bugün

ilimin i'sinin yapılmadı useless yerler. halkı düşünmemeye sevk etmek için sayıları bolca arttırılmıştır. her türlü ahlaksızlığın da dönebildiği yerlerdir.

amerikan pastası ayarında olaylar olmadığını mı sanıyorsunuz çomars?
ülkenin en gereksiz lisesidir.

üç tane olur beş tane olur bu nedir arkadaş ilkokuldan Üniversitesine(ilahiyat) kadar...

bunlar kadar, pozitif bilimler lisesi gibi liseler olsaydı Bugün nerelerde olurduk kim bilir.
Türkiyenin imam,hatip ve din adamı ihtiyacından binlerce kat fazla mezun veren israf kurumları.
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
Reklamını yapmışlardı imam hatip okudum neden doktor olamayayım diye.
Bu gerçeği kabullenmeyen kurumların başında gelir imam hatip liseleri.
Gerçek şu ki 3-5 üniversite hariç ki bence sıfır ama toplum böyle kabul ediyor, aldığımız lisans eğitimi tamamen mesleki şartlar açısından yetersiz.
Kat sayı sisteminde bir çocuk lisede okuduğu bölüm haricinde tercih yapacaksa puanı düşerdi bu kural zevkten koyulmadı eski eğitimciler bunu bilirdi.
Hatalı karar almış çok değerli çocuklar yok muydu vardı ancak onlar aradan sıyrılmanın yollarını bulmaya gayret eder ve bulan bulurdu, Bu acımasız olabilir ama gerekli bir çan eğrisi idi.
Tv lerde boy boy izledik işte neden doktor olamam diye e ol kardeşim sen doktor olamazsın demedi ki kimse! Sen imam hatip e gidip dini bilgiler öğrenirsin ama tıb literatüründe bu bilgiye ihtiyaç yok. Biyoloji fizyoloji fizik kimya bilmen gerek öğrendiysen girer sınava geçersin zaten goygoyun alemi yok ama algı diye bir şey var işte.
Mantıklı düşünün tm-ts-mf vsvs kat sayıdan farkı nedir? Farklı alanda tercih yapacaksan puanın kırılmaz o vakit kat sayıyı kaldırdın alanlar neden var? bizim ülkede bir tuhaf algı oluştu hep dini değerlerin karşısında bir fikir, eylem vs varsa her daim yenilmeye muhtaç bırakıldı.
Eğitim sistemimiz net en kötülerden, ilkokul lise kitapları berbat ötesi yazık bu millete. he ayrıca
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
Teknik liselere gereken eğitim kalitesi yerine getirilsin çocuk makine okuyor 4 sene demir eğelemekten başka öğrendiği bir şey yok.
siyasal islama militan yetiştirmekten başka bir sike yaramayan okullardır; zira ne imam ne de hatip yetiştirirler. o iş ilahiyat fakültesinde anam.
Mezun olduğum kurum. Bir sürü eksisini sayabileceğim gibi külli bir cihetten bakıldığında daha çok artıları olan müessesedir. Hiçbir şey mükemmel değil.
seksenli yıllarda teğet geçtiğim okul.

o zamanlar kenan paşa her yerde takır takır imam hatip okulu açıyordu ve milletimiz hem bu dünyaya hem öbür dünyaya şiarıyla çocuğunu bu okullara yazdırırdı. evde çıkan hır gür sonrası laik okula gitmeme karar verildi. iyi ki de öyle oldu.

bu okullarda okuyan arkadaşlarımız doksanlı yıllar boyunca yok sayıldı, önlerine türlü engeller çıkarıldı, hiçbir yerde saygı göremedi.

geldiğimiz noktada bu yılların acısıyla laik cumhuriyetin okulları tukaka edilip, imam hatip okulları baştacı edilir oldu. bir çok okulun tabelası değiştirilip imam hatip okulu yapıldı, öç alındı.

