1. 11.
  http://immanuel-tolstoyevski.sosyomat.com/
  -1 ... laedri
 2. 12.
  muhteşem bir insan olduğu gün gibi ortadadır. o ne bilgi pıtırcıklığıdır. insan dehşete düşüyor.
  2 ... akheron
 3. 13.
  (bkz: allahım sen akıl fikir ver)
  1 -1 ... nietzsche
 4. 14.
  jimi the kewl, orhan perver floydian gibi harika yazılar yazan bir site için bir başka okuma sebebi kendisi. uzun uzun ve birşeyler öğreten cinsten. sadece onu okumak için girdiğim zamanlar da olmuştur. hep yazsın dediğimdir. sosyomattaki karargahı da şudur
  http://immanuel-tolstoyevski.sosyomat.com/
  ... cizirdayan
 5. 15.
  sözlük yazarlığının doruk noktası.. gözlerinin çeliği eritecek kadar keskin olduğunu entrylerinden anlıyoruz..
  ... tren istasyonu
 6. 16.
  bir atatürk'ü abartmak entrysi vardır ki gerçekten başucu eseridir. a4 kağıda çıktısını alıp suyunu içirsen millet şifa bulur alimallah. ekşi sözlük'ün veya geniş anlamda tüm sözlüklerin piri. dede korkut gibi bir kişi. aslan yürekli rişar.

  http://sozluk.sourtimes.org/Default.asp?
  2 -3 ... uvjb
 7. 17.
  otisabi'nin ikizi.

  bilenler bilir, otis amerika'da iken yazdigi tum entryleri siler. turkiye'ye geldikten sonraki yazilari eskileri (babanin olmesi haricinde) aratmaktadir. arkadasi oldugunu iddia eden it* ise tipki eski otisabi'dir.

  sozluk alemlerinde ayar patenti hala bunlarin elinde.
  1 ... vilisipidist
 8. 18.
  burdan kendisine selam ettiğim yazar.

  öncelikle kendisiyle alakalı düşüncelerim gerçek anlamda çetrefilli.

  yaşını bilen varmıdır bilmiyorum ama ben doğum tarihini 1979 veya 1978 olarak tahmin ediyorum.

  kendisiyle alakalı özel bir bilgim yok. şahsıyla alakalı girilen nickaltı entrylerini okuyacak vaktim bile yok fakat kendisiyle alakalı bazı gerçekleri ortaya koyduğumda çıkardığım netice bir tek doğum tarihi değildir.

  öncelikle immo bir net çağının düşünürü. bu kadar çok bilgiye sahip olması için ya karl marx gibi genç yaşta kütüphanelerde okuma hastalığına yakalanmış olması lazım yada benden önce netin faydalarından yararlanacak olanaklara ve eğitime sahip olması lazım.

  kesinlikle ya annesi yada babası yabancı uyruklu biri olduğunu düşünmekle beraber çok iyi bir eğitim aldığı gerçeğinide tahmin etmekteyim. bounlu ola bilme ihtimali yanında birde üstüne amerika da mastır yaptığı gerçeğinide ilave etmek istiyorum.

  fakat bu herif hukukçu veya tıpçı değil, piskoloji falanda okumadı hele edebiyyat hiç okumadı.
  kesinlikle sayısal bölümden mezun. hatta ilk entrylerini girdiği zamanlarda fakulte öğrencisi olduğunu düşünmekteyim.
  fakat net çağı dediğim için bilgisayar mühendisi olarak düşünmeyin.

  niçin net çağı düşünürü...

  daha bir kaç ay önce arkadaşla konuşurken. amerika da artık cd romsuz bilgisayarların üretildiğinden söz etti. bu adamlar filmi nerde izliyor diye türk mantığıyla tepki verdiğimde, internetten izliyorlar dedi ve benim aklımı hayali aldı. meğerse kitaplarin, filmlerin babalarını netten bulup izleye biliyormuşsun. yok ya. aklım hayalim durdu. ben bakünün olur olmadık sokaklarında eskicilerden kitaplar ararken meğerse millet benim bulamadıklarımı netten buluyormuş ve okuyormuş. pdf falan filan.

  şimdilerde lise çağlarında çocukların bile olur olmadık bilgilerin bulması , okuması ve oda yetmezmiş gibi bilgi olarak gözümüze sokmasını düşünürsek immo gibi iq-su yüksek ve kültürlü, eğitimli, vizyonlu birinin net düşünürü olmasını tabii karşılarız.

  fakat en beğendiğim yönü. yeni immo bir sene evvel ki immodan daha kaliteli olması. yani durmadan kendini geliştiriyor. bize de burdan ona methiye düzmek düşüyor...
  2 -1 ... rene garcia mericsoy
 9. 19.
  şöyle bir yazı yazarak ruhuma tercüman olmuş şahsiyet. buyrun;

  "evet, bok atmak deyimini bok ettik. ettik derken ben etmedim aslinda, bir takim essekogluessekler degisik seviyelerdeki elestirileri tek bitlik beyinlerine sigdiramadiklarindan, begenmedikleri herseyi topyekun "x'e bok atiyor" yaftasina mahkum ettiler, ediyorlar. karsi tarafin yegane amacinin sadece karalamak, iftira atmak oldugu suphe goturmez bir gercekmiscesine vurgulaninca da otomatikman onun argumanlarina cevap vermek, hatta cevabi/tartismayi birak icerigi uzerinde en ufak bir dusunce uretme geregi de yokoluyor. yani elestirinin ne oldugunun onemi kalmiyor, elestirinin varligi yetiyor zilleri caldirmaya. banality of evil diye birsey varsa, angutlugun dehasi diye de birsey olmasi lazim, cunku hakikaten minimum eforla karsidakini felc eden dahiyane bir taktik."

  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=13743964
  6 ... uvjb
 10. 20.
  kemalist zümrenin ekşi sözlük'te görmek istemeyeceği derinlikte yazılar yazan laf ustası. televizyonda jimi the kewl ile birlikte bir program yapsa da izlesek. böyle yazarlar çoğu düşünce adamına bin basar.
  1 -2 ... sumerli pivnator