bugün

ice tea limonu içip mide bulantısı yaşadıktan sonra ağız tadıyla içtiğim ice tea aromasıdır.
kolayı bırakma sebebidir.ama buna da bağımlı olursunuz orası ayrı.*
kola içemediğiniz dönemlerin kurtarıcısı. şu sıcak yaz aylarının en cici tadı.
ice tea limon varken ,ice tea şeftali mi içilir deyip tarafımdan bir kenara ataılan içecek.
kışın da elden düşmese bile, yazın bunaltıcı sıcağında, ayrı bir tat veren,
ard arda içilesi olağanüstü içecek.
bu her ne kadar lezzetliyse, limonlusu da bir o kadar vasattır.
yılmaz hocanın bile hararetini alıyorsa,serinliğinden şüphe edilmeyecek içecek.limon,şeftali,mango farketmez.
araba tepesinde bir iş yapıyorsanız vazgeçilmeziniz olacak içecektir.
kampta, doğal yaşam diye tutturanlara inat zuladan çıkarıp tükettiğim; bittiğinde kendim yapmaya çalıştığım bir bağımlılık maddesi. evde denemeyiniz.
olmadigi bulunamadigi durumlarda nestea ile idare edilen,yeterli sartlar olustugunda litrelerce icilebilecek kutsal sudur gozumde.
(bkz: holy water)
buzdolabı iyi çalışan bir marketten, 330 ml'lik teneke kutusunda alınması ve içilmesi gereken içecek.

buzdolabı dediğim şu bakkaldaki dolaplar işte, farklı bir isimleri varsa bilmiyorum. o iyi soğutacak, buz gibi yapacak. ha eve falan gidecekseniz, alın evde buzluğa atın biraz. donmadan biraz önce... alıp için. oh ananı avradını! yok lan öyle bi' şey!

ice tea'nin her çeşidini içmiş biri olarak üzülerek söylemeliyim ki, 1.5 litrelik şişede satılanın tadı cidden teneke kutudakiyle kıyaslanamayacak kadar kötü. yani yine içiyorum ben ama tadı çok farklı geliyor. ama mesela kutu kolayla şişe kola arasında pek fark olmaz. minnacık. bunda çok net görülüyor. ya da bende bi' şey var.

velhasıl, teneke kutuda alınız, soğuk içiniz.
limonlusu varken bunu içen dombilidir.
son zamanlarda müptelası haline geldiğim içecek. arkadaş şeftali çaya bu kadar mı yakışır lan.
harareti en iyi şekilde kesebilen ice tea ailesinin şeftali aromalı olanı.
ice tea mango gibi keyifli bi türü daha olan içecek.
günde 1.5litre tüketir hale geldim. bu yaz sıcağında çok iyi gidiyor gerçekten.
uludağ sözlükteki iyi yazarların birer birer ayrılmasıyla, kendini daha çok belli ettirmiş yazar. gerçekten güzel yazıyor, entrylerinin devamının gelmesi en büyük temennim.
erkeklerimizin de vazgeçemediği içecektir.

(bkz: kızlara bok atma geleneği)
light ı daha tercih edilebilir içecek. yağ gibi kaymakta boğazdan.
litreliği bimlerde 1,15 e satılıyor.**
ice teanin en seksi çeşidi.
insanın ağzını biraz yapışkan bi hale getirir çok hoştur bağımlılık yapar.
antremanlardan sonra litrelik olarak içilen içecek susuzluğa birebir.
en iyi soğuk çaydır. o kadden.
yaz gününde ağustos sıcağına çok yakışan içecek. limonlusu da iyidir ama şeftali ayrı güzel.
koladan sonra bagimlilik yapan tek icecek. Insanin ictikce icesi gelir. Iftarda sahurda her sekilde gunde 5 bardak ictigim yegane sey. Yan etki yada zararlari yoktur umarim.