bugün

aynen benimde anneannem türbanlıdır. ve ben onunla gurur duyuyorum. annemi yetiştirdiği için annem de beni böyle sağlıklı bir birey olarak yetiştirdiği için.
tabi baktığınız açıya göre değişebilir itibar meselesi.
başlığı açanın anneannesi bunları görse ne yapardı acaba muhtemelen benim gibi şu yazılanlara sadece üzülürdü...
doğru terbiyesizlik yapmış hiç türbanla ziyarete gelinir mi ?
neyse idare et cahil ve yaşlı kadın, tüm suçu türbanı olması değil mi neyse olur böyle şeyler şimdi sana bu sıfatı uygun gördüm:
(bkz: pezevenk oğlu pezevenk)
yanında türbanlı bir kadının olduğu itibarsızlıksa helede bu kişi anneanne ise öyle itibarsızlız yaşayanın kafasının s.kilesi durumdur.
başörtüsü dinimizin gerektirdiklerindendir ve ben müslümanım diyen bayanlar başörtüsünü takmak zorundadırlar. Başörtüsünü inkar etmek bir nevi kur-an'ı kerimi inkar etmektir bu kadar hoca bu kadar ilmi konuda deneyimli kişiler bilmiyorda 1-2 çapulcu mu başörtüsünün yobazlık oldugunu söyleyince sizi inandırıyor ?
Anneanne bu, her türlü kabul edilir yazardaşlarım. Ayıp etmeyiniz lütfen. Bulundgumuz konum, düşündügümüz şeyler, yaşayış stilimiz her ne olursa olsun, bizim gibi olmasalarda insanlara saygı göstermek mecburiyetimizdir. Hele ki bu kişi bir aile büyüğüyse, hele hele anneanneyse, bunu utanç olarak algılamak, beni utandırdı. Asıl ayıp olan şey anneannenin yaptıgı değil, anneannenin yaptıgını utanç olarak algılayan torundur.
türbansız anneanne mi olur lan? türbanı yoksa onun zaten adı büyükannedir.
yastık altı hikayeleri. o neder, bu neder diye hayatı yaşıyorsan yaşama güzel kardeşim.
şile' deki evinde beleş tatil yapıldığında cici, sizin evinize geldiğinde tu kaka olan kadındır.

ha benim yiğidime, ha benim paşama, ha benim trollüme.
anneannelerin kullandığı türban değildir. başörtüdür, yazmadır.

türban denen zırva yüzünde bir ton makyaj bulunan kişilerin kullandığıdır. bir yandansaçını kapatırken bir yandan da arkasından bakmamanın elde olmadığı kişiler kullanır türbanı.

he tabi siyasi bir simge olarak ta literatüre geçmiştir kaç yıldır. başörtüye, yazmaya kimse karşı çıkmayacaktır tahminimce ki bunca yıldır kullanılan birşeydir. türban diye çıkardınız. "benim haklarımı elimden alamazsınız. bik bik bik" diye ötüp duruyorsunuz.
torununun itibarından endişe etmesi gereken anneanne.
o anneannenin türbanıdır ki senin itibarından kat be kat temiz ve değerlidir. o başının üstünde taşır türbanını sen ise ayaklar altına çoktan düşürmüşsündür ( bana göre olmayan ) itibarını. ayrıca; herkes kendi yaşadığı dönemin gerekliliklerinde yaşar. sana bugün o türban kabul edilemez gelir, yarın çocukların da senin kot pantalon giymenden utanır çünkü devir değişmiştir artık.

tanım: olmayan itibarının zedelendiğini düşünen bir trollistanlı yazar başlığıdır.
"itibarına sokuyum sana da bişey olsun" denir buna ancak.
anneannesiyle ilgili hikayesini yazan kişi; yazdıklarını okurken utandım, üzüldüm ve kusura bakma ama sana acıdım.çevren muhitin batsın, aileden daha mı değerli... bu kadar mı yapay oldu bu gençlik bu kadar mı özenti.. bence biraz kitap okumalısın geliştirmelisin kendini. bu gibi düşünceleri olan herkes için geçerli. insan asla annesinden, anneannesinden ve yakınlarından utanmamalıdır her ne olursa olsun...
senin gibi düşünen bir insanın, ne itibarı olur şeklinde düşünülmesini sağlayan sıçımtırak başlık.
(bkz: sülalenin yüz karası kesinlikle sensin)
la oğlum sen daha anaannenin başındaki başörtüye takılıyorsun, sen nasıl olacakta bu devlete millete faydalı bir insan olacaksın, sen daha saygıdan bihabersin mal herif, chp ciymiş. senden olsa olsa ce ha pe ci olur. bari savunduğun düşünceyi lekeleme pis insan.

