bugün

tereyağ olsun mu sorusuna her zaman "şöyle bol bol olsun" diye cevap verdiğim efsane yemek.
tereyağı bol olacak ki lezzetli olsun. evet.
Geçen arkadaşların ısrarıyla yedim. Ama mideme değil yüreğime indi. 25 lira nedir lan. Uyku uyuyamadım. Sabahlara kadar sessizce ağladım.
Bakın çok ciddiyim her boku yerim ama asla yemeyeceğim tek yemek vardır o da "iskender"dir. kokusunu duyunca bile midem kalkıyor. Bi de kokoreç pardon.
kaç gündür canım çekior bi eşlik edecek insan bulamadım ya. en son tek başıma gidip yicem.
görsel
Gece gece akla gelendir.
iskender abi iskenderun en güzel hali leyla ile mecnun geliyor aklıma *
Şimdi bunlar 3 çeşit olur:Büyük iskender,Küçük iskender ve döner iskender... Bizamanların efsane Trabzonspor liberosu iskender ise bu ilk 3'ü kadar tanınmasa da özellikle Trabzon halkının gönlüne taht kurmuş "Büyük Kaptan"dır...
şehzade yahyanın my kösem deki adı.
yavrunun favorileri arasındadır. hergün olsa hergün yer. sağolsun son geldiğimde de yedirmişti. *
Sanki dünyanın en güzel yiyeceği.

Sabah akşam yaz kış bulsam yerim ama çok pahalı işte. Arada açıp resimlerine falan bakıyoruz. Canım benim ya.
iştahla sipariş edilen ama 3 kaşıktan sonra bayan ve asla dibini göremediğim bir yiyecek.

Sadece fotoğraflarda güzel çıkıyor.
Ağır yaraliyim bu konuda...
Alt kısmına Lavaş yerine küp küp doğranmış ekmek döşeyen işletmelere sövüyorum.
yoğurdu ayrı tabağa isteyin. yoğurdu koyacaklari bölgeye de et koyuyorlar.
bir buçuk bol yogurtlu lütfen.
iskender denince aklıma bursa geliyor uludag geliyor.
yavuz iskenderoglu geliyor agzım sulanıyor
dünyanın en güzel yemeği olabilir.
En güzeli olmasa bile hayır denmeyecek bir yemektir.
bursa'ya ait yöresel bir lezzettir. ayrıca ciddi bir sektörü bulunmaktadır. birçok marka şu anda bu pazarda yerini sağlamlaştırmaya çalışırken en makbulü bursa'da salaş bir lokantada yemektir.
eski zamanların en pahalı yiyeceği olan ama şimdilerde kumpirle aynı fiyat olan eski kral yiyecek.
türkiye sınırları içerisindeki en lezzetli yemek olabilir.
ülkenin en güzel yemeklerinde zirveye oynayan müthiş bir yemek. acılısı makbuldür.
Yedikten Sonra istisnasız şükür ettiğim yemek, böyle bir lezzet böyle bir yemek Yok.

O tereyağının kokusu, yandaki yoğurdun tadı, domates sosunun rengi, etlerin inceliği ve pidenin akıl almaz lezzeti...
Muazzam ötesi, mükemmel bir şey.
Alexander olmayanı muazzam, of of. Alexander tü kaka.