bugün

olası bir savaşta abd'nin israil'e yardım edeceği, bizde böyle bir durumda incirlik vasıtasıyla abd'ye yardım ederek "siyonizm'i yayma cemiyeti"ne üye olduğumuzu aleni şekilde göstereceğimiz kapışmadır.
iran kazanamaz belki ama kaybetmez de. cahil ve beynini yıkadığı gençlerini eline birer cennetin plastik anahtarını verip, cennette 90-60-90 huri var yalanıyla (cennet değil kerhane mubarek) sürer cepheye, milyonlarca insan bir hiç uğruna hayatını kaybeder, rusya ile çin iran'a, amerika da israil'e silah satışından çok güzel para kırar. kazanan bilinemez belki ama, kaybedenin kim olduğu savaş başlamadan bellidir, fakir ve cahil bırakılan halk. (bkz: paran yoksa öl)

peşinen not: saçmalama diyenlere zeki müren'den gelsin;

(bkz: iran ırak savaşı)
iran ile israil'in kapışmasıdır.

israil abd'nin de desteği ile açık ara maçı alır. iran'dan bi sikim olmaz, onlar sırf laf üretiyorlar. Petrol fiyatlarının tavana vurmasıyla, olan bizim gibi gariban ülkelere olur. incirlik'i kullandırdığımız için kafamıza birkaç scut füzesi yiyebiliriz. Kırsal kesime düşerse "ay çok ayıp bi daha olmasın lütfen" der geçiştiririz. Meskun mahale düşüp de birkaç yüz kişi ölürse aha o zaman dünyanın ziki tuttuğunun resmidir.
(bkz: türkiye vs iran)
(bkz: şımarık çocuk vs mahallenin delisi)
türkiye için karlı savaştır zira şeriat tehdidi ve israil tehdidi geçmiş olacaktır.
israil+abd vs iran savaşı olması kaçınılmaz durumdur.
iki ülke de 3. dünya savaşında karşı karşıya geleceklerdir. *
son gelişmeler ışığında tekrar değerlendirmeye alınan karşılaşmadır. uluslararası atom enerjisi kurumu’nun raporunun açıklanması ardından karşılıklı açıklamalarla bu karşılaşma, sonucu görülebilecek kadar yakınlaşmıştır.

--spoiler--
bence israil. ne de olsa iran'da atom bombası var ya da yok ama israil'de olduğunu biliyoruz. israil'in hava gücü türkiye'ye eş sayılıyor. bu şartlarda uçaklarının iran semalarını karartıp istedikleri her yere istedikleri her türden bombayı postalamaları için bir engel görünmüyor.
--spoiler--
Amerika yardım etmezse israilin rezil rüsva olacağı olaydır.
2 düşmanın karşılaştırılmasıdır.
2si de kendi gücüyle başka ülkenin yardımını almadan savaşsa(ki bu malesef günümüzde imkansız) kesinlikle iran.
iran ın şansı yoktur.
öncelikle http://www.globalfirepower.com sitesine bakıyoruz. israil 10'uncu, iran 12'nci sırada. bu durumda israil'in zafere yakın taraf olması gerekir. genelde yapılan bir hata israil'in nüfusunun eksikliği. israil'de askerlik 3 yıl ve kadınlar da askerlik yapıyor.

kara kuvvetleri askeri personel sayısı:
israil:
active military: 187,000 [2011]
active reserve: 565,000 [2011]

iran:
active military: 545,000 [2011]
active reserve: 650,000 [2011]

savaş durumunda bu iki sayı toplanır:
israil: 752.000 , iran: 1.195.
bu, kara savaşında savunma yapmak, düşmanı durdurmak için yeterli bir orandır.

air power
israil:
total aircraft: 1,964 [2011]
helicopters: 689 [2011]
serviceable airports: 48 [2011]

iran:
total aircraft: 1,030 [2011]
helicopters: 357 [2011]
serviceable airports: 319 [2011]

görüldüğü gibi israil'in hava gücü iran'ın neredeyse 2 misli. ve tüm uçakları da son teknoloji ile donatılmış.

