bugün

maşallah dediğinin altı ay yaşamadığı adam. koca barcelona yı beş dakikada madara ettirdi adam, arada polonyalı televizyonculara dadanmış filan. barcelona bi kurşun muktur döktürsün, kurban kestirip kanını messi nin alnına sürdürsün bişiyler yapsın. hatta ben olsam karayoluyla dönerim ispanya ya. ingiltere den ispanya ya nasıl karayoluyla döneceksem artık. sesli düşündüm şu an sözlük yanlışımı farkettim ve döndüm. nerelere geldi gene entiri hay amına koyim
hikmet karaman'ı siklememesiyle televizyon başında bizleri üzen skiper.

- ... di mi ilker abi?
+ hikmet sümsüğü yicen ama ha! vilşehir henüz 19 yaşında sayın seyirciler..
her maçın önüne geçebilen futbol spikeri.
maçtan soğudum bugün hemde arsenal-barça olmasına rağmen , ardından kalktım ekran başından .
bu adam hangi maçı anlatsa benim tuttuğum takım yeniliyor, aycrıca iğrenç anlatıyor.
star tv nin spikerlerindeki genel özelliklerden biri olan boş bilgiler verme huyundan ve maçta bir takımı destekliyorsa bunu bariz bir şekilde belli etmesinden ötürü spikerliğini beğenmediğim emektar futbol spikeridir. ben de artık bırakmalı bu işleri diyenlerdenim.

ancak onun anlattığı ve benim hafızalarıma kazınmış bir gol vardır ki unutamam.
25 ağustos 1998 fenerbahçe - goteborg maçı, "baliiiç, sağ ayakla vurabilir misin? vurursun vurursun ve goooool"
star tv nin spikerlerindeki genel özelliklerden biri olan boş bilgiler verme huyundan ve maçta bir takımı destekliyorsa bunu bariz bir şekilde belli etmesinden ötürü spikerliğini beğenmediğim emektar futbol spikeridir. ben de artık bırakmalı bu işleri diyenlerdenim.

ancak onun anlattığı ve benim hafızalarıma kazınmış bir gol vardır ki unutamam.
25 ağustos 1998 fenerbahçe - goteborg maçı, "baliiiç, sağ ayakla vurabilir misin? vurursun vurursun ve goooool"
van persie'nin telaffuzunda kesin bir kanıya varamamış, gerçi bende yazılışında varamadım ama olsun, maç boyunca değişik denemelerde bulunmuştur. fan pörsü, fon pörsi benim dikkarimi çekenler. maçı 90 dakika bile izlemedim. sen düşün.
bugün inter deki bütün futbolculara maicon demiştir. *
maç esnasında sahada olmayan takımı telefuz etmesi ile ünlüdür.
iorfa'yı hakan şükür'le karıştıran adam.

e ne var bunda diyenler için: adam zenciydi beyler.
inanılmaz derecede kötü maç anlatan, futbol bilgisi ilkokul düzeyindeki bir çocukla eş değer olan, ama buna rağmen doğan medya grubunun spor servisinin üst kademelerinde yer alan enteresan kişilik. yaptığı hatalar bazen maçı komik bir duruma getirebilir, özellikle takımınız galipken zevkle komik skeç izler gibi bile izleyebilirsiniz. bi kere ertem şener'le şampiyonlar ligi özel programı yapıyorlardı:

ertem şener: vee chelsea çıktı fenerbahçe'nin rakibi chelsea, sayın ilker yasin sizce yeni transfer maldonado bu zorlu maçlar öncesi bir katkı yapabilir mi??
ilker yasin: eee... ben maldonado'yu hiç izlemedim bence yapamaz. (adam maldonado'yu hiç izlemediği için kötü topçu çıkacağını söylüyor -sonra gerçektende maldonado sik gibi çıktı o ayrı- burda önemli olan ilker yasin'in, ilkokul öğrencisinin kuracağı tarzda mantık kurup yorum yapması ve üstüne birde para alması)
bu cevap karşısında ertem şener uzaklara dalıp gider.

bi maçta ise -yanılmıyorsam frankfurt maçıydı- fenerli oyuncu golü attıktan sonra yere düşer. hakem tabi ki gol olduğu için penaltı menaltı vermeyip doğal olarak golü verir. futbol filozofu ilker yasin ise büyük bi heyecanla :
'aman allah'ım gözlerime inanamıyorum. hem penaltı hem gol, hem penaltı hem gol' diye naralar atar. ev ahalisi ise tabi ki yarılmıştır.

ve tabi ki: ilker yasin demek kumandanın ''mute'' tuşuyla akraba olmak demek...
Ertem Şener'i yetiştirdiğini düşündüğüm kişidir.Eğer öle ise boynuz kulağı geçmiştir,stilleri farklıdır.
star tv sayesinde maç anlatımını bugün aradığımız kişi.
kesinlikle hatır gönül yoluyla rica minnet maç anlatan eski emektar bir spiker. nasıl sadece teknik oynayan koşmayan 10 numaraların yeri yoksa kendisininde bu futbol düzeninde yeri yoktur. lütfen saygınlığını daha fazla ayaklar altına almasın. bugün 20li yaşlarda 40 kişi ilker abimize kıçlarıyla güldü.
spor spikeri. Enteresan çıkışları ve gafları ile isim yapmıştır.
bir ertem şener değil.
son yüzyılın en marjinal spor yorumcusudur. şöyle de kanıtlanabilir;

http://www.youtube.com/watch?v=3K9BgUNuK_k&NR=1
bu akşam yine formunda. acaip güzel sıçıyor.
dani alves kanatlandırır? o ne demek bea
bu adam yüzünden maçları sessiz izleyeni gördüm.
doğan grubunda olması bizler için bir şans.
sadece d smart seyircilerini ve arada bir starda yayımlanan cl maçları izleyicilerinin kafasını sikiyor.
hiçbir zaman doğuş grubuna geçmemesi ve ntvspor'da yayımlanan la liga'nın da içine etmemesi dileğiyle...
az önce van der sar'ın kurtarışı için "SKORA ETKi EDECEK BiR KURTARIŞ" dedi. türkçesi mi kıt futbol bilgisi mi? C ikisi de. skora etki edecek kurtarış ne yaa, kurtarışın futboldaki manası ne? yapılan her kurtarış gole giden topun engellenmesi değil midir. skora etki etmeyen bi kurtarışmı var ?
drogba için fizik olarak çökmüş deyimi kullanabilen. futbol bilgisini geçtim akıl salığından bile şüphe duymaya başladığım spiker.
o kadar şom ağızlıdır ki chelsea 9 sene sonra,stamford bridge'de kaybetmiştir.