bugün

insanların çoğu intiharı irtihal ile karıştırır. bunu ziyedesiyle müşahade ediyorum. intihar sadece ölüp gitmek midir? sanmam. intihar üzerine çok içi boş konuşmalar yapılıyor. intihar edenler için de geçerli bu söylediklerim.
sadece aileni üzecek dokunaklı durum.
sürekli aklımda olan dü$ünce yalan yok.
Hayattan beklentilerinin karşılanamaması durumunda, işler yolunda gitmediğin ve teber niteliğinde yenilen darbeler sonucu; şahsın kendi (psikolojik durumunda) hür iradesiyle kendine verdiği ölüm cezası/yakarıştır.
Genelde yanındaki adamın Rammstein (ramşıtayn) a ramsıtein vay ramşıteyin dediğinde oluşan tepkidir.
Bireyin ölümü göze alarak hayatına son vermek istediği eylemdir .
Hayatın verdiği sorumluluğu kaldıramayıp buna son verme olayı.
sadece ölüm anındaki o acıdan korkulduğu için yapılmayan eylem.
korkaklık değil aksine cesaret ve disiplin isteyen eylemdir.
çaresiz insanların çare olarak gördüğü hayatını sonlandırma girişimidir.
Nihayetinde kurtuluştur. Ancak tavsiye edilmez, başarısız olmak da var işin ucunda. Çok çok kötü durumda değilse etmemeli, ettirilmemeli.
vay amına koyim. her geçen gün daha da yakla$tığım durum.
gecen gün amilyat olduktan sonra aklima geldi intihar degilde narkozun etkisinde soyle bir 6 7 yil yatsam guzel olur dedim adamlar burnumu paramparca etti duymadim ulan bana tecavuz etseler duymicaktim hissetmeyecektim ne guzel olurdu uzun sure hic birseyi hissetmemek ....
ezikliktir. evet çok düşündüm ama her seferinde daha iyi anladım ki eziklikten başka bir şey değil. ben oynamıyorum demektir, pes etmektir, kaçmaktır.
boyle her an intihar edebilirim gibi sozler soyleyenlerin asla yapmayacagi sey.
Gaflettir, doğru yoldan sapmaktır.
Her insanin hayatında mutlaka bir kez düşünüp cesaret edemediğidir.
Bazıları için amaç ölmek değil şuanki durumdan kurtuluştur.
intiharla ölenlerin sayısı, çatışmalarda ölenlerden fazla.
"nefs-i müdafaa"
Bu dünyadan sıkılıp bunalanların işi.
Ben de bu dünyanın pisliklerinden mikrobundan bıktım ama intihar günah ne yaparsın. El mahkum yaşıyorum.
denemekte fayda var. yaşayacaksanız adam gibi yaşayın eşiğinnden dönmeyen bilmez.
hep planlı, üzerinde uzun uzun düşünülmüş ve tartılmış bir eylemdir. hayatı bitirmek kolay seçenek değildir tabii ki, mantıklı olanı da budur zaten. ama ya bu bir saniyede karar verilip gerçekleştirilirse?

(bkz: ani bir kararla intihar etmek)
çok büyük bir irade gerektirir.
intihar etmek kolay değildir göt ister çünkü sizi sevenleri geride bırakmak zorunda kalırsınız ayrıca saçma birşeydir yaşayacağınız onca güzel şey varken herşeyi bırakıp gidersiniz.