bugün

Teknolojik eşyalar satan mağazanın web sitesidir. Kargo süresini son güne kadar kullanan mağaza olduğunu kanıtlamıştır. UPS kargo ile anlaşmalı olması zaten herşeyi açıklamaktadır.
itopya Bilgisayardan 2 Haziranda Samsung monitör aldım. 10 Haziranda elime ulaşınca yan yana 4 adetten fazla ölü piksel olduğunu tespit ettim. 11 Haziranda itopya Bilgisayarı aradığımda ürünü yollamamı istediler, bende aynı gün kargoya verdim.

18 Haziranda itopya'nın kendi teknik servisi, yetkili servisine yollamamız gerek bir de onlar kontrol etsin diyerek bana yanıt verdiler. Onun üstesinden haftada en az 1 kere ürünümün durumunu sormama rağmen yetkili servise ulaşamıyoruz diyerek ürünüm hakkında en ufak bilgi vermeden sürekli oyalayıp durdular. Ürünümün tamir, değişim ya da iadesi için yasal olarak geçerli olan 20 iş günü geçtiğinde aradığımda ürünüm hakkında en ufak bilgi vermediler.

O kadar ısrarımın üzerine 17 Temmuzda ulaştım. Ölü piksel dışında bir sorunu olmayan monitörümün çerçevesine zarar verip birde darbe almış diye a4 kağıdına hiç bir geçerliliği olmayan bir yazı çıkartmışlar.A4 çıkardıkları yazıda 17 Temmuzda çıkarılmış halbuki monitörü benden 12 Haziranda teslim almışlardı. Samsungun raporu var diyorlar samsungu arıyorum haberleri dahi yok. Ben bunlara kargoyu yolladığımda çerçevede sıkıntı yok, 18 Haziranda itopya teknik servisi beni arıyor, bundaki ölü piksel için yetkili servise yollamam gerek diyor yine çerçevede sıkıntı yok ama nasıl oluyorsa yasal süre geçip ben ısrar edinde çerçeve kırık garanti dışı demeye başlıyorlar.

Ben hayatım boyunca hiç bir firmadan böyle rezalet bir durum yaşamadım. Sağlam ürününüzü kırıp, hem günlerce bekletiyorlar hem garanti dışı kaldı diye kendileri ürünümün kutusuna sticker yapıştırıyor. Hakkımı sonuna kadar arayacağım bana atılan iftiranın hesabını sonuna kadar soracağım. 
masaüstü bilgisayar almayı düşünürken denk geldim. kendi topladıkları ya da tanınmış birine toplattıkları performans ürünlerini satıyorlar anladığım kadarıyla. ben bilgisayardan çok anlamam. belli başlı şeyler bilirim ekran kartı işlemci hızı falan. izoly benzeri abuk subuk marka masaüstü almamak adına bu sitenin faydalı olabileceğini düşündüm fakat olmadı.

kesinlikle her kasada bi şeyler yok. harddisk yok, fan yok, ssd yok ya da gereksiz bi çok şey var. e haliyle gösterilen fiyatlar da bunlar eklenince uçuyo. daha monitör falan girmemişken işin içine. tamam gaming bilgisayarlar biraz pahalı olur ama ne satın aldığını bile bilemiyosun.

insanlara bi vitrin oluşturabilirler topladıkları ve memnun kaldıkları bilgisayarların olduğu. aslında var ama dediğim gibi bütçeye uygun değil hiç biri. 4500-5000 tlye masaüstü alamıyosun. bütçeye uygun olanlar da stokta yok zaten.
9 Temmuz tarihinde itopya sitesi üzerinden monitor aldım. 11 Temmuzda fatura kesilerek tarafıma iletildi. 14 temmuz saat 12-13 arasında teslim aldım. test ettim ve 14.00 gibi bir noktada çok fazla olmak üzere dört farklı yerde ölü piksel gördüm. Ürünü iadeye yolladıgımda bana sebep soruldu. Yalan söyleyip "memnun kalmadım" demek yerine doğruyu söyleyeip "ölü pixel var, cayma hakkımı kullanmak istiyorum" dedim. Adamlar ürünü alıp Asus'a yollamış. Asus'ta değişime gerek yok demiş. Yahu ben yasal hakkım olan cayma hakkımı kullandım diyorum. Adamlar biz bunu satamayız artık diyor. Niye diyorum? Düzgün cevap yok.. Kısacası iade yolladığım ürünün 14 gün iade süresinin geçmesi için ellerinden geleni yaptılar. garantiye yolladılar, 25 gün oyalaldılar ve şimdi ürünü aynen tarafıma geri yolluyorlar. Şimdi size sormak isityorum. THH'Ye başvurdum. Ürünü almalı mıyım kargodan? Yoksa hiç teslim almayıp thh sonucunu mu bekleyeyim?

Anlamadığım şu. Ölü piksel var demek suç mu? Ölü pikselden dolayı neden iade almamak nedir? Ölü piksel değişim sebebi değilse neden iade almıyorsunuz? Değişim sebebiyse neden değiştirmiyorsunuz?
bilgisayar larçaları satan bir internet sitesi daha önce buradan alışveriş yapmadım güvenilir mi bilmem ama fiyatlar uygun gibi.
Bir noktada oldukça yoğun olmak üzere 4 farklı yerde ölü pikselli monitoru bana satan, yasa gereği 14 günlük iade hakkımı ilk saat itibariyle kullanmak istediğim fakat reddeden şirket. iade yolladığım monitoru garantiye yollayarak beni oyaladı. Ve iade almadı. ister kusurlu ister kusursuz olsun iade alma zorunluluklarını hatırlatttığımda lafı geveleyip insanı sinir eden şirket..