bugün

"yapmışken tam olsun" kafasının sekse yansımış, ekonomik hali.
o hasta olunca sen de oluyor musun? sorusuna maruz kalan kardeşler. Olmuyoruz arkadaşlar, aynı anda hasta masta olmuyoruz.
Dünyanın en vefalı arkadaşına sahip oluşunuzdur. Siz nerdeyseniz yanınızdadırlar, hep sizin arkanızdadırlar. Belki bazen göremezsiniz onları belki de hiç görmemişsinizdir ya da hiç duymamışsınızdır sesini ama hissedersiniz o sizinledir ne olursa olsun. O sizi hiç görmemiş belki de hiç konuşmamış olsa bile seviyordur sizi. Kardeşisinizdir ötesi var mı, hem de ikizsiniz belki 9 değil ama 6 ay aynı karında durmuşsunuzdur, aynı anda doğmuşsunuzdur. 6 ay sevginin,empatinin doruğuna çıkmışsınızdır. Paylaşmışsınızdır her şeyinizi birbirinizle. Birbirinizi hiç görmemiş olsanız da ruhlarınız, zihinleriniz birdir her an her saniye belki bedeni diri değildir ama ruhu diridir ya, bilirsiniz sizi görüyordur belki sizi takip ediyor, yanlışlarınıza kızıyor doğrularınıza aferin diyordur. Yön veriyordur size bazen kendinize kızmanızın veya kendinizle gurur duymanızın sebebi odur belki.
Bazen düşünürsünüz acaba nasıldı benim kardaşım, nasıldı karındaşım, benziyor muydu abisine? Benziyormuydu kızkardeşine? Abisi gibi sarı olur muydu? Sizin gibi gamzeleri olur muydu?Şimdi yanınızda olsaydı nasıl olurdu diye düşünürsünüz. Kavga mi edersiniz, yoksa her an birbirinizi öper severmiydiniz diye düşünürsünüz. Diş macununuzu paylaşır mıydınız onunla, okul ödevini verir miydiniz, aynı sınıfta aynı sırada mı otururdunuz yoksa bıkmış olup sıralarınızı ayırır mıydınız? Abinizle yaptığınız şakalaşmaları onunla da yapar mıydınız? Korurmuydu o da sizi tüm herkesten, kollar mıydı, onun gözü, ruhu, kalbi olabilir miydiniz, sever miydi sizi değer verir miydi?
Düşünürsünüz ve hep düşünürsünüz. Yaşadığınız her an onun sizi izlediğini, şu an sizinle olduğunu ve hep de öyle olacağını düşünürsünüz. Anlarsınız ya! En hüzünlü anınızda hissedersiniz onu şefkati tam da yanınızdadır. Okşuyordur başınızı, teselli ediyor, siliyordur gözyaşlarınızı. En mutlu anınızda da yanınızdadır destekliyordur sizi,'' işte benim kardeşim!'' diyordur. Hiçbir insanın bilmediği sırlarınızı paylaşıyordur o. Sırdaş, arkadaş, kardaş her şeydir o. Hiç görmemiş ve hiç konuşamamış olsanız da...

Evet bunu kardeşini hiç görmemiş, kardeşi doğmadan ölmüş bir kız kardeş söylüyor. Evet o hiç kardeşini görmedi ama onu çok seviyor. Onun şuan bu yazıyı yazarken bile onunla olduğunu ve onunla birlikte ağladığını biliyor. Hissediyor, anlıyor.

