya müslüman olacak

hz. Mehdi ve hz. isa (as) döneminde gerçekleşecek bir müjdedir. Alametlerden anlaşılacağı üzere 15 yıl içinde olması muhtemeldir. (en doğrusunu Allah bilir)

kabe nin sel altında kalması

Allah'ın takdiri, ondan gelenin önüne geçilememesi. Nitekim japonya'nın tsunami'yle sel baskınına uğraması kadar doğal bir olay.

maymundan geldiğimiz gerçeği

maymunların bile güldüğü evrim fikrine dayanan ''gerçek''.

taş gibi erkeği müzik zevkinden ötürü reddeden kız

demek ki taş gibi olmayan erkeği terk eden kızdır. Yani anlaşılan; o erkek taş değilmiş.

komünist kızın ülkücü gence aşık olması

insani bir durumdur. sevgi ya da aşk, renksiz olduğundan; kimin kimi sevebileceğini /aşık olabileceğini bilemiyoruz.

sevgilinin kürt çıkması

(bkz: komünist kızın ülkücü gence aşık olması)

dünyadaki ırkların türklerden türemiş olması

Macarlar biz Türküz diyor. http://kurultaj.hu/bilgi/

atatürk insan mı sorunsalı

Her fani gibi ölümü tattığına göre, böyle bir sorun yoktur. sahte ve şarlatan kemalistlerin Hz. Muhammed (s.a.v) e hakaret etmek için kendilerine büyük komutan mustafa kemal atatürk'ü kılıf edinmeleri ayrıca acınası bir durum değildir. onlara acımak bile fazladır.

olmasaydın olmazdık

"olmasaydın olmazdık!" bir nevi dalkavukluktur. Benim bildiğim ve anladığım Mustafa Kemal Atatürk, dalkavukları ve onların boş lakırdılarını hiç kaale almaz hatta huzurundan şiddetli bir şekilde kovardı. Anladığım şudur ki: Mustafa Kemal, anlaşılmadı ve anlaşılmayacak. Artık, ona zulm etmekten vazgeçin. Mezarında bi' rahat verin.

atatürk e saygı gösterin deyip erdoğan a sövmek

demokrasinin insanlara sunduğu imkanlardan biri. demokrasi; bu durumun tam tersine de aynı seviyede imkan verir. (bkz: sen haklı değilsin ben haklıyım)