sonuç gayet açık.
israil askeri korkaktır, götünden bile korkar.
iran askeri ise ölümü şehadet sayar.
israil elinden gelen her puştluğu da yapsa kaybedecek taraf olacaktır.
götü yiyorsa israil'in başka ülkelerden destek almadan girsin iran'a.
resulullah da kudüs'e kadar gitmiş ama yahudiler "sen bizi savaşmayı bilmeyen araplarla karıştırıyorsun herhalde" diyerek şehri teslim etmemişler ve resulullahın ordusu geri dönmüştür.

selahiddin eyyubi kudüs'ü savaş ile alamamış ve şehirdekiler teslim olup anlaşarak çıkmıştır.

israil askeri sanıldığının aksine korkak değildir, öyle olsalardı mavi marmara'dakilere sıkamazlardı. halen daha özür dilemiş değiller ve başlarına bir şey gelmiş de değil. iran'a da sıkarlar, atom bombası da atarlar ve sonunda insanlıktan özür bile dilemezler.

einsten da yahudiydi ve icadı olan atom bombası japonyanın bir bölgesini çekti-bıraktı. amerika kimseden özür diledi mi? dilemedi.

bir pardon bile demeyeceklerdir.
handikaplı iran alır maçı.
akıla altı gün savaşını getirir.
olası savaşta erken hareket edebilitesi yüksek olan iranın pearl harbor misali nükleer ile başlamadan bitereceği maçtır. handikaplı iran kazandırır.
Israil vs iran savaşı olmayacağı kesindir. . . Olsa olsa bu 3. Dünya savaşı olur.
islamın yaşanmadığı bunu sadece kendi emelleri doğrultusunda kullanan rezilliğin varamayacağı zirveyi gören sevicileriyle meşhur iran mı?şeriat diye kendi kurallarını koyan kadını hayvandan aşağı gören iran mı? yoksa dünyayı elinde tutarken insan canının kıymetini bilmekten yoksun hayvani dürtülerle başa geçmek adına yaptığı katliamlarla meşhur israil mi? kemalist biri israili savunduğu takdirde atatürk hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu göstermiş olur zaten.
ikisinde es geçerim. biri aşırı dincilerden, diğeri aşırı derecede pazarlanmaya yönelik çalışanlardan oluşuyor. aslında pazarlamaya yönelik çalışanların olmadığı yer yok, her yerdeler. o bölgede bir ülke seçilecekse ben filistin derim.
israil'in kazanacağı savaş.
(bkz: #13595869)

daha hizbullah'ı yenemeyen israil'in yıllardır başlatmaya götünün yemediği savaş.
tüm arap ülkelerinin israil'e destek vereceği savaştır.

arap milletindeki iran korkusu ve nefreti sürdükçe, israil devleti daha bin yıl müslümanları domaltmaya devam edecektir.

edit: şii arapları tenzih ederim.
savaş sonuçlarını globalfirepower'dan okuduğu rakamlarla belirleyen arkadaşların olduğunu gösteren olası savaş. sen bu mantıkla iddaa oynama, 1.05'lerden 1.10'lardan yatar durursun ;)

israil'in 500 kadar savaş uçağı var doğru, zaten en büyük gücü de f-16 ve sadece birkaç ülkenin hava kuvvetlerinin kullandığı f-15'ler. ancak israil'in böyle uzun menzilli hedeflere gidebilmesi için -hangi hava koridorunu kullanacağı sorunsalını geçtim- havada ikmal yapması gerekli, bu da usaf olmadan mümkün değil.

iran'ın "elite" al-quds birlikleri şimdiden suriye'de cirit atıyor, hizbullah'a aktarılan füze sayısını şu anda kimse bilmiyor. hamas'ın gazze'den fırlattığı, "el yapımı" el-kassam'ları daha zor yakalıyor-yakalayamıyor daha israil, ki birkaç tane qassam bütün israil'in güneyini "kapatmaya", insanların normal hayatlarından sığınaklara kaçmasına yetiyor, lübnan'da israil'e, yağmur gibi füze yağar, hatta israil işgale bile uğrayabilir.

altı gün savaşı altı gün savaşı diye de tutturup durmayın, ondan 6 yıl sonra araplar yom kippur savaşı'nı başlattı ve öyle ya da böyle, mısır, topraklarını geri aldı. yine abd, savaşın en kritik günlerinde her türlü tank-top-mühimmat yardımını yetiştirmeseydi, ortada bugünkü haliye bir israil kalır mıydı soru işareti.
güncel Önemli Başlıklar