iyiniyetle ve azimle çalışan bjklı futbolcu.adeta kendini paralar her maçta.
sürekli kafası önünde sanki böyle ezik bi iş yaparmışçasına top oynar bu adam. utandığı şey nedir bilmem. devamlı kafa önde emrah modunda..
galatasarayın 24 maçlık sahasında galibiyet serisine sağ ayağıyla attıgı gol ile son verip bol ironili bir pankartın olmasına sebep olmus futbolcumuzudr..pankart mı? buyrun;
kim demiş cimbom düzülmez,işte kocanız ibrahim üzülmez *
ruh hastası oyunculardan biridir. belki iyi niyetlidir ama sahtekarın kralıdır. rakip oyuncuyu formasından çekip kendini yere bırakması hareketini izledikten sonra gözümden düşmüştür. ilginç bir oyuncudur, koşar ama işlevsel değildir koşuları genellikle. arada sırada attığı goller ise izlemeye değerdir.
ibrahim üzülmez in gazete manşetlerine taşınan demeci:
"overmars tan daha hızlı olduğumu herkes gördü,,ama şımarmayacağım"*
karate kamil e benzeyen estetik tasarım harikası kardeşimiz.futbola ilgi duyuyo.belki bir gün oynar.belki bir gün orta bile açar!*
(bkz: ibrahim üzülmezse kim üzülür)
memleketi izmitin en işlek yerlerinden birinde iş merkezi yaptırmakta olan futbolcu
beşiktaş takımında bolca bulunan hücum özürlülerden biri. orta yapmak için önce çalım atmanın gerektiğini zanneden sol kanat oyuncusu.
mac oncesi ısınmak icin sahaya cıkan takımda orta bekleyen oyuncalara bi tane bile isabetli orta acamayan kanat oyuncusu..
Hırsı ve hızlı futbolcu. Biraz daha isabetli orta açsa daha iyi olurdu.
yeni beşiktaş kaptanı.
tabir yerinde hayvan gibi koşar bu abimiz. ne hikmetse orta yaparken kafasını kaldırıp * diye bakmaz bile.
lucescu'nun ögrettiği topu geri çekme hareketiyle beşiktaşta 3 sezon iş yapmıştır. milli takıma bile yedirmiştir futbolcu olduğu hikayesini.

- bak şimdi ibo topu aldınmı yan çizgiye paralel koşuyorsun hiç durmadan koş önüne biri çıksada devam et o korkar seni görünce kaçar. koştun koştun saha bitti ya da önündeki adam korkmadı topu geri çek.

ama iboya daha sonra ne yapacağı söylenmediği için saçmalar, vurur topa şuursuzca, kimin zaman gol olduğu bile olmuştur bu şuursuzca vurulan topların.

Daha sonra bu hareketinin sırrı çözülünce, izmitte iş merkezi yaptırmış parayı ordan bulmayı düşünmektedir.
(bkz: adam gibi adamsın ibo)
kendisiyle röpörtaj yapıldığı her fırsatta "orta yapabiliyor olsam real madrid'te oynardım" laflarını söyleyen, orta yapmasının beceriksizliğini kabul eden ve kendisini hiç geliştiremeyen, fenerbahçe'nin ümit özat'ta çektiği çileyi, beşiktaş'ın bu futbolcuda çekmesini sağlayan saç baş yoldurucu insan. ** *
ORTA YAPAMADIĞINI KENDiSi DE BiLDiĞi iÇiN ÇiZGiYE KADAR iNiP GERi DÖNEN YAZAR DEĞiL FUTBOLCUDUR. HAYIR MADEM GERi PAS VERCEKSiN NiYE BiZi HEYECANLANDIRIYORSUN BiR ŞEY YAPACAKMIŞ GiBi iNiP AŞAĞI.
"deli" lakabını, kendisine laf atan kapalı tribün taraftarlara (çarşı) yaptığı ilginç el kol hareketleri sonucu alan sosyetik futbolcu.
1974 kocaeli dogumlu oynayabilirse beşiktaş'ın kaptanlığını yapacak futbolcu.
orta yapamaması ve yere sağlam basmaması dışında iyi topçudur sol kanadı dağıtabiliecek potansiyel vardır ama *
Sergen YALÇIN'ın ben atletmiyim ki ibrahim ÜZÜLMEZ gibi sürekli koşayım dediği futbolcudur.
deli ibrahim lakaplı orta yapma özürlü kıllı canavar. hani ümit özet şaşı kalas ama sol kanattan sağ ayağının dışıyla orta yapabiliyor. bu arkadaş kafayı gömüyor şeyine at miseli koşuyor sol kanatta bir bakıyor çizgiye gelmişim diyor yallah geri geldiği yolu geri tepiyor. enteresan futbolcu. bize birşeyler anlatmaya çalışıyor da biz mi salağız anlamıyoruz anlamamıyorum...
an itibariyle trt 1' deki stadyum programında çıkan röportajında hala "galatasaray maçında şöyle iyiydik böyle süperdik" gibi laflar eden futbolcu. maçta kafasını kaldırmadığı gibi bir sonraki maça bakmak için de kafasını kaldıramayan futbolcudur sanırsam.
ibrahim üzülmez bilakis sevinir

evet iğrencim, biliyorum

vurun ülen beni
iyi futbolcu mu kötü futbolcumu olduğu konusunda futbol seyircesinin anlaşamadığı sol kanat oyuncusu.