bugün

yakın zamanda görevi bırakacak geçici kişi.
“Kendisi ile hiçbir pazarlık yapmadık. Daha sonra açıklanacaktır. ismail Kartal, Fenerbahçe’de teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır. Fenerbahçe’nin çocuğu, eski oyuncusu gözüyle bakmıyoruz. Yönetim olarak her türlü değerlendirmeyi yaptık ve Fenerbahçe’yi ismail Kartal ile devam ettirmeye karar verdik. Kendisinden önce ne Aykut Kocaman ne Zico ne Ersun Yanal Türkiye’de hiçbir takımda şampiyon olamamışlardır. Fenerbahçe’yi şampiyon yapmışlardır. Ama kendileri yapmamışlardır. Bu bir ekip işidir. Kimse ben şampiyon yaptım demesin” diye konuştu.

yanında meslektaşlarına bu laflar deniyor ve sen de bu lafları yiyorsan zaten futbolcuların üstüne çıkamazsın. geçen yıl oturmaya başlayan yapı bir anda bozuldu ve takım her maç düşüyor. galatasaray'da terim'in 3. gelişinin ilk sezonunda çok iyi gitmiş sonra yine terim'le bozmuştu ve düşüş başlamıştı bugünde aynısı fener'e oluyor ama hiç değilse teknik direktör değişti.
aykut kocaman'ın ofansif 4-3-3'ü ve ersun yanal'ın buna eklediği yüksek kondisyonlu mirası hunharca telef eden teknik direktördür. karizma vs yalan dolandır da; takımını tanıyamamak büyük problem. sırf diego'ya yer açılsın diye tüm sistemi değiştirip 4-2-3-1'e dönmek, biz bu sene şampiyon olmak istemiyoruz mesajı vermektir, net. sow ve emenike'deki moralsizlik, caner ve gökhan'ın çabasını boşa çıkartıyor. sadece m.topal ve kuyt'ın savaşması sadece 1 puana yeterli oluyor. bir şeyler değişmezse, fenerbahçe'nin durumu vahim.

galatasaray'ın kötü olması ve beşiktaş'ın yedek kulübesindeki futbolcuların sonucu değiştirme niteliğinin az olması ise şu an için ismail kartal'ın en büyük şansı gibi görünüyor. ama galatasaray, derbi galibiyeti sonrası bir ivme yakalar; bunu da dortmund maçıyla pekiştirirse, emin olun ki beşiktaş'ı da motive edecek bir unsur oluşturur. fenerbahçe dikkatli olmalı. zira bu dönemde teknik direktör değiştirilemez. devre arası ise iş işten geçmiş olabilir. alın size objektif bir galatasaraylı yorumu.
takımı birilerinin isteğine göre yönettiği ortada.
haddini bilerek oynamıştır.
Hakkında iyi entryler girmek istediğim ama takımı kendisinin yönetmediği aşikar olan teknik direktördür.
Ismail kartal ama fenerbahçeli? Sorusunu akıllara getiren teknik direktör.
bu memlekette işler kötü gidince kimsenin arkasında pek durulmaz durulamaz.

ama şu an koskoca fenerbahçe nin teknik sorumlusu ve halen yapılacak çok şey var.

ve artık vites artırmanın zamanı da geldi artık fenerbahçe nin de ismail kartal ın da ben burdayım deme zamanı

gelmiştir.
fenerbahçe yi çalıştıracak kalibrede bir hoca değil, teknik adamlık başka bir şey, hele fener gibi yürüyen egoların bol olduğu bir takımda. gs derbisdi sonrası 10 kişi kalınca haddimizi bilerek oynadık diyen bir manteliteye sahip. fenerbahçe nin haddini öğrenmek istiyorsa açsın geçen sene kadıköy de bjk karşısında 10 kişi kaldıktan sonra ersun hoca nın oynattığı futbolu görsün. futbolcular falan çok seviyormuş, ama biz maskot değil teknik direktör arıyoruz.
tabi hocamız olduğumu sürece destek vermek boynumuzun borcu o ayrı.
Aziz Yıldırım'ın sözünün geçtiği bir takımda başarılı olması pekde mümkün olmayan teknik adam.Umarım yanılırım kendisi başarılardan başarılara koşar.
Seni bu takıma getirenin ben ta....

Neyse sakiniz.

