bugün

şişkoları üzen bir durum.
herkes uzak duruyor bizden.
(bkz: koca götlü true bunu beğenmedi)
Şişmanlıktan kastınız ne bilmiyorum ama belli bir orantının üzerinde kilosu olan birinin kendisine saygısı yoktur. Hele de 100 lü kiloların üzerindeki biri özsaygısını çekip atmıştır.
hayattaki tek başarısı "zayıf olmak" olabilen tiplerin tavrıdır. o da muhtemelen kendi başarıları değil fiziksel özellikleri veya aileden gelen genler sayesindedir. ya da fesat ibnelerdir içleri fesatlıktan totoşluktan kaynadığı için ne kadar yerlerse yesinler kilo alamazlar yedikleri erir gider.

insanların "herhangi bir" fiziksel özelliği veya kusuru ile dalga geçen tiplerden oldum olası nefret ettim. boyu kısa olanla da dalga geçilir uzun olanla da.. kilolu olanla da dalga geçilir çok zayıf olanla da dalga geçilir.. gözlük takanla da dalga geçilir saçları seyrek olanla da.. topallayan ile de dalga geçilir herhangi bir uzvunu kaybetmiş olanla da..

hayır bunları eleştiren aklınca dalga geçen erkeklerin her birisi brad pitt gibi olsa, kadınların her birisi angelina jolie gibi falan olsa anlayacağım ama şekli şemali kaymış daha iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurarak konuşmayı beceremeyen tipler olunca daha bir irrite oluyor insan. la sen nesin ki milletle dalga geçiyorsun evinde ayna falan mı yok hiç mi eşin dostun arkadaşın yok sana neye benzediğini, dışarıdan bu gereksiz egoların ile nasıl göründüğünü söyleyecek kimsen mi yok nedir yani *
--spoiler--
hayattaki tek başarısı "zayıf olmak" olabilen tiplerin tavrıdır. o da muhtemelen kendi başarıları değil fiziksel özellikleri veya aileden gelen genler sayesindedir. ya da fesat ibnelerdir içleri fesatlıktan totoşluktan kaynadığı için ne kadar yerlerse yesinler kilo alamazlar yedikleri erir gider.
--spoiler--

-hayattaki tek başarım zayıf olmak.
-kendi başarım değil, genetik evet.
-içim de fesat.
-yediklerim eriyor gidiyor.

Mel mel abimiz vurdu gol oldu arkadaşlar.
Fesatliktan değil o Mel Mel bakan gipson çalışmaktan, yorulmaktan bir de vücut yapısı zayıf olduğu için hep zayıf olabilirler. Titiz insanlarda çabuk kilo verir. Çevremde gördüğüm kadarıyla kilolu insanların çoğu yiyor yani çok yiyor , çok yersen dikkat etmezsen kilo olur. Hastalıktan olanlar instisna ve azınlıkta. Burada önemli olan sağlık ve insanın kendini nasıl mutlu hissettiği.
lütfen şişmanlarla dalga geçmeyin !!!

-bensiz.

vay danam vay.
kardeşim kimsenin zayıflara bir şey dediği yok olayı dramatize etmeyelim *

burada anlatılmak istenen "zayıfım" diye zayıf olmayan insanlar ile dalga geçen kitle ile alakalı. aynı şekilde aşırı zayıf insanlar ile de saçı olmayanlar ile de boyu kısa olanlar ile de gözlük takanlar ile de vs vs vs ile de dalga geçilmemeli diyoruz. elbette ki kilolu olmak sağlık problemleri getirir elbette ki fazla yemek bir çeşit hastalıktır/sorundur bunlara itirazım yok. sadece kendini üstün görmek kibir alametidir ve kibir hoş bir şey değildir.

