1. 1.
  bu konuda ateistler ya da diğer inançlara sahip olanlar sorular sorarlar. neden binlerce din varken islam hak din olsun ki ? nasıl bu kadar eminsiniz diye sorarlar. aslında mantıklı da sorudur bu.

  bu başlık altında bunu tartışacağız.

  islam'ın hak din olduğunu gösteren kriterleri anlatacağız.

  eğer bu din hak olmasaydı peygamberimiz insanlara sabah 5 de kalkıp namaz kılacaksınız, gün içinde 5 kez namaz kılacaksınız der miydi ? insanlar için daha kolay hale getirirdi. hangi batıl dinde bu kadar disiplinli ibadet var ?

  tüm gün güneşin altında oruç tutacaksınız da demezdi. 3-4 saat tutun geçin derdi herhalde.

  islam nefsi terbiye eden, insanın nefsini kontrol almasını sağlayan bir dindir. çünkü ya nefsiniz sizi kontrol eder ya da siz onu. başka alternatif yoktur. hac da zordur diğer ibadetler de. nefsi disiplin altına almayı hedefler.

  ama müslümanım deyip bunu yapamayan da var elbette. çünkü nefisle mücadele zordur. peygamberimiz o dönemde de bu dönemde de nefse ağır gelen şeyleri emretmiştir. islam hak din olmasaydı nefs için bu kadar ağır koşullar istenmezdi. biraz aklı olan bunu düşünsün.

  bu bazılarınızın iddia ettiği gibi kendi oluşturduğu bir din olsa bunları emretmez daha kolay işler emrederdi. siz kendinizi peygamberin yerine koyun. tembellikleriyle ünlü araplara sabah 5 de kalk namaz kıl dermiydiniz ? düşünün.
  1 -8 ... kan bankasi soyan sivrisinek
 2. 2.
  kime göre neye göre hak din?
  misal hristiyanlara göre müslümanlar kafir kendileri ise hak din.
  Ayrıca onların sayıları müslümanların 2 misli.
  7 -1 ... federal almanya
 3. 3.
  köleliği yasaklAMADIGI ICIN,
  Kadini dovmeyi onayladigi icin,
  sirf biri ona inanmiyor diye oldurulmesini emrettigi icin vs diyecegim ama dilim varmiyor.
  2 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  cariye olayı var efsane, diğer tarafta da huri.

  bu yüzden hak dindir.
  ... ocus
 5. 5.
  Bir gün akpartinin kurulacagını ve islamı siyasallaştırıp içini boşaltacağını ve samimi dindar insanları zor durumda bırakacağını bildiği için. Hadislerde ayetlerde hep yazar bu.
  ... creme de la creme
 6. 6.
  Hak dini midir?
  4 -1 ... daisy jophiel
 7. 7.
  ibnelerin sapıkların tecavüzüclerin infazına icazet veriyor.

  tek başına yeter.
  2 ... sebbaha kadar mokoko
 8. 8.
  Zerdüştlükte ve sabiilijte de 5 vakit ibadet var islam öncesi araplar da 5 vakit namaz kılıyorlar, budist rahiplerin günlerce Bir şey yemedikleri oruÇları var.
  ... son of zapetra
 9. 9.
  islam öncesi araplarda namaz vardı ama 5 vakit namaz filan yoktu. 1 yada 2 vakit kılanlar vardı. zerdüştlüğü filan bilemem incelemedim . budistlerde evet nefsi ezen bir hayat bulunmakta. istidraç diyoruz biz buna. onların ana amacı ruhu bedenden çıkarıp astral seyahat yapmak vs. bunun hak olduğuna inanıyorlar.

  islam da ise bilinen ibadetlerin yanısıra insanı insanı kamile yani en olgun insana götüren süreçler vardır. tabi her mahsül tatlı çıkmıyor . insanın özünün de buna uygun olması lazımdır. islam'ı peygamberin anlattığı şekilde yaşayan yorumlayan insanı kamile ulaşır. diğer dinlerde bu mümkün değildr.
  3 ... kan bankasi soyan sivrisinek
 10. 10.
  hz. adem den beri peygamberler gelmiş toplumlara kavimlerine dini tebliğ etmiş ve çoğu tam manası ile kabul etmemişler. peygamberlerini öldürmeye çalışmışlar. hatta dini kitaplara kendilerinden ekleme yaparak tahrif etmişler.

  diğer dinleri araştırır ve dini kitaplarını okursanız islam ile benzer durumları görebilirsiniz. oruç, kurban, örtünme sakal bırakma namaz vb. mesela yahudilerde domuz eti yemek yasaktır.

  maide 3. ayetinde yazıyor , dinin kemale erdiğini ve dinin islam olduğunu yazıyor. azhap suresi 40. ayette de hz. muhammedin in son peygamber olduğundan bahsediyor.

  32 farzda imanın şartları arasında peygamberlere iman, kitaplara iman vardır. kuran da diğer peygamberlerin ismi ve olayları da anlatılıyor. aslında hepsi bir bütün. sadece insanlar farklı dinlerin olduğunu sanıyor. diğer dinler insanlar tarafından değiştirilmiş ekleme yapılmışlar.

  okumadan beynini kiraya verip konuşan yorum yapan cahiller anlayamaz, anlamakta istemez. bunları birşeyi savunmak için yazmadım, gitsin araştırsın.

  islamın ilk ayeti okudur, akletmez misiniz der akıl sahipleri der. dinde zorlama yoktur der doğru ile yanlış ayrılmış herkes özgür iradesiyle seçim yapabilir der. insanların kendi çıkarları için dini kullanması ve kendi ideolojisini uygulaması , dine maal edilemez.
  ... minmimeranim