bugün

birçokları inanmak istemeseler de öyledir. bir kısımın işine gelmez çünkü o zaman mersolarının arkasına mülk allahındır yazdıramazlar.
bir kısımın da işine gelmez çünkü islamın sosyalist olması düzeni bozar. din alimi oldukları kendilerince beyan edilmiş bazılarının uydurduklarının aksine islam sosyalisttir. hep bana hep banacı mümin değildir. müslüman da değildir. bir sana bir bana diyen müslüman işte onun cennette köşkü hazırdır efenim.
(bkz: kafası güzel müminin kendisini devrimci zannetmesi)

abi işinize bakın ya.
materyalist felsefeyle sezgici düşünüşü bir potada eritmeye çalışmak, ahmaklık olsa gerek.
ebu süfyan tayfası bezirganlaştırmadan önce öyle idi, doğru.

yoksa hangi dinde var; leyse lil insane illa maasea gibi bir hz. muhammed sözü?

sosyaslitler, dinin toplumlarının bir parçası olduğunu anladıkları gün, herkes din özgürlüğünün sadece sosyalizmde olabileceğini anlayacaktır!

çünkü sosyalistler insanların saf inanışlarına düşman değildirler!

onların hesabı din bezirganlarıyladır!

ah, şu farkı bi anlasanız...
(bkz: sosyalizmin tabanını genişletme çabaları)
inanılmaz ama doğrudur. pek iyi bir örnek olmasa da kaddafisi ile meşhur libyanın esas isminin türkiye de pek telaffuz edilmek istenmese de libya sosyalist arap cemahiriyesi olduğunu belirtmek isterim. hugo chavez e rağmen hala cumhuriyetle yönetilen venezuelayı kendinize örnek alacağınıza müslüman olduğu halde sosyalist olan libya üzerine biraz kafa yorun derim.
cümlede kullanılan manasıyla sosyalizm teorisine boğulmuş bir sosyalizm değildir basit bir şekilde sözcük anlamıdır. Yani islam Toplumcudur, eşitlikçidir. Haliyle böyle olunca islam'ın sosyalist bir din olduğu su götürmezdir. Lakin islam sosyalisttir de günümüz islamcıları değildir. islam ne ise esasında günümüz islamcıları tam tersidir. islam kadına özgürlükçüdür, islamcılar Kadın düşmanı. islam çocuk haklarını korur, islamcılar pedofililiği islamdan doğan hak görür. islam sınırları olan şuurlu milliyetçiliği tavsiye eder müminlerine Günümüz islamcıları Millet düşmanıdır. islam gösterişten ve abartıdan, şekilcilikten kaçar, islamcılar şekilcidir, yeri geldiğinde gösterişçidir. islam emek taraftarıdır, islamcılar "hizmet" vb kandırmacalarla emek düşmanı.
(bkz: islamiyetin ekonomi politiği) * *
değildir. din toplumlar için afyondur.
Katıldığım yargıdır.
saçma salak samalak yazar önergesidir.
Uyduruk ve yanlıştır. islam biat ister. Ve her koyunu kendi bacağından astirir. islamin olduğu yerde proletarya olmaz. Kafeterya bile olmaz amk. Yok kafeterya çok var. Burda yanildim.
islamın özünde var olan değerler ile sosyalizmin değerleri benzerdir.

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir."
Doğru önerme.

Anlaşılamıyor tabii sosyalizmi bir tür sosyal medya platformu zannedenler tarafından, ayrı mesele.

Ha ben ateistim; o daha da ayrı bir mesele.
insanları oylayacak bir tartışmadır.
Sosyalizmi yalnızca ekonomik bir ideoloji olarak değerlendirenlerin savunabileceği saçmalık. Tam anlamıyla sosyalist rejimlerde karımı işe, kızımı okula göndermiyorum deyin de bak ne yapıyorlar. Yapmayın hacı. insana dair olan hiçbir fikir din faşizmi ile paralel olamaz.
islam sosyalist mi bide bunu destekliyor musunuz? Bayağı sömürülmüşsünüz ne diyeyim.