bugün

amerika birleşik devletlerinde nüfusları 25 milyon 926 bin 451 olan halk.
abd nüfusunun %7.6 sını oluştururlar.
(2010 verileri).
https://en.m.wikipedia.org/wiki/English_American
Dünyanın gerçek sahipleri.... Topumuz haritadan siliniriz, onlar o sırada 5 çayını içiyor olurlar.
--spoiler--
Sıradan bir ingiliz, günde yaklaşık 300 defa kameraya yakalanıyor.
--spoiler--
ben hayatımda bu kadar üçkağıtçı şerefsiz bir millet görmedim.
zengininden fakirine okumuşundan cahiline "thank you" ve "pls" demeyi ihmal etmeyen, sırf bu özellikleri sayesinde yeri geldiğinde bütün yalancılıkları, ikiyüzlülükleri ve ırkçılıkları görmezden gelinebilen sempatik bulduğum coşkulu millet.
(bkz: lovely)
köken olarak karmaşık bir yapıya sahip topluluk.
genel görüş ingilizlerin Anglosakson olduğu şeklindeyse de bu tam manasıyla doğru değildir.

öncelikle belirtmek gerekir ki anglosaksonlar britanya'ya sonradan göç etmişlerdir.

anglosaksonlardan önce adada keltler bulunmaktaydı.
anglosakson göçleriyle anglosakson-kelt mücadelesi başlamış oldu. bir kısım kelt halkı anglosaksonların arasında asimile olurken bir kısım keltler ise irlanda'ya göç etti.

ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta ise adaya keltlerin de göç ederek gelmeleridir. yani keltlerde yerli britanya halkı değildir.

yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bulgularda kelt kültürüne ait olmayan muhtemelen gerçekten britanya yerlisi kavme ait pek çok eşya bulunmuştur.

ancak bu gerçek yerli kavim hakkında herhangi bir bilgi sahibi değiliz. herhangi bir yazılı kaynakları olmayışı ve öteki topluluklarla minimum etkileşimde bulunmaları sebebiyle kapalı bir kara kutu olarak tarihin bir köşesinde kalmışlar ve keltlerin içinde asimile olmuşlardır..
hile, iki yüzlülük, yalan.
damarlarında akan kanlarında asaletin olduğunu ileri süren emperyalist, sömürücü millettir.
görsel
kral/kraliçelerini çok severler.

hatta ülkelerindeki menkul-gayrimenkul her şey hanedanındır, istedikleri zaman el atabilirler.
Kahpe millet.
Ingilizceleri çok kötü hiç bir şey anlaşılmıyor.
Dünyanın içine sıçan ender uluslardan.
Viking+romalı+angla-sakson+zenci+berberi+hintli+iskit-sarmat:ingiliz.
görsel
galeride ne buldum ilginç.
Başka ülkelerin sırtından geçinmeyi, sömürmeyi iyi bilirler.. Sömürdükleri ülkelerin zenginlikleri ile eğitim ve teknolojideki gelişmişlikleri sömürülen dünya tarafından hayranlıkla seyredilir. Yılanın başı olanlarla uğraşmayız. Onlar bizi birbirimize düşürür. Bizde birbirimizi yer dururuz. Onlar da karizmatik karizmatik gülerler.
kafası rahat millet. düşünsenize yabancı dil gibi bir sıkıntınız yok. zaten bütün dünya sizin ana dilinizi konuşuyor. yaşadığınız ülke ortalamanın çok üstünde. ülkenizden sıkıldınız mı? sorun değil. nasıl olsa bütün dünyayı sikinizi taşşağınızı sallaya sallaya gezebilirsiniz.

tabi siz de tarih boyunca bütün dünyayı sömürgeleştirseydiniz siz de bu kadar rahat olurdunuz.
ingilizceyi diğer ülkeler götürmüş sürekli her önüne geleni kışkırtan palavracı iki yüzlü bir millet.
Simaen hopa insanının devlet kurmuş halini düşün. Ahan da işte o.
Tarih boyunca yeryüzünde en fazla yer kaplamış ülke. insanları genelde sarışın, kumral arasıdır. Genelde uzun boyludurlar. En önemlisi insanları zekidir. Müziği, futbolu, gezmeyi, kısacası eğlenmeyi severler. Kim ingiliz olmak istemez ki bu zamanda!.
fransızlar ile birlikte yeryüzündeki en kahpe millettir. bundan 2 sene önce bir barda, ingiliz bir hatunla tanışmıştım; biraz da ilerletmiştik sonrasında. eğlenmeyi falan sevseler de, ingilizlerin mucidi olduğu hiçbir şeyde en başarılı ülke konumunda olmadığı da enteresan bir gerçek.
Yarı Amerika'lı ayyaşlar.
iskandinavlar ile birlikte dünyanın en asil insanlarıdır.
Seversin sevmezsin bir yana ama erken ortaçağ doneminde avrupalılar arasında kültürü en güzel millet.
karga burunlu bir millet.