bugün

ak parti'nin %35 lik kemik tayfasının kullanmadığı iletişim ağı.
Başka bir dünya. Hayatı internetten ibaret olan insanlar var.
Temel ihtiyactir.
sovyetler birliğinin 1950'lerde dünyanın ilk uydusu olan sputnik ile teknolojide liderliği ele geçirmesinden sonra abd savunma bakanlığı'nın 1960'larda başlattığı teknoloji seferberliği kapsamındaki çalışmalar neticesinde ilk kez 1969'da farklı iki şehirdeki süper bilgisayarın arpanet isimli bir sistemle birbirlerine paket veri göndermeleri ile oluşturulmuş haberleşme ağıdır. orjinal adı ağlar arası çalışma anlamına gelen internetworking'dir. 1969'da sistemi kullanan süper bilgisayar sayısı 2 iken 1971'de bu sayı 15'e çıkmıştır. ilk deniz aşırı paket veri aktarımı ise 1971'de abd ile ingiltere arasında gerçekleştirilmiştir.

görsel
ülkemizde kullanımı artmaktadır.

https://www.cnnturk.com/e...m&utm_campaign=buffer
bizim zamanımızda internete takım elbiseyle girilirdi.
Eskiden ne güzeldi amk Twitter yok Facebook yok... O analog halini özledim.

Şimdi neydüğü belirsiz bir yer oldu.
Bilgi çöplüğü olan yer. Yeti geliyor faydalıyı faydasızdan, günceli güncel olmayandan ayıramıyorsun.
Ekşi sözlük, Uludağ, facebook..

Benim için internet bu kadar.
Bu devasa ağ da bir gün çökecek.

ipek yolu dahi zamana karşı gelemedi.
aslında o kadar da kutsal bir bilgi kaynağı olmadığını gün itibariyle öğrenmiş bulunduğum 20. yüzyıl nirvanası.
Teknolojinin doruk noktalarından olup, sınırsız bilgi sağlayan, dikkat edilmediği durumlarda bağımlılık yaratan, çok sayıda insanın sosyalleşme adı altında asosyal olmasını sağlayan icat. Nereye çekersen oraya gider dedikleri insan türü gibidir. Akılcı kullanımı ne kadar yararlı ise, aksi durumda o kadar zararlıdır.
Uzaktakileri yakınlaştıran yakındakileri uzaklaştıran icat.
görsel
kullanımı ülkemizde son on yılda müthiş şekilde arttı. neredeyse her evde var artık. muhafazakar bir parti olan Ak parti'ye rağmen ortaya çıkan dönüşüm, ahlaki normlardaki sapma, sol bir iktidar, mesela chp olsa daha daha ürkütücü olabilirdi.
bir gün o fiş çekilecek. işte o zaman anlaşılacak doğanın, denizin, toprağın önemi.
(bkz: nimet)
bize zaman kazandırmak için icat edildi allah belasını versin ne ara tüm zamanımızı aldı.
ağlararası.
ilk önce mircturkte filan yatıp kalkıyordum. kanal açmalar opluk peşinde koşmalar şarkı istekleri oyunlar filan.

sonra forum alemlerine daldık. emeğe saygılar, gelsin repler gitsin rütbeler.

şimdi de sözlükler alemi.

aha türk gencinin internet geçmişini özet geçtim.
(bkz: entry nick uyumu)
Tttnet'in bize sağladığı güzel fakat ama kanser eden yavaş internet.
dünya'nın sanal kalbi.
oyle bir durumda da, ulkeden arta kalanda haberlesmeyi saglayabilmek icin, ne sartlarda olursa olsun ayakta kalabilecek, bilgisayar sayi ve konum'undan bagimsiz, routed bir protocol dizaynina girisiyorlar.
Dibi olmayan bir bok çukuru. Evet.