yakınınızda kilolu insanlar var ise insan gibi arkadaşça kardeşçe uyarabilirsiniz "bak kalp krizi riski yüksek damar tıkanıklığı olabilir" diyebilirsiniz. hatta "hoş görünmüyor" bile diyebilirsiniz ama kibarca kırmadan dökmeden dersiniz. insanlık zor bir şey değil aslında hepimiz "insan" olarak doğuyoruz. bu sadece kelime anlamı ile kalmasın onu anlatmaya çalışıyoruz. insan olalım diğer insanları kırmayalım dökmeyelim sana eğlenceli gelen bir söz karşındaki insanın ruhunu incitebilir onu daha da çıkmaza sokabilir. birisi sana bir şeyi "bunu yapabilir misin" diye sorsa mı daha hoş olur "ske skeee yapacaksın agaaaaa mihehehe" derse mi daha hoş olur ?
ben dalga geçmem valla. yani iyi bir insansa, başarılıysa saygı duyarım. bir insan olarak saygılı olabilirim. hem genetik de olabiliyor. mesela bizim yazlıkta kilolu biri var mesela ama babası da kilolu hatta annesi de biraz kilolu.
Sizce şişman insanlar diğer insanların onlar hakkında ne düşündüğünü umursuyor mu? Umursuyor olsalar zaten zayıf olurlardı. Herkesin bu seviyede olması lazım esasen. insan sağlıklı olmak için ve kendisi için kilo vermeli. Bizene ki? Sahiden çok gördüm kilolu insanları sevmeyeni, zorbalayanı, küçük görenleri.
Ahmaklık! Biliyor musunuz nasıl böyle olmuşlar? Yalnızca yemek yerken mutlu olan insanlar çoğu? Sizce neden? Mesela oğlumun sınıfında kilolu bir kız çocuğu var babası terk edip gitmiş. Nine, dede ölmüş. Annesi temizlik işlerine gidiyor ve genellikle kızı okul çıkışlarında zor yetişip alıyor.
Evleri kira. Anne çok gururlu. Bazen patates günlerinde çocuğun beslenmesine koyacak patates bile bulamıyor. Çocuğun kilolu olması sizcede normal değil mi? Erken yaşta ilk darbeyi babasından almış. Babası başka bir kadına gitmiş, hayatını yaşayacakmış. Ne yapacak bu küçücük çocuk yemeklerle mutlu olmaya çalışacak. Üstüne maddi durumları kötü olduğu için yanlış beslenecek ve obez olacak tabiki.
Eleştirmek çok kolay.
Otobüste karnını omzuma yaslayanlara saygı duymuyorum.
insanların fiziksel durumları ile alay etmek aptalca. Fakat şöyle de bir durum var,ben obezitemle mutluyum,fazla kiloları sevin diyenlerin samimiyeti inandırıcı gelmiyor. Fazla kilo kalp rahatsızlığı,eklem ağrıları, yürürken tıkanma gibi hastalıkları beraberinde getiriyor. kilo vermenize engel bir durum yoksa bunları boşu boşuna sevmeyin.
Kilo verebildikleri halde vermiyorlarsa ve kilolu şişkonaz piç egoist tiplerse bunları gerçekten hakkettiklerini düşünüyorum ama maddi manevi olarak çökmüş insanlara yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Hem şişman hem cevap veriyo siktir lan
Bence hayattaki en dezavantajlı durum şişman olmaktır.

Şişmanlık hastalıktır arkadaslar. Bildiğiniz miyop olmak astigmat olmak gibi. Tamamen yemekle ilgili olsaydı haywan gibi yiyip çöp gibi gezen kimse olamazdı. Yemekle alakasız değil ama tek konu yemek değil sismanlıkta.
habire birşeyler yiyip kilo vermek için çabalamayan sağlığını düşünmeyen bir insanın zaten kendine başta saygısı yok ben niye saygı duyuyum. hastalığı falan vardir metabolik falan bir durum ona saygı duyarım.
Benim niye aklıma öyle şeyler gelmiyor aq.

Normal bir insan olarak görüyorum hep.
şişmanların zayıfları zorbalaması neden konu değil peki ve özellikle şişmanların zayıfları zorbalaması…
şişmanlar dünyada o kadar yer kaplıyor ki mağazalar özel olarak büyük beden üretiyor peki ya zayıflar? ne giyse emanet duranlar?
hiç zayıf egosu diye bir şey duydunuz mu, hayır. hep şişman egosu konuşulur. hastalık sağlık muhabbetleri olan insanı zaten kimse yargılamaz, bunu yapan net zina üretimidir hatta. ve üzgünüm kimse kimseyi sevmek zorunda değil hatta içten içe saygı duymak zorunda bile değil, ucundan gösterse yeter kahpelik hepinizin kanında var sonuçta.
şüşko patatees yarım kilo domatees...
23 yıllık hayatımda saygı duymayanı görmedim gerçi daha yolun başı.
Ben duyuyorum çünkü bende sismanim.