1. 1.
  isveç'te bulunan ve yataktan musluğa kadar her şeyin buzdan yapıldığı dünyadaki tek otel.
  1 ... ebegume cici
 2. 2.
  isvec te torna nehri kiyisinda her sene insa edilen ve her sene eriyen buz hotel. hotelin her sene salon kismina asilan devasa avize disinda butun esya ve araç gerecleri kar ve torna nehri'nden cikarilan kalip buzlarla yapiliyormus. bugune kadar yapilan hotellere yuzlerce gelin ve damat evlilik ve balayi amacli tatile gelmis. bu sene yapilan hotel bir futbol sahasindan daha genis ve yapilanlar arasinda en buyuk olaniymis. bu arada hotel her sene ayni yere yapiliyormus.

  (bkz: national geographic channel) * *
  ... olur be
 3. 3.
  http://www.icehotel.com
  ... soyle-boyle
 4. 4.
  isveç de, torne nehrinin geçtiği jukkasjarvi kasabasında bulunan, yılda ortalama 50.000 kişinin ziyeret ettiği, 3000 ton buz kalıbı kullanılarak kasım ayında inşa edilen, geceyi otelde geçiren konuklarına "içeride -5 dışarıda -24 derecede hayatta kaldı" sertifikası veren dünyanın ilk ve tek buzdan oteli.her yıl eriyor ve yeniden yapılıyor.

  ayrıca her odası farklı tasarımcılar tarafından çeşitli kaynaklardan esinlenilerek tasarlanıyor ve hiç bir oda birbirine benzemiyor. bar da kullanılan bardaklar bile buzdan yapılmış özel eldivenlerle tutuluyor.
  ... fashiondesigner
 5. 5.
  (bkz: buz ada) *
  -1 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  her yıl ekim ayının sonlarında inşası baslayan,kar ve buzları kalıplarla sekilledirerek yapılan olağanüstü otellerdir.. yapı tamamen kar ve buzdan olusur, bardaklar bile buzdan yapılmıştır.. torne nehrinin kuvvetli akıntısı sayesinde buzlar lekesiz, berrak bir görünüme sahip olur.oda tasarımları ve yapılan buz heykellerle otel adeta sanat galerisi kıvamını almış..en hoş yanı da otelin bir süre sonra erimesi olsa gerek..* *
  ... mojna
 7. 7.
  geceliği 440 dolardan başlayan buzdan hotel.
  ... beyazyelkenli
 8. 8.
  (bkz: buz otel)
  ana bölümleri ( koridor, odalar ( iglo), salonlar) çelik kalıplar üzerine kar püskürtülerek yapılan otel. * banyo, tuvalet dışarıdadır. * tiyatro salonu da mevcuttur. her sene tekrardan yapılır.
  ... dorado