bugün

kendi itibarının ancak bir örtü kadar olduğunu düşünen kişinin annesinin annesidir. o şahsa göre, anneannesi başını örtünce zedelenen itibarı, kendisi götü açık sokağa çıksa bu kadar zedelenmez.
türban takan anneannesinden utanan kişinin zaten şerefi, haysiyeti ve itibarı olmayacağından dolayı sıkıntı arzetmeyecek bir durumdur.
(bkz: baştacı) *
Bu yaşıma geldim, türban takan anneanne görmedim. benim anneannemin başı açıktır, babaannem de başörtüsü takar ama bu gün türban diye yutturulan o kavunsu kafa görüntüsünden ziyade çok daha tonton, çok daha güzel görünür...
Evimize geldikleri zamna da kimse "aaa ne kadar ilkel, bunun annesinin başı örtülü imiş" demez...

Zaten ya genellikle başörtüsü kullanırlar ya da kullanmazlar. Bir sonraki aşama ise nadiren gördüğüm çarşaflı ninelerdir...
Benim anne tarafımda baba tarafımda açık insanlar, ama çağdaşlık kapalı veya açık olmakla alakalı bir durum değil. Anladığım kadarıyla anneannen gayet çağdaş bir insan ama giyinişiyle değil, beyniyle. önemli olanda beyninin çağdaş olması, o sebeple üzüldüm böyle düşündüğüne, asıl senin millet ne der zihniyetini bırakıp açık düşünceli olman gerek.
edit: bir de bence sen çağdaş falan değilsin, sadece çağdaşları karalamaya çalışan akepelisin.
böyle bir torunu olduğu için itibarı daha çok düşen eli öpülesi insandır. (bkz: anneanne)
Anane her zaman, her haliyle ananedir.
sen küçükken sarılınca duyduğun,güven veren kokuyu taşır o türban,itibarın cilalı ama şerefsizlik diz boyu!
sanki yasak ilişki itirafı gibi. saçmalamışsın hatta saçmalayamamışsın.
elleri öpülür, tombul yanakları sıkılır, kocaman göbeğine yatılır, huzur bulunurdur.

ayrıca ananecim gel seninle slogan atalım;

"beedeniimdeeen, baş örtüüümdeen, kimliiğiiimdeen çek elini! çek elini! çek elini! çek çek çek!"
--spoiler--
ihtiyarlarınız olmasa, üzerinize sağnak sağnak bela yağardı.
--spoiler--
itibarınızı düşünmeden eve gelen takkeli dede'nin eşi.
itibarına itibar etmeyen anneannedir..
anneanneden çıkan anneden çıkıp anneanneden utanan kişi: götünü görüpte korkan kedi.
midenizi düşünerek, kızarmış tavuk alarak gelen anneanneden 1 level düşüktür.
eve az biraz itibar getiren anneannedir.
"akabinde itibarımı kurtarmak için komşulara domaldım" konulu devam serisi beklenen başlık.
şimdi siz bu başlığı açan ve altına mantıklı entry girmeye çalışanlar olarak akıl sahibi olduğunuzu iddaa ediyorsunuz. hele bir siktirin gidin çay koyun toplucana.
forum chat tarzı entry dir.
hakaret içerir dir. * *
kendi itibarını düşünmeyip gelmesi anneannenin büyüklüğünden sadece. ha birde umut var; belki ilerde sevgili torunum adam olur düşüncesi.
ön bilgi: şimdi okuyacağınız satırları; türbana, tesettüre kesinlikle, militan derecesinde karşı olan bir yazar yazmaktadır.

tanım: yumurtadan çıkıp da kabuğunu beğenmeyen civciv misali, o yaşlı kadına bok atan itibarsız kişinin, "olmayan itibarı" için endişelenme komedisidir.

o kadın bir değerdir; o kadın hiç bir şey için değilse bile, sırf yaşı ve anne oluşuyla senden kat kat fazla saygıyı haketmiştir. senin sikindirik berke'n serap'ın beğenmeyecek diye o kadını üzdüysen, tükürürüm ben öyle itibara...!

son söz: eksilersen eksile aq.
--spoiler--
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın, bi sincap gibi mesela...
--spoiler--
bu başlığı açanda hala itibar var mıdır sorusunu akla getiren "ohaa türü" başlık.
anneannesinden utanacak kadar karaktersiz olursa bir insan, söyleyecek söz bulamam...
anne yarısıdır, baş tacıdır.
hemen kovulası anneannedir. tez kellesi vurula.