bugün

Kısaca ibb nin Fazilet durağı iftirasını hatırlayalım.
Korona virüs tedbirlerinin alındığı dönemde otobüse tedbir kampsamında belirlenen sayıdan fazla insan bindiği için imamoğlu ve yardakçıkları eleştirlmişti.

Daha sonrasında ise ise ibb grup sözcüsü murat ongun ve imamoğlu bu olayın bir kurgu olduğu ve akpliler tarafından yapıldığını üstü kapalı biçimde ifade ermişti.
Murat ongunun attığı iftira.

https://www.google.com.tr...iddiasi-tamamen-yalan/amp

Daha sonrasında ise ifadesi alınan 90 yolcudan bir kısmı kamu ve özel sektörde çalışan işçi ve esnaf, büyük bir kısmı vardiyalı olarak çalışan kişiler ve işe gidip gelmek için bu hattı kullanıyorlar. Yolcuların ikamet ve iş adresleri otobüse bindikleri ve indikleri duraklarla uyumlu. Ayrıca incelenen telefon kayıtları da yolcuların birbirleriyle irtibat ve ilişkisi olmadığını ortaya koyuyor. Otobüsteki yolcu sayılarının geçmiş hafta sonlarıyla benzer olduğu da belirlendi. Soruşturma sonucunda, otobüsün içinden görüntüleri çeken ve paylaşan, iSKi’de işçi olarak çalışan Mehmet Önder isimli kişinin diğer yolcularla organize hareket ettiğine dair bir delil bulunmadığı gerekçesiyle hakkında takipsizlik kararı verildi.

https://www.google.com.tr...rganize-aptallik-41515976

Böylece imamoğlu ve yardakçılarının attığı iftira ortaya çıkmıştı.

Sırada ise halk süt dağıtan kişiy gaziosman paşa da öfkeli bir grup tarafından saldırıya uğramış.
Adamın sırtındaki izlerine bakar mısınız.
https://mobile.twitter.co...87114809616617472/photo/3

Siz bizimle taşakmı geçiyorsunuz. Bunlar bildiğin alerji izleri. Emin ol sen gaziosman paşada öfkeli bir grup tarafından dayak yesen değil bir yerlerinin kırılması oradan sağ çıkabilirsen dua et. Ama ne hikmetse bizim halk süt elamnımız öfkeli bir grup tarafından dayak yiyince linç edilince. sırtımda alerji izleri ortaya çıkmış.

Acaba ayasofya cami olduğu için oy kaybeden imamoğlunun oylarını toplama girişimi adına attığı bir iftiramı bu da.
iftira ak parti den sorulur feto ile kol kola gezip beraber yürüttük biz bu yollarda diyen fetonun askerlerini devlete yerleştiren akp şimdi de chp fetonun siyasi ayağıdır diyor komik bir iftira.

görsel

aynı şekilde barış anlaşması adı altında teröristlerle halay çekip anlaşma yapan kürdistan nidaları atan rte şimdi kensinin hiç pkk ya bulaşmadığinı pkk nın da siyasi ayağının chp olduğunu iddia ediyor.

görsel

iftira yalan akp den sorulur feto ile barzani pkl ile ortaklık yap sonra da gandırıldık asıl suçlu chp de nasıl olsa sorgusuz süalsiz inanan bir çomar kitlesi var.
dün part içerisinde dikdatörlük bugün ise parti içinde ardı arkası kesilemeyen ifitralar. bunlar ak partiye kızdıkları her şeyin fazlasını kendileri yapıyor farkında değiller.
--- spoiler ---
kısaca ibb nin fazilet durağı iftirasını hatırlayalım.
--- spoiler ---

hay hay hatırlayalım:

temmuz ayında çomar şoför bütün yandaş kanalları gezip her birine yana yakıla beyanat patlatıyor. ibb'yi suçluyor. "dümenlerini bozdukları için ibb beni işten çıkardı" diyor. "öyle topluca otobüse binen falan olmadı" diyor. "ben katiyen yalan söylemem" diyor. diyor da diyor.
görsel

ama mart ayında nasıl ifade vermiş aynı çomar şoför:
"şahidim, bir sürü insan birden otobüse çullandı" diyor. "hayatımda böyle şey görmedim" diyor. "olsa olsa bu bir tezgahtır" diyor.
görsel

bu durumda evet komplo görüyorum da akp-çomar komplosu görüyorum.