bugün

uludağsözlüğe girilen ilk giri, yeni yazarın ilk girisi
kasılan,sözcükler pür dikkat seçilerek tekrar tekrar okunarak girilen el emeği,göz nurudur..genelde çok laçka olmayan,hatta orta karar bazen de çok formal olan entry türüdür.. kanımca bi'an önce girilip bitmesi,kurtulunulması gerekilen durum..
genellikle ilk entry(lerin) çaylaklık dönemine rastgelmesi sebebiyle sonradan '' bunu ben mi yazdım '' tarzında şaşırmanıza ve akabinde direk silmenize yol açan durumlardan olması muhtemeldir. * * *
ilk izlenimin onemli oldugu hatirlanarak, girilen ozenli calisma. milli olma kapsaminda genellikle sonuk gecmesi muhtemel heyecan.

(bkz: milli olmak)
(bkz: siftah)
bazı birinci nesillere tıklayınca görünmeyen kısım.
zall'in girdiği klavye entrysidir
ilk aşk gibi hatırlayınca gözlerimi solduran dolduran kavramcık.
ilk insan tarafından girilmiş entrydir..

havva

keşke o elmayı koparttırmasaydın diye seslenmek istediğim bir güzel yazar.

____________________________________________(adem, 00,00,00)

''hangi ilk özel değildir ki?'' sorusunu hatırlamamıza birkez daha vesile olan durum.
yillardir ah ben de bir firsatini bulsam neler neler yazacagim dedikten sonra az once gerceklestirdigim, sonrasinda kendi yazdigimla yarilmama sebep olmus girdim
bir kısım medya tarafından izleniyor olma duygusudur, tedirginliktir, camdan bakıp maç yapan mahallenin piçlerine "beni de alın ulan aranıza" yakarışıdır
(bkz: ilk entryin ben olayım istedim)
sözlüğe girdiğinizde üst kısımda beliren ''ben'' botununa basıp da ''ilk entryler'' okundugunda ''aaa ben zamanında ne yazmışım'' demenize sebep olabilecek cinsten entrydir. formata uyması , tanım içermesi ve yüksek miktarda karakter içermesi gerekmektedir.
(bkz: kendimden biliyorum)
Narsizmin son boyutu olarak kendi adına girilen, ilk izlenim uyandıracağı düşüncesiyle özene bezene yazılan entry dir. (bkz: toreador) (bkz: ilk bkz) ilk entry deki tat ikincide yoktur, gariptir.
uludağ sözlük'ün en tarihi entrysidir.(#001)
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=1
40 karakterden kısa olmaması gereken entrydir. (bkz: çaylaksınız)
günün başında girilen ilk entrydir.
günün ilk entrysidir bu.
edit: tabi ara sıra ilk girilemeyen entry'de olabilir.
(bkz: bende anlamadım)
caylakliktan yazarliga geciste atilan ilk adimdir bu. cok guzel olmaz genelde.
heyecanlandırandır. asabileştirendir. kalp atışlarını hızlandırandır. birazcık abartılandır. işte an itibariyle yaptığımdır.
(bkz: klavye/#1) bu güzelim bir numara klavye uğruna harcanmıştır.
sucuklu armut tarafından yazılmış olandır.
(bkz: the prophet/@vakur)
ilkim olmanı istiyorum seçiciliğiyle, kırmızı kurdele kesercesine girilen entrydir. abuk subuk tanımlamalar yerine hiç değilse adına uygun girilsin hevesiyle yazılır.