bugün

Küflendi artık.
boktan bir teoman şarkısı. klibi de en az şarkısı kadar boktandır.
Bambaşkadır. Her caddesi, her sokağı ayrı bir anlam kazanır bu aylarda.
Gerçekten kötü en çok darlandığım dönemdir.
Ağlamış yine,
Rimelleri akıyor.
Tam olarak bohem tabiri buraya uyuyor bir de trafik sorunu bakıyorsun milletin suratı asık yolda sakince yürüyeyim diyorsun korna sesleriyle birleşiyor sonbahar okul servisleriyle istanbul'da hiÇ Çekilmiyor.
istanbul sonbahar miymis yanı? Başlıktan öyle anladım. Yoksa istanbul'da sonbahar mi?
senfoni versiyonu harika olan şarkı. canlı dinleme fırsatı da harika. ahh ah.
https://www.youtube.com/watch?v=f9CO_cVwYZA
Şarkıyı nil'den dinlemek daha çok sevdirir nilin duru ve çocuksu sesine daha başka bir yakışmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=xys1XBKUDck
Şuan dinlediğim harika,muhteşem şarkı.
Bir teoman parçasıdır. Efsanelerdendir.
Teomanin şarkısinin sozudur.
hüzünlendiren şarkı.
insanları hatırlarken şarkılarla hatırlarım. gönderilen her şarkıyı kaydederim, söylenen her şarkının ritminde o kişiyi ararım, tonlamalarında bana verdiği hissiyatı ararım;

kaçıncı sınıfım hatırlamıyorum ama küçücük bir şeyim işte. yağmurlu bir gündü. okul bizi gezmeye götürmüştü tam olarak neresi ve niçin götürdüler onu hatırlamıyorum.

yağmur yağınca hızlı hızlı eve dönmüştük. binanın yanında çadır vardı orada bileklik yapardık, konuşurduk vs.
binadan bir kız arkadaşım çadırın içinde şarkı söylemeye başlamıştı. o şarkı bu şarkıydı.. öyle derinden söylüyordu ki bu başlığı görünce bakışları, gözünü kapatarak söyleyişi ve şarkının içindeki ''sevmeden sevişmek, tanımak bir vücudu, yavaşça öğrenmek'' bölümünü söylerken kızarmasını unutamam. çok utanmıştı. sevişmek derken renk atmıştı.

ben çok hiperaktif biriydim o ise çok üzgün, bohem, naif. şimdi ise ben somurtkan, depresif, ağlak bir insan oldum. umarım o iyidir.

https://youtu.be/xys1XBKUDck
harikulade bir teoman parçası.
insanı istanbul'a heves ettirir.
bok gibi amk eski istanbul mu bıraktılar? tatilimin bitmesine az kaldı, hem ağustosu hem sonbaharı amk şehrinde geçireceğim. böyle kaderin amk.
edit: şarkı da kötü, zaten teoman'ı pek sevmem.
Guzel olusunun yaninda her cadde ara sokak ustunde olusan o su birikintilriyle adeta abdest aldiran trafik akla geldikce gelmese dedirtir.
şiirler yazdırır.

aruzla oynatır.

vapurla boğazı arşınlarken, istanbul'un tarihi ve asil silüetine bakar, aşksız kalbinizin kurak ovalarına kulak verip duygularınızı kâğıda dökersiniz.
bir niğde'de sonbahar değildir. niğde gazozu içerken yağmurun iri iri yağışını seyreder, toprak kokusunu üşüyerek içine çekersin. sonbahar buraya tüm gövdesini bağışlar.
muhteşem bir teoman şarkısıdır.
Eserin ortaya çıktığı zamanki istanbul yok artık.
istanbul’da sonbahar gerçekten bir başkadır. Şarkı olarak kent olarak da efsanedir. Tadını çıkaranlardan olmanız dileğiyle.
Sakiz gibi bir sey.
Sabah 9 gibi 2 cumlesini soyle yanimda, aksama kadar soyluyorum. Icimden, disimdan, melodili, melodisiz, calisirken, dinlenirken, yemek yerken, toplantidayken.

Guzel guzel olmasina ama sakiz gibi bir sey benim icin. Biraz da huzunlu.