Rüyama girdin bir kere o muydun sen?
Hayallerimi süsleyen küçük sarı kafalı erkek kardeş.
Gülümsüyordun bana, kardeşim diyordun. Benim, diyordun. O muydun sen?
Oynuyorduk senle sokaklarda, gıdıklıyordun beni, gülüşüyorduk.
Rüyalarıma girecek kadar seviyor musun beni?
O kadar mı değer veriyorsun bana? Bana görünecek kadar benimle oyun oynayacak kadar.
O kadar mı özlüyorsun beni, uyanıkken yanımda olamasan bile uyurken olacak kadar.
Bilinçaltımı ele geçirecek, ruhumla dans edecek kadar.
Ah be erkek kardeş, ben de özledim seni.
Rüyama girince o kadar sevindim ki.
Çocukluğuma geri döndüm sanki eski günlerime.
Seni hayal ettiğim, ''senin ikizin vardı ama doğmadan öldü.'' dediklerinde ağladığım o günlerime.
Seni benim öldürdüğümü düşünüp, çocuksu bir pişmanlıkla kendime kızdığım o günlere.
Ah be erkek kardeş ben de çok seviyorum seni,
Değer veriyorum, görmeden duymadan sevdiğim biricik ikizime.
Ben de özlüyorum erkek kardeş, hiç anımız olmasa da , oyun oynayacak vaktimiz olmasa da.
Ben de biliyorum seni kardeşim, ikizim, her şeyim.
Maddi olarak görmesem de manevi olarak görüyorum ya, görmek için gözlerim olması gerekmiyor ki.
Ben de hissediyorum seni, kalp atışını, ruhunu benliğini her şeyini.
Ben de anlıyorum erkek kardeş, anlıyorum.
ikiz kardeşe sahip olmak yeri geldiğinde dilediğince gidip küfür edebilmektir. biz çok seviyoruz şahsen birbirimize küfür etmeyi. öyle ortalık yerde yapamazsın herkese. bir durup düşünmen gerekir.
(bkz: viyana kusatmasindaki kus) ve (bkz: herbokoloji uzmani)
bazen bir hitap şeklidir.

iki ikiz kardeşi birbirinden ayırt edemediğim dönemlerde adlarını yanlış söyleyip onları rencide etmek yerine böyle bir yol bulmuştum kendime. bazende hangisinin hangisi olduğunu anlamak için birine diğer kardeşinin adını söyletmeye çalışırdım laf oyunları yaparak. te allahım yarabbim.
görsel
görsel
tüm hayatım boyunca kaç gün yaşadıysam her gün mutlaka gördüğüm tek insan. düşününce harbi garip ya en fazla 10 saat görmediğim oldu.
gördüğüm her ikize bunlar tüp bebek mi acaba diye baktığım, anne babalarının yaşlarını tahmin etmeye çalışarak, ikizlerin benzerliklerine bakarak kendimce tüp bebek ya da değil tahmininde bulunduğum, daha da ileri gidip anneleri ile kaynaşarak tüp bebekseler doktorlarını, tedavi şekillerini öğrenmek istediğim kardeşlerdir.anne karnında ve doğduktan sonra bakmasının ve büyütmesinin zor olduğu söylense de, olsa da baksak demekten kendimi alamadığım durumdur.
http://www.cezmikalorifer...o/izlemobil.php?id=713884
Yersin. Yani ben yerim.*
Yumurta erken bölünür geri birleşirse yapışık olurlar.
erken doğumla dünyaya gelen canlılardır. 9 ay olanları çok nadir görülür.

bizim soyda vardı ama denk gelmedi. keşke olsaydı dediğim şey. insanın herşeyini paylaştığı biri olması güzel bir duygu olsa gerek.
Aynı genlere sahip olup çok farklı karakterlere sahip olanları görülmüştür.

Biri ölse diğeri çok yaşamaz derler ama doğru mudur bilemedim.
olmayan insanların hiç bir şekilde anlayamayacakları bir duygudur. hayatımda başıma gelmiş en iyi şeydir ikizim. bebekliğimden beri yanımda olan birbirimizin her şeyini bildiğimiz insan. kardeşten öte.
ufak ses tonu değişikliğiyle hatta bakışlarla bile nelerin döndüğünü birbirmize kolayca anlatabiliriz. * *
küçükken hep bu yüzden sorunlar yaşadım çünkü arkadaşlarım onun gibi değildi. bu da çocukluğumuzda birbirimize daha da çok kenetlenmemizi sağladı. zamanla onun eşsiz olduğunu anladım.
fedakarlık duygumu çok küçük yaşta edinmemi sağladı ayrıca. hiç bir şey onun üzülmesi kadar canımı acıtmadı. beni bin kere üzsünler ağlatsınlar ama o hep gülse keşke.
bi insanı bu kadar sevebilmek bu kadar kendinden öte görmek herkesin yaşayabileceği bir his değil.

bonus: o ağlayınca ben de ağlıyorum evet.
bonus2: kötü kalpli ikizler dünyayı ele geçirebilir.
Hep özenilen kardeş modeli.. ne güzel lan çocukken aynı kıyafet giymeleri falan filan çok tatlı.
Daha Galu bela'dan birbirine sarılan kardeşlerdir.
görsel

Yeni doğan ikizler el ele tutuşuyor
Bakması bir hayli zor olan ama biraz büyüyünce birbirlerine olan dayanışması görsel bir şölendir. Pelin akil in kızları çok tatlı mesela.
görsel

birbirlerine çok benzeyenlerdir.
(bkz: ikizler)