bugün

ideal insan yerinde ve zamanında geyik yapan,gerktiğinde ciddi ciddi konuşabileceğin,omzuna başını koyup ağlayabileceğin,sana o rahatlığı verebilecek insandır,bilmediği konularda atıp tutup ta ayarı yemeyen insandır,atıp tutup ta ayarı yedikten sonra ayara cevap vermeye kalkmayan insandır,hani yaptın bi hata idealiten * azaldı,bir hata daha yapıp ta iyice düşme,o bakımdan,bir de biraz yahşi bir balamız olursa tadından yenmez.
(bkz: ideal kart) ayrıca eskiden bunun kadın olanı için vücut ölçüsü kıstas olarak verilirdi.
ideal insan araç değil amaç olmalı.
ideal insanın göğüs kılı işaret parmağına 2 tur dolanacak kadar uzun olmalı.
ideal insan, peşinden koşulmaya layık bir ideali olan insandır.
ideal fizikteki tanımına göre olmayandır..insan da tanımına göre kusursuz olmayandır o zaman kusursuz ideal insan yoktur..anca karşındakine delice aşık,karşındakinin kusurlarını görüş alanına almayan istekli kör olan insan vardır..
pv=nrt formülüme göre bulunacak insan. (bkz: ideal gaz denklemi) (bkz: serbest çagrışım)
3X5 ebatlarinda, saksisinda cicek acmis, yanaklari al, ruhu bal, kafasi da kel insandir.
ideal kart kullanan insandir.
ideal insan nefes almaz.
ideal insan sıçmaz.
emo turkey üyesi olmalıdır.

"ichine Khapanıkh olhmaasnDa yærar war."
idealtepe'de oturur.
akıl: bilgelik peşinde koşmalı, irade: cesaret göstermeli, arzu: gemlenmelidir.
niteliği olan,
zeki,
olgun,
düzgün diksiyonu olan ve okumuş insandır.
ideal insan görecelidir. beklentilerine uyan kişi idealdir.
hayatın belirli dönemlerinde olunabileceğini düşündüğüm insan modelidir. ancak önce ideal insanı tanımlamak gerekir. benim için ideal insan* kendi içindeki ben-o, ben-ben ve ben-nesne ilişkilerinde dengeyi sağlayıp hakkıyla çabalayabilen insandır. dışarıdan oldukça yüzeysel ve kolay gözükebilir bu yazdıklarım ancak zordur. zira insanlar belrili yaş dönemlerinde öyle psikolojik alışkanlıklar edinirler ki düşünceleri direkt olarak bunlar doğrultusunda işler. bu etki bilinçaltından kaynaklandığı için çoğu zaman farkına varılmaz. bu nedenle sadece hayatın belirli bir döneminde kendinin gerçekten farkına varabilme ve kendini gerçekleştirebilme eğilimiyle olabileceğine inanmaktayım. kendimce sürekli olamayacaklarının nedeni ise günümüz dünyasında nesillerin çok hızlı bir şekilde değişime uğraması ve bu değişim sürecini yakalyabilmek için, çoğu zaman eski kafa olarak değerlendirilen bu insanların ortalama insan yaşından daha fazla zamana ihtiyaç duymalarıdır.
KiME GÖRE iDEAL NEYE GÖRE iDEAL ? DiYE SORULASI BAŞLIK.
kadınlar için; 90-60-90
erkekler için; ağız salyalarını tutabilecek kadar zeki olan.
din, ırk, devlet, millet gibi kalıplardan bağımsız doğruya kanalize olmuş bir biçimde düşünebilen insandır.
fiziki gerçekliği imkansız olan insandır. ideal, idealar diyarında yaşamaya mahkum bir kavramdır, ete kemiğe büründüğü andan itibaren aşınmaya başlar. yani böyle bir insan yoktur.
o (ideal insan) yaşama arzusu ve mutluluğu inkâr ediyordu, schopenhauer bunları inkâr ediyordu.
(bkz: sözlüğü baz alıyor isek)

ilim ilim ilmektir ilim kendini bilmektir eğer sen kendini bilmez isen bu nice yazmaktır.
ideal olmayan insanı tanımlanması mümkündür fakat ideal insanı tanımlamak imkansızdır. ideal insan; piskolojisinde her şeye olumlu, mantıklı ve duygusal da yaklaşabilmesi mümkün; canlı, tek tip odunlara benzeyen tiplerdir.
tabiki 46 kromozomu olandır. ideali budur.