itopya com

9 Temmuz tarihinde itopya sitesi üzerinden monitor aldım. 11 Temmuzda fatura kesilerek tarafıma iletildi. 14 temmuz saat 12-13 arasında teslim aldım. test ettim ve 14.00 gibi bir noktada çok fazla olmak üzere dört farklı yerde ölü piksel gördüm. Ürünü iadeye yolladıgımda bana sebep soruldu. Yalan söyleyip "memnun kalmadım" demek yerine doğruyu söyleyeip "ölü pixel var, cayma hakkımı kullanmak istiyorum" dedim. Adamlar ürünü alıp Asus'a yollamış. Asus'ta değişime gerek yok demiş. Yahu ben yasal hakkım olan cayma hakkımı kullandım diyorum. Adamlar biz bunu satamayız artık diyor. Niye diyorum? Düzgün cevap yok.. Kısacası iade yolladığım ürünün 14 gün iade süresinin geçmesi için ellerinden geleni yaptılar. garantiye yolladılar, 25 gün oyalaldılar ve şimdi ürünü aynen tarafıma geri yolluyorlar. Şimdi size sormak isityorum. THH'Ye başvurdum. Ürünü almalı mıyım kargodan? Yoksa hiç teslim almayıp thh sonucunu mu bekleyeyim?

Anlamadığım şu. Ölü piksel var demek suç mu? Ölü pikselden dolayı neden iade almamak nedir? Ölü piksel değişim sebebi değilse neden iade almıyorsunuz? Değişim sebebiyse neden değiştirmiyorsunuz?