bugün

alışveriş yapmıştım.
Valla şöyle adam akıllı maaşımın yüzünü gördüğüm yok. Aldığım gibi gittim KYK mın taksitlerini ödemeye başladım... Acı ama gerçek :(
Henüz ilk resmi maaşımı almadım ama aileme hediye alırım büyük ihtimalle düşük bütçeli amele maaşlarımla alışveriş yapmıştım 5 gün çalışıp (2 gün bayram ekstrası dahil) aldığım tüm parayı 1 çantaya verdiğimi biliyorum çünkü ben köpek gibi çalışıp kraliçeler gibi yaşayan bir kadınım.
büro arkadaşlarına baklava almak.
anam dediydi ki ; ilk maaşınla bir tencere al içinde süt kaynatalım,çok bereketli olur. o günden beri bet bereket yok amq. anamın br tenceresi daha oldu sadece.
Aile üyelerini yemeğe çıkarmak. Çok keyif ve huzur verir bana hep. Anneciğimin o gözlerindeki ışıltıyı görmek o kadar mutlu ediyor ki beni...
1. Kuru yemiş,
2. Gazlı içecek aldım.
3. Kalanı babama verdim.
eve çıktım.
En klasik olanı, eve tatlı almaktır.
Klasik ama hoş olandır, ev ahalisi hep birarada tatlı yenir filan, güzeldir yani.

Önce yemeğe götürüp, ardından tatlı ısmarlamıştım ama aynı tatlıdan eve de almıştım, usuldendir diye.
Cici miyim neyim ehehehhe..
(bkz: Kırmızı converse) almak olmuştu.

ilk staj maaşımla almıştım...
ilk maaş değil de o zamanlar haftalık alıyorum. Yaşım 15. Biriktirmiştim kazandığım parayı. Evdekilerin haberi yok.
O sıralar Yeni taşınmıştık babam maddi anlamda baya sıkışmış, evde hesap yapıyordu kendi kendine konuşuyor. en sonunda,
" yapacak bir şey yok. birisinden borç alacağım" dedi. Dayanamadım onu öyle görünce çıkarttım verdim. ilk önce baya şaşırdı, gözleri doldu bir yandan gülümsüyor gururla. Sevindi adamcağız gitti elektrik su faturasını ödedi kalanıyla da pazardan patates soğan almıştım.
ailemi yemeğe götürmüştüm.
Bir kısmını aileme borçlarını ödesin diye verdim.
doya doya adana kebap yemiştim. evet, kebap bir insan için bazen en önemli motivasyon kaynağı olabiliyor. her ne kadar ailenle daha önce yediğin beleş kebapların tadını alamamış olsan da.
ilk karıya gittim diyene hediye verilecekmiş.

aileme hediyeler almıştım. o zaman bi ailem vardı.
zippo aldım.
ilk maaşımla eksik kalan kira borcumu ödemiştim. Lanet olsun varoluşluk her yerde
delicesine harcamak saçma sapan şeyler almak.
Zengin olduğumu sanmıştım.
Büyük bir kısmını borç ödemek için kullanmıştım.
ilk paramı kazandığımda
cevdet sunay cumhurbaşkanı
nihat erim başbakandı.
Yeğenime ayakkabı almıştım.
56k ethernet kartı almıştım. pişmanmıyım? çooooook. bok vardı çeyrek alsaydım keşke...
Prof. Krampon almıştım, pişman değilim.
üzerinden 25 sene geçmiş olan icraattır. yeminle hatırlamıyorum.