bugün

süper baba da sermet adlı seyyar eczaneci karakterini , tatlı kaçıklar dizisinde dürdane kalfa karakterini oynayıp bu dizilerdeki performanslarıyla gönlümüzde güzel bir yer edinmiş artık aramızda olmayan tiyatrocu.
(bkz: şile)
yazın şile'de her daim gördüğüm gerçek sanatçı... yazın önce fırına uğrar, ordan yemek için birşeyler alır , ordan da artistler kahvesine giderdi. beyaz bir sabosu ve kocaman bir çantası vardı. siyah gözlükleri ise her daim yüzüne büyük gibi dururdu. sokakta kaç kere durup sohbet etmişizidir kimbilir. her zaman aynı tevazu içinde aynı sıcak kelimelerle..

Şile'de yaya yolundan sahile inerken sağda kalan , Zeki Müren'in filmlerinin çekildiği evin önünden geçerken hep hatırlarım, ve ordan geçerken inleyen nağmeler şarkısı yankılanır kulaklarımda.
gay olduğu iddaa edilen 2004 yılında vefat etmiş tiyatro sanatçısı.
bugün ölüm yıldönümü olan sanatçı.
efsane tiyatrocu. aklıma kazınması bizim küçüklüğümüzün (ve büyük ihtimal tüm dizi tarihimizin) über dizisi süper baba da ki rolü ''sermet'' ile olmuştur. nur içinde yatsın.
bir televizyon kuşmasında kadınlar için " birgün size hiç laf atılmayan bir zaman gelicek, işte o zaman siz çok üzüleceksiniz " diyen, aşmış insan. toprağı bol olsun.
rahmetli erol günaydın ile beraber 90'lı yıllarda atv'de yayınlanan tatlı kaçıklar isimli dizide oynadığı kocakarı rolü ile aklıma gelen oyuncu. 2004 yılında vefat etmiştir, allah taksiratını affetsin.
Rahmetli tiyatrocu.

Uç tiyatrocu ağabeyim ile oturmuş sohbet ediyorduk, Aynı masada oturduğumuz biri konuyu eşcinsel oyunculara getirdi.
Abi ... Oyle mı?
Evet.
Bu ... oyle mı?
Evet
Ya ... ?
Evet
Peki ismet ay? Deyince usta oyuncu bir kahkaha attı ve ardından: Ali poyrazoglu, Zeki muren ve ismet ay için de söylerler ama her duyduğuna inanma(!)
(bkz: Tatlı Kaçıklar), (bkz: Süper Baba), (bkz: Talihli Amele) , (bkz: asılacak kadın) , (bkz: ah belinda) gibi yapımlarda döktüren müthıs aktör . özellıkle asılacak kadın ve ah belında' da hayranlıktan ağzı açık izlersiniz .
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.