edit: e şimdi forum tadında olmasında ne olsun. al sana forum ziyafeti mna koyim.
uydurma hikayelerden biri daha. Arkadaş ya bu sözlükte çok AKPli, yobaz, beyinsiz sahte hesap var böyle hikayelerle milletin aklını çelip bölücülük yapmakla meşguller ya da yazarların birçoğu genel AKP seçmeni profiline uyduğu için aptal.

Yoğun olarak şehirleşme hayatı 20-30 yıl olan bir ülkede ülkenin yüzde 90ının anneannelerinin başı kapalıyken böyle sikindirik bir hikaye atıp, Utanıyorum yeaaaa, Çevrem hep Laik, mahalle baskısı var üzerimde vik vik etmesinin başka açıklaması olamaz.

yok harbi böyle hikaye yazanların ve yanıt verenlerin yüzde 90ının sahte hesap olduğunu düşünmeye başladım, çünkü aptal olduğunu düşünmek istemiyorum, ülkemde bu kadar aptal olamaz.
"hbbia'nın cehepe versiyonu" yazar kişisinin yazdığı hikayedir.
anneannem bir boşnaktı. ama başı kapalıydı. kapalıydı dediysem öyle türban değil. göremedim hiç. içimde hep bir ukte kalmıştır. adımı nede olsa o vermişti bana. bir kere görmek için elini öpmek için neler vermezdim.

babannem. o da kapalı. tam bir köylü kadını. benim için didinir, uğraşır, aç yatırmaz. konuşması, giyimi tam köylü. ben onun bu haliyle gurur duyuyorum. ve seviyorum elleriyle yaptığı tarhana çorbasını içmeyi. o kına yaktığı saçlarını açıp tel tel taramasını. bana yavrumun yavrusu derken gözlerindeki şevkati hissetmeyi seviyorum.

yaşlılarından utanan kansızlar. yatacak yeriniz yok.

tanım: 'sen bana de ne olduğunu ben sana söyleyeyim hangi tür hayvan olduğunu' denmesi gereken troll söylemi.
koyu renk pardesüsüyle eve gelen türbanlı bir anneannem olsa gerçekten utanırdım.

neyse ki benim anneannem başörtüsünü ilkokul sosyal bilgiler kitabında pazarda gezen kadın çizimlerindeki gibi çene altından bağlar sevimli şekilde dolaşırdı.
o yaştaki kadının saçlarına her daim bakım yapması da zor ve komik olurdu zaten.

edit: bu arada dikkat ettim de, çarşaflı yaşlı kadın gördüm ama hiç türbanlı yaşlı kadın görmedim şimdiye kadar sokakta. yani benim gördüğüm kadarıyla olmayan kadındır bu.
anneannem açık bir kadın olduğundan herhangi bir fikir yürütemeyeceğim kadındır.

hem de şapkayla geziyor kadın valla bak.

edit:ironi mironi yok.
Eğer yazılanlar doğruysa, itibarı düşünülmeden evine türbansız gidilen anneanne de torunundan utanıyordur.
anneannesi yaşamayan insanlara nispeten; dünyanın en bağnaz insanı olsa bile, sırf hayatta olduğu için ayakları öpülesi kadındır...

anneannem yaşasa da, dünyanın tüm sosyetelerinin içinde ayaklarının altından öpsem... hiç de rezil olmasam...
itibar dediğiniz; bir yudum su boğazınıza kaçtığında, bir beyefendinin suratına su püskürtmek kadar basit ve olağan değil midir?
torununun insanlıktan çıktığından bihaber olan anneanne. yapacak bir şey yok, böyle mutantlarla yaşamak zorundayız bu dünyada yada bunları yok edecek bir formül üretip temizleyeceğiz dünyayı böyle yaratıklardan.
türbanlılar anneanne olacak kadar yaşlandı mı diye düşündüren başlık.

olsa olsa başörtülüdür o anneanne candır.