bugün

aktivasyon yaptırmak zorundasındır. oysa al bir nokia 1100 tak sim kartı annenle babanla konuş.
Dünya para verip koca bir hiç alınmış olması.
3 ay sonra sik gibi kalmak.
kessin olarak sik gibi kalacaklar efendim aptallık parayla mı?
daha az para sahibi olmaktır.
gösterecek çükü yoktur, kesin ayfon gösteriyordur dedirtmesi olabilir mesela. *
(bkz: iphone sahibine hirsiz saldirisi)
alpella üçgen karşısında karizma yitirmek.
o ortadaki tek tuşun pis fakirler tarafından dünyayı yok et butonu sanılması. değil arkadaşım, değil güzel kardeşim. bu 5. ayfon oldu aldığım, telef ettiniz lan aletleri.
gören herkesin "aa bu ne ya?" ya da "hacı kaça satarsın bana bunu?" gibi tepkilerine maruz kalmaktır.
allah' in fakirlerinin utanmadan gozlerini dikip bakarak sinir bozmalari ve hatta buyuk bir kustahlikla dokunmak istemeleri. **
fakir aleti olduğu için dolaylı olarak sınıf düşmek.. biz o kadar zenginiz ki ailecek, iphone raks kasetçalar gibi geliyor bize.. üçer tane her renginden, bizim şoföre hediye ettim.. o da sitem etti bana ''aşkolsun abi bu ne sadaka gibi..'' diye..
yani o kadar zenginim ki, şoförüm bile o kadar zengin ki, iphone'a tamah etmiyor..
vurucam puştu ama böyle giderse ama, şımarık herif..
herkes telefonuna şakır şakır program yüklerken, resim-video çekip, hatta bunları gönderirken diğerlerine imrenerek bakmaktır.

nk: nokia kullanıcısı
ipk: iphone kullanıcısı

nk: şu blacklist ne güzelmiş. istediklerimi engelleyebiliyorum.
ipk: bak tek tuşu var ne güzel
nk: evet evet. bak bu da gps. şuanda koordinatlarıyla nerede olduğumuzu söylüyor. vay bee
ipk: mp3 dinliyorum ipod gibi oh oh
nk: o değilde geçen gün equalizerlı bir mp3 çalar yükledim. süper çalıyor. aa bak biri mp3 göndermiş dur dinleyeyim.
ipk: kamerasıda var. çok cici.
nk: bunda da var. geçen gece bir davete gittim. xenon flaşla cam gibi çekmiş. istersen yollayayım sana.
ipk: pili çok uzun ömürlü bununda.
nk: ya pil o kadar önemli değil benim için yanımda yedek pil taşıyorum. biterse yedeğini takarım zaten.
ipk: dokunmatik ekranı var diyecem. senin buna da bir cevabın olacak. ben bi gidip çay koyayım en iyisi...
sağda solda görgüsüzlüğünüzün elinizde olmadan açığa çıkması.

(bkz: enzo ya sahip olmanın zararları)
yakın bir gelecekte, cafede yanınızda oturan mahocanın elinde de göreceğinizden bi esprisinin kalmayacak olması.
edit : oldu olm işte hepsi gerçek.
milletvekili iseniz x2 kötüdür. 100$ gibi bir meblağ vermişsinizdir kırdırıp iphone u kullanmak için. neden ? kerizsin ya 100$ a kırılmışını bulamadığın için.

http://www.nethaber.com/P...kiyede-YASAL-iPhone-YOK-4
cep telefonu diye çocuk oyuncağına sahip olma hissiyatı verir.
iki gün sonra yeni diye başka bir zırvalık kakaladıklarında üzülmek.
arka cebe konuldumu ekranın mahfolması ve buna bağlı sinir harbi yaşanması...
--spoiler--
3G desteği yok. Şebeke içi internet için GPRS/EDGE kullanılmak zorunda.

3. parti yazılım desteği yok, kapalı sisteme sahip.

Oyun yok.

Java ve Flash desteği yok.

YouTube desteği sadece 10.000 video ile sınırlı.

Çıkarılabilir pili yok. 300-400 şarjdan sonra (1 yıl), fahiş paralar ödenerek değiştirilmek zorunda.

MMS desteği yok.

Tuşsuz yapısı ve dokunmatik ekranı nedeniyle tek elle kullanılamıyor.

Fiziksel klavyesi yok.

iki megapiksellik kamerası var, fakat video kaydı yapamıyor. Zoom

yok, flaş yok.

GPS yok.

Anlık mesajlaşma (AIM, Yahoo, Msn) desteği yok.

Bluetooth üzerinden diğer aletlere içerik gönderilemiyor, Bluetooth sadece ve sadece kulaklık için kullanılabiliyor.

Hafıza kartı yuvası yok.

FM radyosu yok.

iTunes şarkılarını melodi olarak kullanmaya izin vermiyor.

Bilgisayar sahibi olmadan, iPhone kullanmak mümkün değil. iTunes ile etkinleştirmek zorunlu.

Excel, Word ve PDF desteği görüntülemeden ibaret. Belge düzenlemeyi ve oluşturmayı desteklemiyor.

Safari tarayıcısı var. Fakat Flash olmadığından, pek çok sitede görüntüleme sorunu yaşanıyor.

Sesli arama, sesli komut ve kayıt yok.

A2DP, yani stereo Bluetooth kulaklık desteği yok.

Kablosuz eşitleme (senkronizasyon) ya da internetten doğrudan içerik satın alma desteği yok.

Tarayıcısı var ama internetteki resim, müzik vb. dosyaları hafızaya kaydedemiyorsunuz.

AT&T dışı SIM kartların çalışmaması bir yana, her AT&T SIM kartı çıkarıp takışta bile aleti yeniden etkinleştirmek gerekiyor. Yani iPhone, cep telefonu tarihinin en karmaşık SIM kilitli telefonu.
--spoiler--
iphone sahibi olmanın en kötü tarafı app store daki 2.000.000 uygulamanın hepsini jail breakli iphone unuza yükleyip deneme hevesiyle kaybettiğiniz zamandır.
- sürekli silmenin verdiği bıkkınlık
- elini 48 saatte bir yıkayan bünyenin telefonu eline alması ve camda tüm hücrelerinin fotokopisini çıkartması
- eline alanlara nasıl tuş kilidini açacağını göstermek
- tr ye ilk geldiği zamanlarda bilhassa hayvani bakışlara maruz kalma
- masaya koyduğunuzda çizilmemesi için altına sürekli yumuşak bişeyler aramak
N97'yi görünce, iphone'a verilen paranın boşa gittiğini görmek
kıyaslayacak cihaz ın olmaması. üzülüyorum iphone a hep yalnız. *
cebine koysan koyulmaz, elinde tutsan tutulmaz. o kadar büyük telefon mu olur lan? cepte taşınamayan cep telefonu mu olur?
olurda elinizinden düşerse, camı da kırılırsa 120TL'yi bayılacak olmanız.