bugün

serkan inci ile umut kullar'ın kaleme aldığı altıkırkbeş yayınevi tarafından yayınlanacak olan ve haziran ayında piyasaya sunulacak kitap.

http://altikirkbes.wordpr...i-sozluk-insanliga-lanet/

görsel
görsel
görsel
50 yıl sonra türkiye'de sosyal medya tarihi dersinde okutulması muhtemel olan kitap.
inci sözlüğün haziran ayında çıkacak kitabı.

--spoiler--
''insan doğuştan kötü olmaz ama orospu çocukluğu doğuştandır. sana lanet, bana methiye. bu kitap senin şerefine emmoğlu.''
--spoiler--
bugün kadıköyde bulamadığım kitaptır.
yarın gelecek falan dediler.
haydi bakalım, alıp okuduktan sonra editlerim buraları.
dün aldığım bugün bitirdiğim 174 sayfalık kitap. kitap inci'nin felsefesine ve dışardakilere saçma gelen bazı konuları aydınlığa kavuşturmuştur. genel olarak verilen mesaj inci sözlüğün en özgür sözzlük olduğudur zihinsel engelli ünlüler bölümüne okurken aynen katıldım. kitabın giriş sözü seviyenin ne kadar yukarıda olduğunun göstergesi: '' başlangıcı ergenlik dönemine kadar uzanan düşünceler, zihinsel evrimleşme süreciyle tamamlanmış fikirler. ve hayallerden uyanıp dünyayı çıplaklığıyla görmeye başladıktan sonra kırılması için duvara fırlatılmış at gözlükleri...''
en kısa zamanda alınası kitaptır.
ilk 60-70 sayfası itibariyle oldukça güzel bir kitap izlenimi veriyor. altıkırkbeş yayınları tarafından basıldığı için ayrı bir havası var kitabın. kaybedenler kulübü'nden de izler taşıyor. misal kitabın kapağını erol egemen hazırlamış. *
bursa d&r da bulunmayan kitap.

edit: zafer plaza için konuşuyorum.
edit2: artık varmış.
aldığım, okuması gayet zevkli kitaptır kendileri. o inci klasiklerini baştan sona tattırır ve tekrar anlam verirsiniz, emeğine sağlık eser.
fiyatı 11.5 tldir. 12.5 tl diye anlaşmışlardı ama.
her yere sordugum ve hep bu hafta içinde gelecek cevabını aldıgım kitap. o kadar satıyor demek.
özgürlüğün ne olduğunu ve inci sözlüğün hangi amaca hizmet ettiğini açıklayan ve derin felsefi tanımlamalarıyla adeta bir "incici düşünce sistemi" oluşturan, yitirdiğim kitap okuma alışkanlığımı bana geri veren başyapıt. Yazanların elleri ve sözlükleri dert görmesin ehehe. Eserde fazlasıyla terbiyeli olunmaya çalışılmış. Ağır küfür sarfedilesi yerlerde bile duruşu bozmamışlar.
kelimeler kifayetsiz kalıyor sözlük. Ben hayatımda bu kadar fena giydiren, bu kadar pis ayar gömen bir kitaba daha rastlamadım. Bu kitabı yazanların önünde saygıyla eğiliyor, kendilerine şapka çıkarıyorum.

edit:ayrıca bu kitabın inkılap kitabevindeki indirimli fiyatı 9,2 tl'dir.
kapak tasarımı itibari ile gayet güzel olan ancak belli bi yerden sonra sıkıcı olmaya başlayan inci sözlük kitabı.
gün itibariyle okumaya başladığım kitap. şimdilik hoş gidiyor. " sunuş " bölümünde ve " 1.sözlük içinde sözlük olmak" bölümünde fazlasıyla gereksiz safsata bulundursa da devamı güzel gelen kitap. henüz başlarındayım inşallah bozmaz.
(bkz: kim lan bu erol egemen)
kitabın giriş kısmında belirtildiği üzere komedi üzerine değil biraz daha ciddi konular üzerine yazılmıştır. +18 komedi arayan arkadaşlar için pek uygun olduğu söylenemez.
inci sözlüğün kitabının ismidir, her ne kadar ciddi konular üzerinde yazıldığı söylense de hitap edebileceği kitle yaşça 20 lerine merdiven dayamamıştır daha. zaten inci sözlük insanlığa lanet olmadıysa da türk gencine büyük bir lanet olmuştur.
Ne amaçla yazıldığı anlaşılmayan kitap. içindeki hiçbir örüntü birbiri ile bağlantılı değil. Hiçbir bölüm sonlanmıyor. Anlatılmaya çalışılan şey gençliğin de bu kitap gibi bir ruh hali olduğu ise durum vahim. Komple hastahanelik bizim gençlik;yazık!
(bkz: Bu kitabı okuyan liseli değildir)
fiyatı 12,5 tl'dir.

(bkz: 12 5 falandım ben)
6. baskısı oldu sanırım en son. Okuması gereksiz bir kitap.
aldığımda arka kapağına şans eseri baktım. normalde kitap bitince bakardım. bir isim gördüm ve kitabı okumadan çöpe attım.

zeki kayahan coşkun.

fikir çalan, küstah ve ezik bir radyo sunucusu gitmiş bu kitabı yorumlamış. arka kapakta adı geçen sanatçılar genelde kitabın reklamını yaparlar. bu adam ise kitap üzerinden kendi reklamını yapmış resmen. ne yani? bir radyo sunucusu, üniversite konuşmacısı, iki kitap yazan adam sanatçı mıdır?

---serkan is my girl---

ulan serkan anarşist adam sanardım seni. kapital düzen kurmuş arka kapağında sikiyor seni herif. baktı kitap tutacak hemen arka kapakta reserved almış kitabında. yazık lan sana.

---serkan is my girl---
okuyan varsa eğer bu kitabı zekasından şüphe ederim demek istediğim kitaptır.

ulan okan bayülgen anarşist naralarıyla nasıl kapitalist düzen içerisinde yolunu buluyorsa, serkan'da anarşist naraları sisteme baş kaldırı ayağıyla yolunu bulmaya çalıştı.

gerçekten kitabın içeriğiyle bir şeyler anlatmayı ya da bir şeyler öğütlemeyi hedefliyor olsaydı kitap çıkarmak yerine daha önceden sözlükte gerçekleşmiş olan bir çok hikaye gibi başlık altında paylaşırdı.

okunur muydu? evet okunurdu.
alkım'da hiç utanıp sıkılmadan bir de felsefe bölümüne koymuşlar.. kitabın içinden birkaç parça okudum kocaman bir "özet geç piç" helezonu oluştu içimde.