bugün

Gerek ilişkilerinde olsun, gerek başka yerlerde bu tip insanlar hep ilk adımı kadın kısmından bekler. belki eziktirler, büzüktürler, ve kafalarında hep o ilk adımı atacağı günün hayali vardır.
Sabah akşam onun hayaliyle tutuşurlar, bu sefer ilk adımı ben atacağım, allah ım nolur bana yardım et falan derler. Arkadaşları bunu gaza getirir, yapabilirsin, ömür boyu böyle kalamazsın diye.
Ama asla ilk adımı atamazlar. Belki gün gelir iyleşirler, o zaman olur ancak.
Anladınız değil mi.
Tekerlekli sandalyede yaşayan insanlardan bahsettim
brad pitt misin tom cruise musun arkadaşım diye sorulması gereken erkek.
cesaretsiz erkektir, sadece bakmakla yetinir... icraate geçemez. *
erkeklerin çok samimi olmadıkları kadınlar ile selamlaşırken ilk selamı onlardan beklemesi hali.
ilk selamı erkek verip kadını zor durumda bırakmaz, kadın selam verirse cevap verir. günümüzde arkadaşlık ilişkileri için geçerli olmayan, ancak belli kesim içinde hala uygulanan görgü kuralıdır.
işini garantiye almak isteyen erkektir .. asla risk almaz
ilk adımı kadından bekler bu lavuklar sonra da kadın kişisi ilk adımı atınca hevesi kaçar bayağı gibi görür kadını döner sırtını çeker gider nihayetinde...cehenneme kadar yolları vardır ayrıca, sözümüz meclisten dışarı. tenzih ederiz arkadaşlar sizi.
http://www.komikaze.net/sitebocugu.asp?gun=20070424
(bkz: badakizm)
kaleyi içten fethetmeye çalışan, daha sonra zaten karşıdan ilk hareketin geleceğini bilen erkektir.

(bkz: just like me huh) *
allah mısın sen be dedirten erkek. ne demek istiyor yani, sen bana bir adım gelirsen ben depar atarım. aslında çoğu erkek böyle. kız az kırıtsın, erkek, dansöz olur. kız accık baksın, erkek göz kapaklarını imha eder. depar önemli yalnız.
elinde sağlam sebepleri vardır. ayrıca diğerlerine göre karakter olarak daha gelişmiştir.
aldim verdim ben seni yendim oynayan veya oynadığını sanan erkektir.
kıro cesareti olmayan erketir.

ailelerin çoğunun kızlarını 24 ü görmeden nişanlayıp başından atmaya çalıştığı türkiyede, kocası, nişanlısı, söööözlüsü, sevgilisi olmayan kadın samanlıkta iğne gibidir. çoğu kadın ilşkisi var mı yok belli etmediği için erkek kadına güvenmez ve bulaşmaz.

ayrıca kadınların, normal yaşamda yanına bile yaklaşamayacakları biriyle tanışınca nasıl kene gibi yapıştığını bizzat gördüğü, için kadın canı isterse hiç zorluk çıkarmaz direk gelir düşüncesini benimsemiştir.hiç de haksız değildir.
(bkz: ilk adimi hep erkekler atmak zorundadir)
bu işlerde acemi erkektir.
(bkz: odun)
mahallede maç yaptığını sanan mobilyadır...

(bkz: aldım verdim ben seni yendim)
çok bekleyecek olan erkektir.
beklemesin,bekletmesin mutlu olsunlar.haydi bakalım hadi ama artık hadiiiii
kendine güveni olmayan pısırık erkektir.
Fransız kültüründe kadınların erkeklere önce selam vermesi uygun görülür.
Erkekler de kibarlıktan kadınların selam vermesini bekler,
böylece karşısındaki bayanı rahatsız etmemiş olur.
daha çok bekleyecek erkektir.
çekingen erkek tipidir.çok beklerdir.
ilgisini belli ettikten sonra erkeğin karşıdan hamle beklemesi doğrudur, böylece xx rahatsız edilmemiş olur.*
kendine çok güvenen erkek olabileceği gibi , karşılık bulamamaktan korkan erkek tipide olabilir.
olası bir durum söz konusu ise eğer mantıklı bir davranıştır.