bugün

ideali iki günde bir duş alma da olsa, ideal duş alma sıklığından daha önemlisi temiz kıyafetleri giymek olan durumdur. özellikle yaz sıcaklarında her gün de duş alsanız, sadece bir gün giydim dediğiniz tişörtü ikinci günü falan yeniden giyerseniz duş almanızın pek faydası olmayacaktır.
benim yaptığım gibi.. 2 ayda bir.
yazın 2 günde bir, kışın ise 3 günde bir alıyorum.
ideal olanı, 48 saatten daha fazla bir süreyi duş almadan geçirmemektir. özellikle günümüz yaşama koşullarında gerekli.
her 31' den sonra.

(bkz: herkesin idealine kimse karışamaz)

vay amk görende bir tek ben çekiyorum sanacak, kimse oralı değil.*
bu havalarda saat başı alınması gerekir bence.
yazın her gün, kışın iki günde bir.

edit: ya bunun neyini eksiliyorsunuz arkadaşlar? allahınızı severseniz neyini yani?
ayda 2...
her gün.
ayda bir, tercihen ayın 3. pazar günü alabilirsiniz, biraz müsriflik gibi gelebilir size ama hijyen önemli abi.

buradan da tuvalet ve diş fırçalama eğitimine geçelim isterseniz. eşek kadar adam oldunuz tartıştığınız konulara bak. sözlük mü anaokulu mu belli değil, boyu devrilesiceler.
Her gün olmalıdır.
Saçın yağ dengesi, ph derecesinin bozulması gibi nedenler, duş almaya engel değildir.
Saçını ıslatmadan, hergün beden duşunu al, iki günde bir de tüm duş yap.
Bak ne güzel oldu, sorunu hallettik di mi?!
yazın her gün, kışın ise 2-3 günde bir idealdir efendim.
yazın en az günde 1, kışın 2 günde 1.
Saçların yağ dengesini bozmamak adına 2-3 günde bir olmalı bence. Tabi bedeninizi fırsat buldukça yıkayın. Şu sıcak yaz günlerinde özellikle günde 2 kez en az bedeninizi yıkasanız fena olmaz.
Bu meslekten mesleğe göre değişir..