bugün

entry'ler (47)

özlemek

attığı binlerce mesajı hergun okumak , fotoğrafına dalıp dalıp gitmek , onunla paylaştığın anları defalarca hatırlamak , sabaha kadar uyumamak böylece ertesi gün 'günaydın kanki' diye mesaj atar.

seni uyutmayan ne

halk edebiyatı sınavı , çağatayca sınavı :(

iyi hissetmek

bu ülkede imkansız olan sey.

şebnem ferah denince akla gelenler

sigara .

berkin elvanı şehit ilan etmek

sen de cennete gidersin *

cennetteki yerini alacaktır .

islamiyet inancında : cennette , huri ve gilman kavramı vardır . huri kavramını hepiniz biliyorsunuz, gilman kavramına gelince , onlar küçük yaşta ölen çocuklardır . Berlin elvan çocuktu henüz . Ve şehit olduğuna inanıyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

kanki derken içim yanıyor la uykusuzlugumun , dalginligimin sebebi sensin :( her gördüğün güzel kızı bana anlatmak zorunda mısın ?

sözlük yazarlarının haftasonu yaptıkları

ölümüne makale okudum , roman tahlilleri yaptım :(

uyuyamamak

ismet özel dinliyor insanlar , evet çok siir dinleyince düşünceler imgeler hayaller uyumuyor .

sözlükteki kürt yazarlar

kürdüm , onurluyum , inkar etseniz de varım *

iskender

iskender abi iskenderun en güzel hali leyla ile mecnun geliyor aklıma *

tahir efendi bana kelp demiş

tahir efendi bana kelp demiş
iltifatı bu sözde zahirdir,
maliki mezhebim benim zira,
itikadımca kelp tahirdir.

Tahir Efendi bana köpek demiş, belli ki bana iltifat ediyor, çünkü benim mezhebimce köpek temizdir. Ama “kelp tahirdir” derken, hem “köpek temizdir” diyor Nef’î, hem de “köpek Tahir Efendi’dir” demiş oluyor.

insanı kanser eden şeyler

insani kanser eden şeylerin başında ailedeki huzursuzluk geliyor ikinci sırada ise en yakin arkadaşa aşık olmak geliyor insani bu iki sorunsal verem de eder , kanser de eder .

en iyi film müzikleri

serçelerin şarkısı filminin müziği *

mutluluk veren kokular

anneler çok güzel kokar , burdan Erzurum daki anneme , bursa ıgdır ve kars daki anne yarılarıma selamlar *

sevdiğini söylemek

Onu kaybetmenin korkusu yok mu ? gülüsünden mahrum kalmanın . acısı bile güzeldir haberi yokken sevmenin . nasıl yucelttigimi, nasıl ilahlastirdigimi bilse dersin . bilse bir sey olmayacaktır aslında . dönüp arkasını gidecektir . senin onu sevmen meşru bir eylem değildir . Bu yüzden söyleme , sevmeye devam et gizli gizli .

düşüncesi bile güzel olan şeyler

onun ellerini tutabilme ihtimali *

leyla ile mecnun

yeniden başlaması için dua ettiğim , çok çok özlediğim dizi :(

esengül

Babacımın en sevdiği , kasetini hala sakladığı sanatçıdır .Karadenizli bir Pavyon kabadayısı tarafından kendisine trajik bir son hazırlanmıştır . Evet Esengül öldürüldü .