Bir sivil toplum kuruluşunda çalıştım 5 sene. iranlı mültecilerin resimlerini çekerdim dosyaları için. 5000den fazla iranlının resmini çekmişimdir. Güzelleri var gerçekten. Ama gençlerde bile estetik çok yaygın. Angelina Jolie olmaya çalışıyor hepsi.
iranlı kadınlara özgürlük mü?
lütfen, aptallığın lüzumu yok. iranlı kadınlar ettiğini çekiyorlar, kimi dinimi yaşayamıyorum diye (bakınız; bizde ki siyasal islamcılar, tarikat cemaat etkisiyle saçmalayanlar) kimi ideolojik, siyasi, etnik kimlik, rejim, mezhep vb nedenlerle-gerekçelerle meydanlara çıkıp şah rejimini devirip yerine din baronlarını-şeriatı getirdiğinde bugün yaşadıkları durumu onlar yarattı.

yarattıkları özgürlük-devrim canavarı çocuklarını yemeye başladığında kimse masum değildir. unutmayınız ki "insanları aptalca davranışlarının sonuçlarından korumanın nihai sonucu dünyayı aptallarla doldurmak olacaktır" der hebert spencer.
hele ki bu insanların adeta yağan lapa lapa kar ve sonrası düşen bir çığ da hiç bir kar tanesinin kendini sorumlu hissetmemesi iki yüzlülüğü ve ahlaksızlığıyla ortaya çıkıp özgürlük istemelerinde haklılık görmek en büyük ahlaksızlıktır.

aptallığın, akılsızlığın, iki yüzlülüğün ve ahlaksızlığın ödülü-karşılığı özgürlük ve haklılık, huzur, barış olamaz.
özeleştiri yapmadan, ilk önce bu duruma yol açan kendilerini, anne-babalarını lanetlemeden hak ve özgürlük elde edilemez.
milyonlarca insan meydanlara çıkıp şah rejimini devirip, devrim sonrası tüm iranlı elit akademisyen sanatçı bilim adamlarından yakaladıklarını idam ederken, yakalanmayanlar yurt dışına kaçarken...
ülkeyi, halkı ve ülke geleceğini tek yeteneği dini bir ticari meta, insanları kullanma aracı, iktidar-yönetim için kullanılan ideolojik bir propaganda aracı, çıkarlarına hizmet eden bir argüman olarak kur'an pazarlamacılarına ülkeyi kendilerini emanet ettiklerinde ve şeriatı meydanlarda kutlayan milyonlar ne bekliyordu?
huzur mu?
refah mı?
özgürlük mü?
mutluluk mu?
Özgür toplumu savunmak isteyen kişi, onun vazgeçilmez temelinin bireysel haklar olduğunun farkına varmak zorundadır. Haklar ahlaki bir kavramdır, her politik sistem bir ahlak sistemine dayanır. ahlaktan ve empatiden yoksun bir rejimi sistemi (din veya ideoloji temelli) siz toplum olarak tercih ettiğinizde sonuçlarına katlanırsınız.
bu bilinci kazanamamış toplumlara acımak aptallıktır. hele ki böyle toplumlar için özgürlük istemek en büyük ahlaksızlıktır.
iran dışında yaşayan iranlı kadınlar bombadır. Güzel bakımlı ve seksidirler. iki tatlı söze bir güler yüze düşerler.
Güzelleri çok güzel olup çirkinleri oldukça çirkindir.
dünyanın en çok konuşan insanları olabilirler. 5-6 kere belki daha fazla böyle 2 ve üzeri iranlı kadının arasında kaldım. ilkinde poliklinikte sıra bekliyordum. 3 tane iranlı kadın geldi yanıma oturdu. yemin ederim nefes almadan konuşuyorlar ben hayatımda böyle bir şey görmemiştim daha önce. ve hepsi aynı anda konuşuyorlar. ulan 16 yıldır görüşmüyordunuz şimdi bir araya geldiniz son 16 yılın değerlendirmesini mi yapıyorsunuz ne yapıyorsunuz anasını satayım. bıt bıt bıt bıt bıt hiç susmadan tam 45 dakika konuştular yanımda.

