bugün

Halihazırda gelişmiş ve yaşam kalitesi yüksek bir ülke olsa da, avrupanın en trajik tarihe sahip ülkelerinden biri. irlandalılar çektikleri yoksulluk ve sefalet nedeniyle abd başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde göçmen olarak yaşadıkları için beyaz zenciler olarak adlandırılmıştır.
yıllık üretimine göre 6 yıllık doğalgazı olan ülke.
Cennettir cennet.
dış borçu 363.455.000.000 dolar olan ülke.
vatandaşı olsan güzel ülke aslında.

hee bu arada başarısız insanların yüksek lisans yapması için 15-20 bin euro verdikleri ülke.

tabi, başarı da izafi bir kavram olarak kalıyor dolayısıyla.
hükümetinin, geçim giderlerinin giderek yükselmesinin ardından 500 milyon euro'luk ek yardım paketi açıkladığı ülke.
Başarısız insanların yüksek lisans için tercih ettiği ülke.
irlanda'da üniversite okumadıktan sonra beyaz yaka olarak iş bulman imkansıza yakın. Coffee shop, uber eats falan takılırım diyorsan 10 numara olur ama.
Turuncu sakallı Cinleriyle ünlü ülke .
ortalama internet hızının 34.87 mbps olduğu ülke.
Keşke orali olsaydim.
hala orta çağda kalmış medeniyetten nasibini almamış ırkçı, yobaz insanların yaşadığı ülkemsi yer. şimdiden uyarayım avrupanın got deliğidir irlanda gitmek isteyenler bir kez daha düşünsün. inanılmaz ilkeller, düşük zekalılar mümkün oldukça uzak durun.
Güneyi daha bomba olan ülke.
2021 ekim ayında gitmeyi planladığım ülke.
dil kurusu için gidip geri dönememek için ne gerekiyorsa yaparım. belki olmayacak geri dönmek zorunda kalıcam bilemiyorum ama içimde gitmeye dair zaptedemediğiğm duygular var.
sözlükte yazılanların tamamını 11 sayfa her entryi okudum. giden gören sayısı pek azımsanmayacak kadar çok.
lütfen birileri bana ulaşabilir mi?
gitmeye dair sorularımı cevaplama noktasında danışmanlık firmalarından daha fazla yardımcı olacağını düşünüyorum.
gelecekler 'hello' diyebilir. güzel ülkedir.
https://www.youtube.com/watch?v=cl0q15uH_EY
görsel
McDermott's castle.
görsel
görsel

19.yüzyıla ait biçki dikiş giyim üzerine hazırlanmış kitap.

1833 Dublin- irlanda.
türkiye dışişleri bakanlığı verilerine göre 4500 türk vatandaşının olduğu ülke.
ingiltere nin kanlısı.
şatolar ülkesi.
aile içi şiddet yasasında yapılan düzenleme ile artık duygusal ve psikolojik şiddet de suç kapsamına almış ülke.
Elektrik kwh ücretinin Türk Lirası cinsinden 1.21 lira olduğu ülke.
enflasyon oranının %0.4 olduğu ülke. (2017 verisi)
güncel Önemli Başlıklar