bana sorarsanız her iki eylem de yanlıştı ve kalbi kırık nesillerin yetişmesine sebep oluyor. eğitim sisteminin çarpıklığı da cabası.
Hayatınızı tek kararda s*kmek için ideal bir karar unutmayın arkadaşlar fikirler değişebilir bugün Allaha inanıyorsanız belki yarın ateist olcaksınız nerden bilebilirsiniz.
ihtiyaç ve talep var adı altında normal okulların dönüştürülerek çevrilen okul tipi. çok değil az kaldı yakın zamanda imam hatip olmayan okul kalmayacak. kesinlikle amacı da imam ve düzgün nesil yetiştirmek değildir. amacı dinci politik militan yetiştirmektir.
Çoğu insanın sadece imam yetiştirildiğini sandığı buna karşılık hukuk, tıp başta olmak üzere her alana insan yetiştiren kurum. Diğer liselerden farkı din üzerındede duruluyor olması.
Bknz: Cumhurbaşkanının imamhatipli olması.
Talebelerini dinledikçe ve tanıdığım talebeleri karşısında şaşırarak hayrete düştüğüm liseler. Günümüz gençliği nereye gidiyor? gelen nesil hakkında endişe duyuyorum. Hafızlar, geleceğin din görevlileri, pırlanta gibi olduğu fikitleri içersinde olduğumuz talebeler günümüz gençliğinin heveslerine bu denli nasıl kapılıp gidiyor üzüntü içerisinde tanık oldum. Bu liseler böyle ise diğer liseleri düşünmek bile istemiyorum. Bu liseler haricindeki liselerin bazılarında Mide bulandırıcı olayların yaşandığını yıllar evvel duymuştum, kim bilir şimdi nasıl boyutlardadır tahmin etmek güç. Allah gelecek nesli de bizleri de hatalardan muhafaza eylesin.
yalancı mağdurlar.
Laikliğe ters olan okullardir. Ulan belki ben ateistim benim vergim ile nasıl oraları acarsiniz??
ben ateist değilim, ama vergimle memleketin imam ve hatiple doldurulmasına karşıyım.

bilim kursları, buluş destekleyen kurumlar açılmalı, imam hatipler kapatılmalı !
Kız kesiminin genelde kore müzikleri dinlediği, çoğu kapalı olmasına rağmen ki suriyeliler dışında en çok tırsıttığım kesimdir,böyle çirkin değişik bir futbolcuya şarkıcıya beslenilen bir aşklarının olduğu görülmüştür.

Mustafa Ceceliyi unutmamak boynumun borcu.

Edit:#imamhatiplerkapatılsın.
Çok şükürdür ki karma eğitim denen sözde medenileşme ve Batı özentisi eğitim sisteminden kurtulup kızların ve erkeklerin ayrı ayrı Ders gördüğü ülkemizin ve de islamın geleceği olan okullardır.
Neden bu kadar gocunuyosunuz insanlarin kendi tercihleri. zamaninda basortusunden dolayi universiteden atilan kizlar vardi ne cabuk unuttunuz sesiniz cikmadi, ne olursa olsun saygi duyacaksiniz her kesime.
Neden imamhatiplerin kapatılmasını istiyor bu insanlar ben anlamıyorum. Şahsen imamhatip mezunu birisi olarak bu okullarda ülkeye karşı hiç bir tehtit görmedim ve görmüyorum. Kapatılmasını isteyenler, nedenlerini de yazarsa memnun olurum.

Edit: yav bi sebep yazın amk imamhatipler ne etti size? Müslüman ülkesinde dini dersler veren bi okul neden zorunuza gidiyor, hani nerde sizin o özgürlüğünüz bu mu özgürlük?
bugünkü anlamıyla imam hatip okulları atatürk döneminde, bizzat atatürk'ün isteğiyle kurulmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/imam_hatip_lisesi

atatürk evet.

şu din düşmanı olan!!

he mi çomar?
görsel
kapatılması konusu taşşak malzemesi olmuştur.

imamatipler kapatılsın ya.
bence kapatılmak istenmesi, öyler bir yerde normal okulda ki gibi pisliklerin dönmesi hele burdaki imam hatipte ne torbacılar dönüyor bir bilseniz. imam hatipleri kirletmektense kapatılmasını tercih ediliyor. ha bu benim gördüğüm bişey ve düşündüğüm fikir kim ne manayla kapattırmak ister onu bilemeyiz.
Bir halta yaramayan lise bunun avrupa versiyonu katolik liselerdir.
Çomar Eğitim Lisesidir. Hiçbir yararı olmayan, bilimsel eğitimden uzak bir eğitim merkezidir. Kapatılmaları icap eder.