son seferinde 30 yaş civarı 4 tanesinin arasında kaldım. kaçacak yerde yok kalkıp gideyim desem gidemiyorum beklemem gereken bir yerdi gene. yüksek ses ile hepsi birden konuşuyor gene. karşıda oturan kadınlar tepki gösterdi sklemediler. yan taraftaki grup tepki gösterdi sklemediler. mekanın sahipleri uyardı onları da sklemediler. sonunda onlar bile dayanamayıp parasına puluna bakmayıp mekandan attılar 4 ünü birden. bir de çirkefler çıkmamak için bıdır bıdır kavga ediyorlar farsça mı ne artık hangi dili konuşuyorlarsa. zannedersin ki bir onlar masum diğer herkes suçlu öyle de cins tipler. hani 1-2 defa olsa derim ki denk geldi ama tamamında olay bu şekilde gelişti. bizim insanımız anlamıyor orta doğu insanının yaşam şekli ile toplum anlayışı ile bizimkisi bambaşka. suriye ırak iran afganistan lübnan suudiler. bunlar ile biz bir arada yaşayamayız imkansız.
bi değişikler. çözemedim. orantısız. tuhaf. bir acayip.
(bkz: leyla hatemi)
Ateşleri 10 metreden hissediliyor.az van seferi yapmadık.
bacım çarpılacaksın.

https://www.google.com/se...CgAQE&sclient=gws-wiz
air bnb'den 3 tanesi geldi geçenlerde, 3 gün eve yatmadan yatmaya geldim. pek duş almıyolar gibi.
Fars ya da azeri uyruklu, fars olanları iri gözlü, daha çok göz makyajıyla ilgilenen, ülkelerinin dini rejimi gereği başlarını saçı az görünecek şekilde de olsa kapatmak zorunda olan, türk ve araplardan güzel bulduğum hatunlardır.
Çok güzel oluyorlar.

Hele bizim sokakta 1 tanesi var süt beyaz tenli falan, şahane birşey.

Ha bizim muhabbetimiz " halet çetori" den ileri gidemedi amk.
Konuşmasalar guzeller aslında
Ne zaman guzel bi arap yada iranlı gorsem konusmasini duyunca soguyorum karidan.
Geçen yurt dışından dönerken birisi yanıma oturdu, zaten binişi beklerken de kesişiyorduk, fena bişiydi...

Baya muhabbet ettik ama sonuç sıfır...
irana dsir sevdiğim iki şey var birisi mohsen namjoo ikisincisi iran kedisi.
(bkz: siyah saç)

ı-ıh.
Gürbulak sınır kapısından TR’ye giriş yapınca çarşaflarını otobüs camlarından atan, otobüs aramalarında koca koca güzel gözleri ile peçe altından gülerek sizi mest eden aç mı aç, şehvetli hatunlardır. Hey gidi askerlik...
Ermeni kadınlarıyla birlikte orta doğunun en çirkinleri. Burunları çok büyüktür, ten renkleri çok koyudur. Orta doğu'da ne varsa Filistinli ve Lübnanlı hatunlarda var.
bazıları seksi olabilir.

görsel
Bana göre doyumsuzca bakıyolar ama tırt olan bir insanlar olmasalarda olur.
işte bu ben değilim.
ruhları özgür kadınlardır.
amk kendi ülkelerinde kırk kat peçeyle dolaşıyorlar

turkiyeye geldiklerinde yazlık yerlerde bikinili mayolu
istanbuldada dar kot meme göt meydanda kırk ton makyajla...

sıkıysa irandada gez adami zikerler orada valla..

not:bazılarının gözleri çok güzel oluyor .
Ortadoğunun ortalamasında bir güzelliğe sahip kadınlardır. Ekseriyetle gözleri güzel olur.
çoğunun suratından çıkan boyayla benim ev boyanır

yemekte salça

kadında japon.