bugün

Trafikten tutun güvensizliğine kadar her afedersiniz b.kun olduğu bir lokasyon haline gelmiştir bu kent. Her an her şey olabilir. Bir zamanlar Çatıdan inek bile düşmüş milletin başına daha ne olabilir ki.
Good morninggggggggg...

Evet
son 50 yıldır öyle neredeyse yeni mi farkediyorsunuz?
son 50 yıldır öyle neredeyse yeni mi farkediyorsunuz?
ananı bile sikebilirler o derece olmuş dikkat etmek lazım.
Aklıma bir fikir geldi ;

Yaşamayın.
10 senedir kaçmaya çalıştığım şehirdir. şimdi istanbul dışında olanlar tam bilmezler şehir bildiğin new york gibi oldu olm. bazı semtlerde doğudan veya kuzey ıraktan vs gelen kürtler egemen. bazı semtlerde suriyeliler egemen. bazı semtlerde siyahiler harleem hesabı takılıyorlar. hani biraz daha ortalama üstü semtlere gideyim desen kadıköy gibi ne bileyim florya gibi nişantaşı gibi beykoz gibi oralara da paran yetmez. tamamı aylık geliri senin 2-3 yıllık gelirin kadar olan kesim mesken tutmuş oraları ev fiyatları kira fiyatları adamı osurtur bildiğin.

bizim aksaray fındıkzade fatih zeytinburnu taraflarında türkçe 3.4. "en çok konuşulan dil" haline geldi artık. trafiği pahalılığı falan çoktan geçtik bak bildiğin güvensiz ufak tefek bir erkek veya kadın falansan akşamları tek başına çıkıp gezemediğin bir yer oldu iyice.
istanbul suriyeli, afgan, afrikalı ve kürt işgalciler tarafından istila edilmiş durumda.
begenmeyen yallah duzceye.
Aşağı mahalleler için geçerli durumdur. Nezih bir semtte oturuyorsanız yaşanılabilirdir. Gerçi oraların da istanbulla pek alakası yok hehe...
yani biz yaşadığımıza göre yaşanabilir bir ildir bence. ben akşam vakti kocamustafapaşa'dan zeytinburnu metroya yürümüştüm.
birisi ve kardeşleri toplanıp göç etseler istanbul yine bizim yaşayacağımız güzel mekana dönebilir umuduyla yaşamak bile güzel bu huysuz, çılgın, kokuşmuş şehri.
Çok kalabalık olmasına bağlıyorum bu durumu, yoksa yaşanabilir şehirler arasındadır benim gözümde.