bugün

bir zamanların premier league ekibi şimdilerin coca cola futbol liginde orta sıralarda bir aşağı bir yukarı çıkan ekibidir.
uefa kupasını kazandığı içim en az galatasaray kadar büyük, * ingiltere alt ligi takımlarından.
test edenlerin büyüklüğünü onayladığı takım.
ingiltere 1. liginde oynadığı ilk sezon olan 1961-62'de şampiyon olan ve en büyük rakibi norwich city'le east anglia derbisini oynayan takım.
vaktiyle uefa kupası kazanmış takım.

(bkz: ama bizim uefa kupamız var)
uefa kupası kazandıktan sonra tamamen değişen kulüptür. galatasaray gibi her sene ülkesinde şampiyonluğa oynayan bir birinci lig kulübü değildir. sigma olomouc'un da kupası var mı bilmiyorum ama benim bildiğim yok, eheh.

ipswich şehrinin championship'te mücadele eden bir kulübü olup ikinci isimleri tractor boys'tur, kendilerine böyle denmesinin sebebi şehrin tarıma elverişli olmasıdır. coğrafya kitabı yazıyormuşum gibi hissettim lan. ama öyle yani bildiğim kadarıyla. dur msn'de ipswich'te yaşayan bir arkadaşım vardı, ona sorayım...

[yazar birkaç dakika ara verdi]

mna koyim herif "oh lol i don't know, i'm not into football" dedi be. her neyse sözlük. ama o yüzden yani. böyle tarım, traktör, tarla şehri olduğundan dolayı.

teknik direktörleri roy keane, "herkes akıllı olsun, burada ben varım" mesajı verdi fakat işleri zor olacak.

aylar sonra gelen edit: corğafya değil tabi. coğrafya o.
geçmişte uefa kupasını kaldırmış , fenerbahçe den çok daha büyük bir takımdır.ama sonrasında girdiği ekonomik krizi atlatamayıp küme düşmüştür.
ip gibi sıçanların kulübüdür. ipsviç tauuuvn.
maçlarını 30.000 kişilik portman road stadında oynamaktadır.
geçen yüzyılda avrupa kupalarında finalden finale koşup şimdi championship'te (ingiltere'nin 2. ligi) takılan takımlardan biri.

leeds united, nottingham forest gibi başka örnekler de var. nereden nereye...
bir sürü kulübün aksine müzesinde avrupa kupası barındıran, bu gerçek başarısını da kimsenin asla silemeyeceği kulüp. blue square north' a düşse de söke söke avrupa kupası almış bir takım olduğu gerçeği değişmeyecek.
inşallah onları eleştiren kulüpler de bir gün onlar kadar büyük olur.