bugün

bir sorudur. kumarsa haramdır fakat kumar mı?
bilgi,birikim,analiz ile yapılan şeyler kumar değildir.
farketmez. oynama. bulaşma. oynamadığın sürece kazanırsın.
iddia kumardır.

haramdır.

parayla, para kazanmak (faiz, kumar vs.) haramdır.
ben yıllardır oynuyorum bir haramlığını görmedim.
bu mantıkla o zaman borsa da kumar.
Borsa istanbul da en büyük kumarhane oluyor.
herhangi bir masa oyununda bir miktar para koyup ya daha fazlasını alıyorsunuz veya koyduğunuzu da kaybediyorsunuz. yanlış değilim heralde.

iddaa ise bu paraların normal kahvehane veya kumar merkezlerinden daha yüksek meblağlarının döndüğü bir yer. aynı sistem. paranı koy,ya daha fazla para al,ya da elindekinden ol o para başkasına geçsin. teknik olarak aynı. tabii ki fetva vermek bana düşmediği için kumardır demeyeceğim. ama işte mantık bu. fetva verebilecek kişilere sorunca da kumardır cevabını alacaksınız bunu da garanti ediyorum.

diğer bir mevzu. daha fazla paralar dönüyor demiştik. hırsızlık mesela her türlü hırsızlıktır. ama bir kümesten yumurta çalmak var,bir de banka soymak. mukayese yine sizden. mizan sizsiniz.
evet kesinlikle kumardır, günahtır.
görsel
tabiki kumardır.
Kumardır. Kumar Bağımlılığından kurtulması çok zordur o yüzden hiç bulaşmamak gerekir.
kazanılan para kazanmak amacıyla oynayan başkalarının paraları. kazanılan paranın karşılığının verilmemesi ve para kaybedenlerin paralarını hayır amacıyla vermemeleri sebebiyle kumar olduğunu düşünüyorum.
iddaa dolaylı vergidir. kumar olabilmesi için kazanma ihtimali de olmalı.
iddianın kumar olmadığını savunan bir tane aklı başında biri bilmiyorum. Aslında aklı başında olmayan birinden de böyle bir şey duymadım. O kadar uç fetvalar gördüm. Buna caiz diyebilecek bi adam da tanımadım. Daha nasıl anlatayım.
işin diğer tarafında kötü iyidir diyen insan bile bulursun.. onları tenzi ederim.
Şimdi bankada faizden para geldi. Şimdi bu parayı sen kabul etmessen bankaya hediye edersin olmaz. Gidip dilenciye versen dinde haram parayla iyilik yapılmaz denir olmaz. Hımm o zaman bu parayı iddaa ya yatırsan sorun olmaz. Aynı yöntemi ben steamde yapıyorum iddaa yerine steame yatırıyorum kasa açıyorum kafa rahat ...
Evet, iddaa kumardır.
Kumardır da, kazandığınızdan çok, kazanma ihtimali ile çoluk çocuğunuzun parasını kaybettiğiniz için kumardır ve haramdır.
şans oyunları başlığı altında incelenir. kumardır.
Devlet ödediğimiz her şeyden insan gibi vergi alırsa, her boka faiz ödemezsek evet iddaa kumardır. Ama bu şartlarda yarrraaaamı kumardır. Oldu aq götümüzü de dönelim siksinler.
kumarın allahıdır.
25 kupondan bir bile tanesi tutmadı.
300 lira zarar ettirdi.
değildir. istersen 500 liraya iddiaya girelim...
Sayılır.
Birileri para kaybediyor, birileri para kazanıyor ve şans faktörü... Bu yüzden kumar.