bugün

tuzsuz çorba gibi, sıkıcı , tek görüşün dominant olduğu sözlük.
iHL Sözlük, 7 Nisan 2009'da "mechul-x" ve "seyyar gazali" rumuzlu iki yazar tarafından kurulan, siteye kayıtlı üyelerin her türlü konu ve kavram hakkında yorumlarının yer alabildiği bir interaktif sözlük çalışmasıdır.[1]
iHL Sözlük yöneticileri diğer sözlük klonlarından farklı olarak ahlakî kaygılara sahip entelektüel bir platform yaratmayı hedeflediklerini belirtmektedir. [2] Site müdürlerinden meçhul-x Habertürk'e verdiği röportajda böyle bir site kurmalarının nedenlerinden biri olarak internetteki diğer katılımcı sözlüklerin aşırı küfür ve kutsallara hakaret içermesini söylemiştir.[2] iHL sözlükte ise "hadislerin uydurma olduğu", "Tanrı'nın olmadığı" gibi dine eleştirel yaklaşan yorumlar düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği için yazılabilir.[3] Ancak kutsal değerleri saldırı içeren tanımlar yayınlanmamaktadır. "insana ve Bilgiye Hürmet Eden Sözlük" sloganıyla yola çıkan ihl sözlük, kimi zaman hakaret içeren başlık ve tanımları kendi formatı gereği kaldırmaktadır.

iHL Sözlük, açılmasıyla beraber Yusuf Kaplan ve Ahmet Hakan'ın da aralarında bulunduğu birçok köşe yazarından olumlu tepki almış, [4][5][6][7] kısa bir süre içinde, günlük girilen entry ortalaması bakımından Türkiye'deki 69 katılımcı sözlük arasında Ekşi Sözlük ve Uludağ Sözlük'ün hemen ardından üçüncü sıraya yükselmiştir. [8]
4 müdür ve 35 casus yönetimindeki[9] iHL sözlüğe kayıt olan kullanıcılar ilk olarak talebe statüsündedirler. Talebelerden 10 adet tanım girmeleri istenir. Bu tanımlar site yöneticileri tarafından yeterli görülürse kullanıcı yazarlığa yükselir (sözlükte yazar yerine "üstad" adı tercih edilir). Mart 2010 itibariyle sitede 7815 yazar, 200 bin başlık ve 1 milyonu aşkın tanım bulunmaktadır.[9] Yazarlar sözlükte bulunan aktivite tellalı isimli aparatta belirledikleri tarih ve yerde, zirve adı verilen buluşmalar düzenlemektedir.
kapanmasiyla "oh canima degsin" dedirten sözlük.. kapanmasina hic üzülmedim hatta isminin "ihl" olmasina kizdigim sözlük..
şu an bakım aşamasında olan sözlük klonudur.
biraz osmanlı ve sıradan nötr butonlar vardır.
açıldığı ilk sıralarda fena sükse yapan ama şu sıralar tırt olan sözlük.

Harbiden de tırt lan.
öldu mu acaba sozlugudur.
ne olduğu merak edilen sözlük. bir zamanlar ulu ve ekşi ile 3 büyüklerden biriydi.
Ne olduğu basittir.
(bkz: imam hatip lisesi) sözlük.
kafir ve zındık yuvası sözlük. allah hidayet versin hepinize. helak olmazsınız inşallah.
kapalıdır.
kurulduğundan bu yana ne b.ka yaradığını bir türlü anlayamadığım ve nihayet kapandığı haberini alınca oldukça memnun olduğum bir sözlük.

türkiye'deki müslümanların ve muhafazakarların imajını çok kötülediler. iyi oldu battıkları.
ciddi ciddi açıldı.
şimdi ekşi düşünsün.
(bkz: imam hatip lisesi)
hala açık olması bile büyük başarıdır.
cinsiyet seçimlerinin mümin ve mümine olduğu sözlük.
yeniden açılmış olan islamcıların değil müslümanların yazdığı sözlük .
yeniden açılması sebebiyle yeni yeni toparlamaktadır kendisini
yazarlar ,modlar,yöneticiler için müsbet ya da menfi değerlendirmelerde bulunmak için daha erkendir anlayacağınız .

--spoiler--
Şimdi herşey yeniden başlayacak baylar!

Yarın sabah olduğunda hayat adına dirençli bir sözcük söyleyeceğiz.

Yeniden!

Yeniden!

Yeniden!

Ve Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır.
--spoiler--
(bkz: irticai Faliyetlerin odak noktası sözlük)

şaka şaka yobaz olmayan her mutmain ve muhafazakar baş göz üstüne .
kız erkek girişinin ayrı olduğu sözlüktür. şaka şaka.
helal sözlük, gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.
sözlüğe girdim ama rızası varmıydı bilmiyorum caizmidir hocam ?
Allahu ekber!!

Diyerek girin.
(bkz: Gece ikide ihl sözlükte yazan kızın amacı)
merak edip üye olduğum maksimum 27 online kişisini gördüğüm genelde 10 ortalama onlie sayısı olan sözlük. entry giren yok lan.
şu an sadece benim online olduğum sözlük.

kemalist başlıklar açıp trollerdim ama ayıp olmasın sevgili modcuğuma. uğraştırmayalım adamı uyanır uyanmaz.
yalnız uzun süredir tek kalmıyordum kendimi mod gibi hissettim lan.
ilk kez duydugum bir sozluktur.