bugün

(bkz: kadıköy)
kadıköy. beşiktaş.
(bkz: güngören)
Kadıköy, beşiktaş, Sarıyer geliyor nedense benim aklıma.
(bkz: üsküdar)
fatih tir. ama şu anki halini bilmiyorum. 20 sene önce çok güzeldi. farklı bir aurası vardı.
istanbulu pek bilmem gittiğim de sayılıdır hatta az sonra söyleyeceğim yere hic gitmedim (bkz: esenler)
Beyoğlu sonra Fatih.
Fatih çarşamba 6 yıl yaşadım.
Büyüdüğüm şehir olan Maltepe.
Taksim.
istanbul'un kalbi sur içi. sur içi de birebir fatih ilçesine denk geliyor.
görsel
(bkz: güngören)
ilçe/semtler bütünü olarak suriçidir. fatih sultanahmet eminönü kumkapı yenikapı samatya ve yedikule. istanbul dediğin yer zaten bizanstan beridir buraları aslında. kağıt üzerinde hepsi fatih ilçesine bağlı.
benim için güngören. ama istanbul ruhunu en çok istediğim yer eminönü. (artık ilçe olmadığını biliyorum)
istanbul denince insanların aklına sadece tarihi yarımada, doğu avrupa yakası ve boğaziçi gelir. oysa bağcılar, esenler, güngören ve ümraniye de istanbul'da.
tabii ki istanbul'un fethedildiği yer olan zeytinburnu geliyor aklıma.
üsküdar .
istanbul denince dışarıdan gelen insanların aklına sadece tarihi yarımada, doğu avrupa yakası ve boğaziçi gelirken istanbul'da yaşayan birinin ise aklına genellikle oturduğu ilçe gelir. benim ise aklıma güngören geliyor.
aklıma gelen beyoğlu gönlümden geçen bayrampaşa.
üsküdar beyoğlu ve fatih eski istanbulun birbirinden ayrılmaz semtleridir. bunların içinde merkez olanı tabi fatihtir o da sur içinde olduğundan saraya konumundan kaynaklıdır. ilk akla gelen ilçe fatih denmemeside istanbulu çoğu kişinin cidden bilmediğinin göstergesidir.
Taksimdir. Hayat ordadır her çeşit insan mekan bulunabilir.
bağcılar.
gaziosmanpaşa.
Beyoğlu.