(bkz: inşirah suresi)
Yaradana siginacak kadar inanc yuklu olamadim hic. Anne baba es yani inanin daha cok darliyor beni. Heralde allah affetsin gecici sure de olsa klise de olsa raki sisesi makul olculerde.
(bkz: Vajina)
(bkz: inşirah suresi)

Arapçasındaki fonetik ahenk bile çok rahatlarıcı.
daraldığım zamanlarda trafiksiz saatlerde boş metrobüse binip ordan oraya cam kenarında oturup şuursuzca yolu, insanları ve arabaları izlemek beni rahatlatıyor.
Daraldığım zaman camiye giderim. Caminin güneş alan bir penceresinin kenarında tefekkür ederim. Sonrası mı?
Sonsuz huzur.
yatağıma yatıp kulaklığımı takıp şarkılara sığınırım.
sığınabileceği iddaalı bir laf ama bir kadına sarılmak sevgiyle işte eğer bu mümkünse ne ala orada dua et yaradana güzel hayaller kur çiçekler ve güneşin seni ısıttığı ilkabahar kokusunu duyduğun hayaller ... bunun için hayat kadınlarına bile teklifte bulundum defalarca boşandıktan sonra ve önce hep bunu düşlerdim bir gün güvenle sarılabileceğim yerde olmak istiyorum değeri neydi ki bunun.
Rab Rahman ın huzuruna varmak içini dökmek iyi gelir.
(bkz: allah). Dua ve tevekkül et.....
ne mübarek başlıkmış bu ya herkes allah'ın sevgili kuluymuş gibi entryler döşemiş. yalnızız sözlük bunu kabullen. yok camiymiş yok seccadeymiş kendini kandırma. yat yatağa çek yorganı ağla. sevgilin falan varsa git sarıl seviş. daha iyisi git annenin babanın yanına onlarla vakit geçir. ne yaparsan yap ama kendini kandırma.
Once odası sonra Iki kulaklık arası. Ben oyle yapiyorum.
(bkz: Uludağ sözlük) o kadar dostun olsa da bazen derdinizi onlar anlamaz ama sözlük anlar.
genelde bu daralmalar iş - kariyer - para vb. gibi şeyler yüzünden oluyor. öleceğinizi unutmayın. çok şükür ki öleceğiz ve bu dünyada peşinden koştuğumuz tüm saçmalıklar geçip gidecek. daralıp kafayı yemek üzere olduğunuzda bir durup düşünün " ya hu ben neyin peşinden koşuyorum? ömrümü - vaktimi - sağlığımı - aklımı ne kazanmak için harcıyorum?" diye sorun kendinize..

sonra anlayacaksınız ki kafanıza taktığınız şeyler aslında pek de önemli şeyler değil.

(bkz: olmasa da olur)

kasmayın. mck.
seccade, kuran.
allahım bana sabır ver diye yaratana, herhangi bir neşet ertaş türküsünü açarak kendi odamda kapımı kapatıp oturmaya, anneme sarılırım, onun gönlü hoş olunca, bende rahatlamış olurum. ruhumun daraldığı mekanı terk ederim, o mekan ruhumu daralttığı için değil, sadece değişiklik iyi geleceği için.
Mezardır sadece.
iş yeri ve masailer.

canın mı sıkıldı mesaiye kal hafta sonları akşamları çalış. daha çok çalış. birine mi sinirlendin biri mi kırdı git çalış.

çalıştıkça kafan dağılır. uzak kalırsın düşüncelere.
Banyodur. Güzel bir playlist yapıldıktan sonra küvet doldurulur ve sudan buruşana kadar çıkılmaz.
Blogu. Dilediğince yazdığı her şeyini anlatabildiği blogu.
Gece yarısından sonra gidilen mahalledeki park. Otur salıncağa yavaş yavaş sallan.
Dostum sabah gün ışımadan güneşin doğuşunu izleyebileceğin bir yer bul. Her yeni gün bir umut demek.
Küçük yaşımdan beri aynı semtte oturuyorum. Sadece mahalleyi değiştirdik. iki tane karşılıklı tepemiz var tepeye çıkarken meyve ağaçları size eşlik ediyor.

Kafam bunaldığı zaman çıkarım dışarıya yürürüm de yürürüm, oraya giderim. Tüm semti görürsünüz burdan, çok nadir insan gelir.

Küçükken poşetle kayardık kar yağdığında, sonra biraz büyüyünce gizli gizli sigara içmeye giderdik. Şimdi de kendimden kaçmak için gidiyorum.
deniz kenarında bir bank
yüksek tepe de bir kaya üstü
kumsal.
(bkz: cami)
kadın memelerinin tam arası.