bugün

burçların karışımıyla elde edilebilecek, değişkenlik göstermesine nazaran, uzun ömürlü ( isteğe bağlıdır) olması istenen durumlarda tercih edilen karışımına sahip kadınlardır.

- anne şefkati göstermesi isteniyorsa, erkekler tarafından tercih sebebi olabilir; yengeç burcu kadını

- kardeşim hem bana baksın, hem beni eğlendirsin diyorsan; kova burcu kadını

- şefkat önemli değil yalnızca bana özel ilgi ve ihtimam göstersin, her daim isterik olsun diyorsan da ; akrep burcu kadını önerilir.

bu araştırma önerme içerir. kişiye göre değişebilir ama istatistikler böyle der.
(bkz: burca göre eş seçmek)
(bkz: ideal eş olabilecek burç erkekleri)
evlendigi zaman köklü bir degisiklige girmeyecegine, namusu ve serefi üzerine söz verecek herhangi bir burcun kadınıdır. var mı lan böylesi?
evine ve ailesine sadakatli, en önemlisi boğazına düşkün ve iyi yemek yapabilen boğa burcu kadını.
koç burcu erkeği için ideali koyun gibi kadınlardır mesela.
burcu, yay olanı.
burcu olmayan kadındır. ideal eş olabilir.
balık kadınını tek geçerim. şampiyon belli ikinci kim?
kesinlikle yay kadını.
kesinlikle yay kadınları değildir. yay kadınları özgürlüklerine düşkündür. evde bulabilirseniz şanslısınız demektir.
tek geçerim. sabır taşı insanlar:
oğlak kadını.
Aslandir o aslan.
kedidir o kedi.
erkeğe sabredecek oğlak ve yine erkeğine sadık mı sadık oğlaktır...
(bkz: Yengeç)

en ideal annelerin burcu.
çocukları çok severler.
sadıktırlar.
para onlar için hep arka plandadır sevgi ve sadakat önemlidir.

e daha ne olsun yiğidim?
kesinlikle kova değildir.
(bkz: yengeç) boğalar için.
oğlaktır. *
her kadın yazarın kendi burcunu yazdığı başlık. ben akrebim. benden ideal eş falan olmaz! *
boğadır. annemden biliyorum..

aslandan iyi bir eş olmaz, onu da kendimden biliyorum. *
(bkz: yükseleni akrep olan balık burcu kadını)
lan bi' siktirin gidin denilesidir. bu zamanda evlenilecek kadın bulduk da bir de burcunu düşüneceğiz! burç ne ya!
dışarıda boğa yatakta akrep aşkta yengeç olmalıdır.
yay olmamalıdır. ** diğerleri olabilir.**