bugün

Emeviler ve onların yolunda yürüyenlerdir. Muaviye dir onu o mevkiye getirenlerdir. Demokrasi vaadiyle islam ülkelerini yağmalayan kapitalist ülkelerdir. Kıblesi Amerika ve israil olan ülkesine ABD üssü kurulmasına izin veren sözde islam ülkeleridir.
kutuplaşmış kitlelerdir.
Yine islamdır...
görsel
müslüman olduğunu söyleyip, allahı sevdiğini söyleyip, allahın istediği şekilde yaşamayan "namaz var mı" dediğinde "allahla benim aramda" diyen garip bir ruh halindeki müslümanlar,

ayrıca; tek dertleri inanmadıkları bir din ve dindarlar olan zındıka takımı var ki, bunların kafa yapısını çok merak ediyorum.
cahil ve yönlendirilmesi kolay olan kitledir.
münafıklardır. sonrasında da cahil müslümanlardır. cahil kısmısına beni de katın.
müslüman görünümlü kitle.
en baştan yanlış yapanlardır. okumayanlar.
(bkz: Radikal islamcılar)
ülkemizin çogunlugunu olusturan kitle ( hani şu meşhur zor tutulanlar ).
çalma çırpma, satma , casusluk, her türlü haram , baskı zulüm vs. Olaylarına göz yumdukları hatta destekledikleri icin kendilerini gercek müslüman sanan fakat müslümanlıgın adını batıran kitledir.
türkiyede cübbeli ve tayfası.
dünyada cihadcı - terörist zihniyet.
münafıklardır.
dini, çıkarlarına alet eden dincilerdir.
kur'an-ı kerim başta olmak üzere kitapları okumadıkları için cahil kalmış yobazlardır.
Siyasal ümmetçilik kisvesinde hırsızlık yapanlardır.
islama en fazla zararı insanları kuran'dan uzaklaştıran ve islamı onların söylediği gibi yaşamaya mecbur bırakanlar veriyor. öyle bir sistem kurulmuşki dinini öğrenmek isteyen insanın aklına açıp kuran meali okumak gelmiyor, eğer birşeyler okumak istese birileri tarafından yazılmış doğruluğu tartışılan yayınlar öneriliyor. sistem öyle oturmuşki kuran okumak diyince bir çoğunun aklına sadece arapçasını okumak geliyor. arapçasını da okuyun ama türkçesini de ihmal etmeyin. yoksa yapabileceğiniz tek şey kulaktan dolma bilgilerle dini yaşayıp sadece zan ve tahminlerde bulunmaktır.
oysaki bakara suresi 78'de kulaktan dolma bilgilerle zan ve tahminde bulunanlar eleştirilir. *
--spoiler--
"içlerinde bir takım ümmîler vardır ki, Kitab'ı (Tevrat'ı) bilmezler. Bütün bildikleri kulaktan dolma şeylerdir. Onlar sadece zan ve tahminde bulunuyorlar."
--spoiler--

ümmî okur yazar olmayan demektir.

ister istemez akla " kutsal kitabı okumadan dini öğrenmeye çalışanların ümmî'lerden ne farkı var? " sorusu geliyor.

düzeltme : müslümanlara en çok zarar veren kitle.
bu konuda müslümanlarla değil yarışacak, yanlarına bile yaklaşabilecek ikinci bir kitle yoktur. bir kafir olarak takdirle ve keyifle izliyor, kendilerini tebrik ediyorum.
islama en çok zarar verenler müslümanlardır.
malesef ateistler yada hristiyanlar ,yahudiler değil yine müslümanların kendisidir.
ateist lobisidir, islamın ilerleyişin durdurmuş gökten arapça inen ayetleri kırpıp kırpıp saptırmışlar, peygamber efendimize helal kılınan hanımefendilerle dalga geçmişlerdir.

özetle ateistler.
bizzat kendim.
müslümanlar değil dincilerdir.Özellikle (bkz: Vahhabi) görüşünün yerleşmiş olduğu dincilerdir.
müslümanlar.çünkü islamı olmadığı gibi gösteriyorlar. kendi isteklerine göre islami değiştiriyorlar.
fetullah gülen gibi amerikanın eğittiği sahte şeyhlerin peşinden giden dinini kuran yerine onlardan öğrenen cemaatci yavşaklardır.
Müslüman olduğunu söyleyen ama hiç bir şeyiyle bunu göstermeyen kişilerdir, yanlış model olurlar ve insanlar bu kişileri görünce ön yargılı olur. Kalpleri temizdir ona bir şey diyemem (!..)
Kadın düşmanları, şiddet bağımlıları ve kur an ı bu hasta zihniyetlerle yorumlayanlar.