bugün

entry'ler (923)

kemalist teyze özellikleri

Kadıköy sahillerinde görülebilirler mesela. Ya da yine kadıköy metrosunda bir yandan metroya binip bir yandan durmadan konuşan, birilerine söven türleri görülebilir.

ekilmek

An itibariyle kıl payı kurtulduğumdur. Kahvaltıda ekilmenin şüphesi bile kötü bir şey.

imam hatip lisesi

Mezun olduğum kurum. Bir sürü eksisini sayabileceğim gibi külli bir cihetten bakıldığında daha çok artıları olan müessesedir. Hiçbir şey mükemmel değil.

evrim teorisinin saçma olması

Saçma değilse de subjektif ve noksandır. Tarihin bizlere öğrettiği bir şey vardır ki o da bilimin gayet subjektif olduğudur. Aynı anda Çin bilimi, Mezopotamya bilimi, Hint bilimi gibi farklı medeniyetlere ağır farklı metodlarla haiz farklı bilim anlayışlarının gelişmesi bundandır. Son üç yüzyıldaki inanılmaz gelişmelerse Batılı bilim insanlarının üstten bakan, kibirli olduğu kadar da ideolojik bakış açıklarını ortaya koymuştu. Her an yeni bir keşifle doğru bildiklerini çöpe atabilen bir pozisyonda ol fakat gene de bulgularının evrensellik taşıdığını ilan et. Olacak iş mi bu şimdi? Velhasıl, evrim teorisi de bu söylediklerimden bağımsız değil.

erdoğan ın dövme yapılacak sözleri

Dünya beşten büyüktür. Net.

sözlük yazarlarının favori dizi karakterleri

Kardeş Payı - Feyza
Fringe - Astrid
Suits - Jessica.

Edit: şimdi fark ettim, hepsi kadın karakterlermiş. Lütfen kötü düşünmeyin, o sizin fesatlığınız.

sözlük erkeklerinin arabaları

bisiklet sayılıyor mu?*

yazarların şu an dinlediği şarkılar

erkan oğur - seher yeli.

orospuyum ve bununla gurur duyuyorum

oldu anam.*

idam cezası

cumhurbaşkanımız yolunu açtı, başlasın tartışmalar!

büyük ihtimalle yakın gelecekte ülkemizde uygulanacak olandır. bir yandan yıkıcı ve sorumsuz özgürlüğe terk edilen alanının sınırlarının nasıl ve nerede çizileceği gibi büyük bir meselesi olan bir dünyada yaşıyoruz. şeriat dediğimiz sistem olsa en azından sınırlar belli olacak ve kendi içinde yerine oturan bir takım dinamikler sayesinde suistimal ihtimali daha düşük olacak. Ancak dediğim gibi, özgürlüklere, demokrasiye, insan haklarına fetiş derecesinde vurgu yapılan dünyamızda böyle bir cezanın suistimali pek tabii mümkün, bahsedilenlerle birlikte var olarak mevcudiyetin tutarsızlığını daha da arttıracak bana kalırsa. diğer yandan bombaların patlamasıyla parçalanan uzuv parçalarını duyduğumuzda yahut gördüğümüzde yüreğimden bu iğrençlik için geçen karşılığın idam olduğunu teslim etmem gerekir. yalnızca o da değil, özgecan gibi pek çok masumun haberini aldığımda da içimden geçen bu. tabi mesele bunlarla da sınırlı değil. daha düşünülecek çok ciheti var durumun. hayırlısı neyse o olsun inşallah.

kırk yaşından fazla yaşamak istememek

kırk değil altmış üçtür o aslında. Böyle bir gelenek de var aslında, hz. peygambere hürmeten insanlarımız o yaştan sonra dünyevi yaşamlarına ciddi kısıtlamalar getirmişler. Ben yapamam herhalde, Allah ne verdiyse yaşıyoruz anam.

cilekli sakiz

Uzun zaman sonra sözlüğe giriş yaptığımda şahsıma seri artı verdiğini gördüğüm kimse. Thanks mate! ilginç bir kişiliğe benziyor, biraz keşfedeyim editlerim buraya ne gördüğümü.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

Aynı rpg oyununu daha önce görülmemiş bir sahne yakalamak adına 8 kere oynamak. (bkz: dragon age 2)

1 kasım da hdp ye oy verecek olan yazarlar

Valla ben değilim.

ankara nın en çok sevilen yanı

istanbula dönüşü olsa gerek.

polisin 11 yaşındaki çocuğu öldürmesi

Bir de acıtasyon yapıyorlar ya, ifrit oluyorum yahu. Ulan haberin kaynağına bak bi önce, sorgula gerçek mi ya da gerçeğin hangi kısmı gösteriliyor diye? ideolojik tartışmaya girmeden önce en azından akli bir düzlemde olduğundan emin ol. Palavralara tokuz artık.

kadınlara eşitlik erdoğan döneminde sağlandı

Asılsız önerme.

(bkz: eşitliğe hayır kardeşliğe evet)

babayla siyaset konuşmak

Sıkıntılı olabiliyor. Evet, daha fazla konuşmak istemiyorum.

hayatta kötü giden şeyler

Karnımın açlığı. Şimdi mutfağa gitsem kesin birilerini uyandırırım diye mal mal oturuyorum odada.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Aman Cana - Alaturka Records Records.