Gençlerbirliği maçında 40. Dakikaya kadar takımın pozisyonu yok. Ne diyelim şimdi bu adama?
(bkz: imparator ersun yanal)
Fenerbahçe spor kulübünün sözde teknik adamıdır. Fenerbahçe takımının teknik direktörü aslında Aziz Yıldırım'dır. Öneceki aylarda yaptığı açıklamada transferleri ben yapıyorum kadroyu ben hazırlıyorum benim için teknik direktörün çokta önemli olmadığı doğrudur diye konuştu.
galatasaray maçında 2 sakat adam oynattı üstüne emre yerine selçuk şahin i aldı . emenikeyi oyundan aldı. bu maçta takımda tek çabalayan pozisyon yaratan tek adam sow gidip oyundan kuyt ı ya da bi başkasını almak yerine sow u oyundan alıyor. bu takımın sezon başından beri bir tane iyi oyunu yok. kondisyon yerlerde. bütün atılan goller duran top ölü top. takımda emre volkan bekir selçuk disiplinsizlikleri var. emenike küstürüldü. sow bitirildi. kuyt a sonsuz kredi. disiplinsiz hareketler diz boyu. bi takımda 2 stopper birden anlamsızca aptalca aynı kırmızıyı görüyor. yani olmuyor hoca. olmuyor. emrenin iti gibi emir eri gibi fenerbahçe teknik direktörü olmaz. rasim ozan kütahyalıya hayatımda ilk kez katıldım.bu herifte hiç bir vizzyon misyon karizma yönetim yok.
Aziz yıldırımın yaptığı en büyük hatalarından biridir. Para varken niye yenisi gelmiyo ki amk.
açık konuşmak gerekirse geldiğinden beri kazandığımız maçları bala göte alıyoruz. bu camianın evladı olabilir ama fenerbahçe teknik direktörü olamaz. bu yanlıştan ne kadar erken dönülürse kötü günler o kadar çabuk atlatılır.
(bkz: ismail squirtle)*
Meksikanin kuzey bolgesine hakim olan bir kartelin ust duzey yoneticisi.

Not: kendisi interpolün kirmizi alarmla aradigi bir azili sucludur.
saçma sapan açıklamalar yapan teknik direktör.

not: fenerliyim.
54 yaşında bu adam
mourinho'dan 3, guardiola'dan 10 yaş büyük
ve hiç hocalık tecrübesi yok.. ikinci lig 1-2 sene

herkesin bir görevi var
bugün caner'i kaleye koyamazsın veya
forvete çekemezsin
ismail hoca'da ne güzel yardımcısın işte bu
saaten sonra bizim gibi bir takıma hocalık
yapmak garip

düşmesin abi bu duruma
cesaretli olsun desin ki o bağıranlara saygım
var ama hepsi pişman olacak göreceksiniz..
şampiyon olucaz vs vs desin..

54 yaşındaki adam
dondurması küllahtan düşmüş çocuk gibi
ağlar mı ya..
ismail'in kırılganlığı özgüven eksikliğinden
ileri geliyor. dünyası başına yıkılıyor, ezilip
büzülüyor tepkiyi görünce.

özgüven eksikliği kariyerinde bir başarı
olmamasından ileri geliyor. başarıyı geçelim,
süper lig seviyesinde hocalık yapması için
anadolu takımları bile güvenmemiş kendisine
bunca yıl boyunca.

onlar bana tepki gösteriyor, ama ben ismail
kartal'ım. hoca olarak rüştümü ıspatladım
diye düşünemiyor. zira her ne kadar ben
buraya hak ederek geldim dese de, içten içe
bunun doğru olmadığını biliyor.

dahası ersun yanal adını duyunca daha fazla
etkileniyor, zira o hayalini süsleyen koltuğa
erişmek için ona yapılanlara ortak olduğunu
bilip suçluluk duyuyor.
Aziz yıldırım ın memuru.
gülmeyen adam.
Aziz Yıldırım'ın bu sezon ki en büyük hatasıdır ama bu durum Fenerbahçe'nin 2014-2015 sezonunu şampiyon bitiremeyeceği anlamı değildir.
görsel
Aykut kocaman'ın oynattığı futbolu bile özletecektir.
5'e 2 antreman yaptırarak futbolcuları yormayıp üzmemektedir.